Media

Další akce

so 13.08. / Police u Jemnice
Zámecký areál
/ "Big Beat", underground festival, kromě Našrot (bude hrát cca od 21:00) vystoupí např. J. J. Neduha & Extempore, Los Perdidos, Pepa Klíč, Sbor břežanských kastrátů, Freedom atd. 

Recenze v hudebním magazínu Rock Report Našrot: The Mirror & The Mask

Hraboš je umělec-piják staré školy. Ač sám spisovatel a žurnalista, tne do novodobých digitálních technologií, které mohou psavci v dnešní době práci spíš ulehčit, a v neposlední řadě na nich postavil i hutný sound kapely NAŠROT. Povšechně frustrovaný náboj v textech poněkud ztrácí výpovědní sílu, neboť uchopen anglicky (české překlady však v bookletu nechybějí) spíš jen domodelovává audio plochu alba. Ta osciluje mezi hardcoreovými a thrashovými brusírnami a zadumanějšími, atmosférickými polohami, v níž to křísne funkem, jazzem a orientálními mantrami, aby vše opět rozervaly ostré riffy. Hraboš cítí hudební barvy velmi intenzivně, proto se mu podařilo dát tomuto stylovému třeštění potřebný řád, do něhož organicky zapadá i coververze I´m Free od The Who. Vyzdvihuji rovněž silnou Snowing In The Desert, která jakoby zbyla z marockých jam sessionů Planta a Page a v níž exceluje co exkluzivní host houslista Karel Holas.

     Pouze průměrné vokální dispozice kompenzuje Hraboš vitalitou a zakousnutostí do výraz, opírá se navíc o hudebně vyzrálé těleso, proto je výsledkem po všech stránkách zdařilá deska, plná nervního rocku. Žádná nuda.

Hodnocení: 5 / 7

© 2022 Našrot | Administrace | Mapa stránek | RSS
design by c.