Historie

Další akce

so 20.06. / Hradec Králové
Pivovarské domy (vnitroblok)
/ "Regiony", týdenní mezinárodní divadelní festival. V rámci sobotního večera vystoupí Našrot (cca od 20:00) + hosté Hellraisers (jižanský trouble rock, cca od 18:00)

Historie 2026 - 2027

Leden 2026

  • Annonce na další tradiční NAŠROTí akce se nesla v duchu těch předchozích, i když bylo znát, že přece jenom trošku přituhuje: „Jakmile přichází konec ledna, je jasné, že elektrický theropod NAŠROTosaurus Rex zanechá své ošklivé ťápoty na tradičním NAROZENINOVÉM MEJDANU, takto sletu dosud nezkamenělých dinosaurů. Dva z nich, Luborosaurus a Hrabošosaurus, opět oslaví své bérsdej, přestože ani nejznámější paleontologové dosud nezjistili kolikáté vlastně. Důvodem může být také fakt, že v archeologickém věstníku ,Výkopové práce´ naznačuje anonymní autor, že oslavenci některým profesorům za prozrazení věku vyhrožovali zakousnutím těchto. A tak se pro jistotu všude píše, že knižní nakladatel (Luborosaurus) opět slaví 29tiny, a našrotí screamer (Hrabošosaurus) jakési „mnohotiny“, čímž se, jak vidno nadále pohybujeme v informačním vakuu.“ Takže už žádní mladí nadějní, ani staří beznadějní, ale rovnou dinosauři. A když tedy dinosauři, byla v tomto duchu „natočena i bezmála celovečerní upoutávka. Sice s mizernými herci, ale pěknými dinosaury“.

    Osazenstvo (=diváctvo) bylo podobné jako minule, byť ho trochu ubylo. I k předávce pivního kontrabandu Ceemkem došlo. Našrotári nastoupili na plac před půl jedenáctou, přičemž Martha opět přijel bez bas-aparátu, takže jeho Sandberg zněl na podiu jen z odposlechů. I když se s tím nová zvukařka klubu dobře popasovala, bas-aparát je holt bas-aparát. Na podiu bylo sice vše dobře slyšet, ale chyběl onen basový tlak. Kapela pak svůj set odehrála vcelku fajně, přestože zezačátku bylo znát, že zejména hlodavec se necítí ve své kůži. Ale pak se jakžtakž rozzvučel, občas si i poskočil, a vcelku to šlo. Ceemek kouzlil svými psychedelickými sóly, a Jouza, přestože začal s piva-lokáním už záhy, na jeho funkci rostlináře… tož plácam – na jeho výkon to kupodivu nemělo žádný vliv. Opět byly zahrány 4 songy z připravované desky (ovšem čert ví, kdy se natočí), na plastikovského „kanára“ nedošlo, jelikož už nebyl čas, a „I´m Free“ od THE WHO má na rozdíl od něj třetinovou stopáž. Dále ještě vystoupili !V.V.Ú., SBK a bluesman Petr „BUBÁK" Bublák. Celkový dojem – dobrý.

Únor 2026

  • Na zkoušce poprvé zazní "marthovina" s pracovním názvem „Proč se to děje“. Trochu starej NAŠROT, trochu BLACK SABBATH… O týden později je to „ceemkovina“ s pracovním názvem „Brak“ jemně načichlá čůčem zvaným PRAŽSKÝ VÝBĚR...

Březen 2026

  • A jak že to bylo s další upoutávkou na Znojmo? Něco v tom smyslu, že  „HC-crossoverová jednotka zvaná AL-NAŠROT se v GoGo klubu účastní se místního, velmi oblíbeného stáčení jarního decibelového vína, během kterého jsou konzumovány decibely v míře vyšší než obvyklé. Těchto slavnostních hodů, z krycích důvodů nazvaných Metal & Hardcore Fest, se kromě „našrotárů“ zúčastní ještě znojemské metal-crossoverové úderky GENOTHYPE a SCORN COMPANY a thrash-coreová DEVIANCE z Brna. Sestava tato jistě nabízí energii a rebelii, chaos i pařbu, a samozřejmě kvalitní hudební zážitek! Je to jasné – ve třetí březnovou sobotu se přijďte do klubu řádně přidecibelit!“ Co říci – zvukově to byl opravdu vydařený večírek v klubu s nejmenším backstage v republice (1mx1m). Našrotárum trvalo zvučení déle než obvykle, protože Marthovi dlouho nefungoval basový zesilovač. Než mu na něm zvukař cosi přepnul, což basáka překvapilo, neboť od doby, kdy zesák vlastní, onen přepínač prý nikdy nepoužil. Zvuk na podiu dobrý, venku prý také. Hlodavec se chlubí, že během setu ani jednou nezkazil text, což u něj opravdu nebývá obvyklé. Lid spokojen, byť klub jím nebyl zcela pokryt. Každopádně soubor odehrál svůj set lépe set než v lednu.

Duben 2026

  • Po delší těžké nemoci umírá herec Jan Potměšil, ve druhé polovině 80. let kamarád členů skupin KŘEČOVÝ ŽÍLY a NAŠROT.

  • Když se hraje bigboš v menším prostoru, tak nástrojová aparatura (kytary, baskytara) se nezvučí, na bicích jsou mikráky jen v kopáku a u virblu, a pro zpěv slouží dvě reprobedýnky po stranách místnosti. Resumé: bicí souprava z toho vychází jako jasný vítěz. Abyste skóre aspoň trochu srovnali, musíte co nejvíc okouřit kytarová komba a basový aparát, takže občas nahoukávaj. Zároveň nemůžete moc nahulit zpěv, protože vám začne houkat mikrák. Odposlechy jsou v tomto případě zcela out, tudíž se musíte orientovat jen podle toho, co pustí do místnosti zpěvové reprobedýnky. Výsledkem je pak skutečná hluková lázeň, v níž se koupou jak hudebníci, tak publikum. Stalo se tak i při koncertě NAŠROTomaniacs v Ledči nad Sázavou. Ale po pravdě řečeno – nikomu to nevadilo. Všichni se v té hlukové lázni radostně ráchali, koncert dopadl velmi dobře. Nikdo si nestěžoval, žádné zádrhely se nekonaly. Dále ještě vystoupily kapelyTASS, MRTVÍ JDOU a KOBLYCH. Kvalitní akce.

Květen 2026

  • Annonce na další koncert souboru byla poněkud… psychiatrická: Chovanci havlbrodského blázince, sdružení pod rafinovanou značkou Lékařská NAŠROTokomora, opět dorazí se svými elektrošoky a jinými mučícími, ale zároveň uzdravujícími prostředky mezi jiné chovance, uprchlé z dalších blázinců, by se všichni spojili ve společném rockovém třeštění, někdy hraničícím s šílenstvím. Stane se tak tradičně v obci Zborná u Jihlavy, a sraz tento odehraje se v detašovaném pracovišti všech ulítlých magorů a dalších význačných osobností, v Hostinci u Lípy v rámci večera Underground Koncert. Heslem mecheche budiž výraz FREEDOM! Všechny formy rockového třeštění jsou dovoleny! (no, pro jistotu – zápalky budou odebírány u vchodu). Dalšími chovanci, kteří se objeví na podiu, budou: underground & alternative rocková OLIVEROVA DÁLKA (Poděbrady-Nymburk), a temný hardcore běs CARRERA KAI (Jihlava). A nereptejte na čtvrteční termín: jelikož je druhý den v pátek státní svátek, takže volno, můžete v onen čtvrtek lemtat a pařit do aleluja! A na závěr ještě oblíbený kanonický šrapnel všech lapiduchů psychiatrických léčeben, který pronesl jeden z Arnoštů ze sehraného dua Arnošt & Arnošt:„Jen ať si pindá! Na to my jsme zvyklí!“

    A výsledek? Velmi pozitivní. Hospoda neshořela, a ani nemohla (protipožární opatření viz výše), všichni chovanci se chovali bezproblémově a nekonfliktně (lemtali a pařili), obsluha vzorná, soubory pěkně hrály. Co víc si přát?

  • Další annonce vypadala sice zpočátku aktivisticky, ale jen do půlky: „Vyslanci rachotu z Vysočiny NAŠROTomani se zcela náhle promění v band The Wantpeace neboli v Chcimíry. Stane se tak v pátek…, kdy se vypraví do centra Slovácka, města Hradišč, neboli Uherského Hradiště, nacházejícího se na řece Moravě. A proč Chcimírové? Neboť tam zahrají v klubu Mír. A to společně s brněnskou funk-rockovou legendou NARVAN. Je tedy jasné, že všichni správní pařiči by toho pátku měli být v Míru. Dorazte a zapařte! A pořádné muziky si užijete v Míru nadmíru!“

    „Užilo!“, jak zpívával MCH Band v písni „Jak šlo vejce na vandr“. Našrot musel ocenit zejména práci mistra zvukaře, neboť tak pěkný pódiový sound už dlouho neslyšel. Koncert se tak souboru skvěle vydařil už z podstaty. Až na jednu drobnost, ale za to si mohla sama kapela. Respektive její frontman, jenž je znám tím, že není ani motora ani mehlo: při hraní nových songů si počítal velmi neohrabaně a přišlápl kytarovou šňůru, čímž její funkce náhle jaksi pozbyla svého smyslu. Nikdo na podiu (včetně frontmana) si toho zpočátku nevšiml, přičemž se hudebníci podivovali, jak jim to perfektně ladí. Frontman sice jevil jakési podezření, že mu někdo (nejspíš Martha) trochu stáhnul zvuk na kombu, ale v halucinačním opojení hudbou se jeho mozek domníval, že z aparátu cosi slyší. Nicméně důvěřuj, ale prověřuj. – před starší skladbou „Bloody Oil“ vše zkontroloval, a vida, šňůra nefungovala. Načež mu basák půjčil svojí náhradní, což okomentoval slovy: „Tak dobře to hrálo. To byly fakt nejlepší okamžiky tvojí hry na kytaru:“ Pomalého mučení, a nakonec zastřelení byl Martha nakonec ušetřen. Frontmanova kytara začala být opět slyšena, což mu vygenerovalo úsměv na tváři, u spoluhráčů to ovšem vyvolalo zklamání. Povedený večer pak korunoval NARVAN.

  • Improvizační těleso MARADONA JAZZ se v posledních letech schází tak 1-2 do roka, a poprvé tomu letos bylo v pražském Jazz-Docku při trojích narozeninách sportovních přátel kámoše Kubánce. Sestava bandu standartní (DJ Baltazar, MC Hraboš, seňor Stuchlý, MC Adrenalin, seňor Peter), set vydařený. Jak to tak u MJ chodí… 

  • Soubor Fanfáre NAŠROTáre Rachotáre y Decibeláre se z HB přemístil do blízkého Rozsochatce, by společně s alternative-rockovou skupinou UŽ JSME DOMA zarachotil na soukromém narozeninovém mejdanu kámoše kapely Vaška Kincla (bicman a vokalista HC-punku BESTIA TRIUMPHANS). Dva fotbaloví fanoušci z našrotího teamu (Martha, Hraboš) před svým vystoupením neustále přebíhali ze sálu, kde hráli UJD, do vedlejší hospody, kde v bedně hráli finále Ligy mistrů PSG a Arsenal. Prohru londýnských kanonýrů pak nesl smutně zejména jejich fanoušek Martha. Kapela následně předvedla divoký hlukový běs, při kterém sice občas „kouřila kamna“, ale v té řežbě na to každý kašlal – zaujala zejména šíleně psychedelická Ceemkova sóla na kytaru. Live show musí mít zejména groove a taky maso, a tyto dvě podmínky byly naplněny mírou vrchovatou.

Červen 2026

  • Annonce na další koncert NAŠROT byla vcelku příznačná: „Kdysi v dávnověku léta páně roku 1996 se konal v Praze v areálu na Džbáně dvoudenní hudební open air festival JAM 96, na který přijela tehdejší špička alternativního rocku. První den se představili MINISTRY (USA, headliner), BAD RELIGION (USA), FRANK BLACK (USA,), JESUS LIZARD (USA), GODFLESH (UK), a dvě domácí skupiny NAŠROT a SLUT. Druhý den vystoupili IGGY POP (USA, headliner), SHANE MacGOWAN (UK), DOG EAT DOG (USA), ECHOBELLY (UK), CHUMBAWAMBA (UK) a domácí RÁNY TĚLA. Byl to velký hudební hodokvas se spoustou skvělých koncertů. A jelikož od té velké události uplyne v červnu již 30 let, bylo jasné, že nutně musí dojít k nějaké akci. I stalo se. Tuzemští veteráni devadesátkových rockových válek se opět sejdou na jednom podiu, jako tehdy, a to v rámci akce JAM 26. Ta se koná ve středu v Praze na Cargo Gallery, lodi plné umění, kotvící na Vltavě u smíchovského Hořejšího nábřeží, blízko Palackého mostu. Kapely pak vystoupí ve stejném pořadí jako na prvním Jamu, tzn. SLUT, NAŠROT a RÁNY TĚLA. Dveře sálu se otevřou v 19:00, první kapela zahraje od 20:00. Očekávejte skutečný nářez, protože tomu tak opravdu BUDE!“

    A bylo! Všechny tři veteránské kapely prostě zahrály dobře: Slut delší sevřené skladby tvrdě a hodně psychedelicky, Našrot kratší rozmanité songy tvrdě a divoce, Rány těla opět delší písně temně a post-punkově. V početném publiku se objevily známé tváře z devadesátek, stejně tak mladší osoby, které v době prvního Jamu ještě nebyly ani světě. A malá zajímavost: Našrotári koncertovali na lodi podruhé ve své dlouhé existenci – poprvé to bylo na parníku Děvín, který kotvil jen o kousek dál po proudu Vltavy za Palackého mostem na opačném nábřeží – ovšem stalo se tomu tak před 38 roky!

© 2026 Našrot | Administrace | Mapa stránek | RSS
design by c.