Media

Další akce

so 27.04. / Hradec Králové
Country Club Lucie
/ Punk Easter - Punkový velikonoce, kromě Našrot vystoupí !V,V.Ú., Do řady!, Zeměžluč, Suitcase, Prisoners Of War, Radio Jerevan, We-Me-No atd.

Bang!, únor 1994 BRAIN INVESTIGATOR

Když vás desítky recenzí systematicky přesvědčují o tom,že havlíčkobrodský Našrot je největší domácíhardcorový nářez, málem byste tomu uvěřili. Všichni, járovněž, pročež jsem se logicky na tenhle počin, kterýještě za pět minut dvanáct stačil změnit název naaktuální Brain Investigator (namísto původního TheBraininvestigator), s mrazením v zádech těšil.

Jenomže ouha...Ten opravdový nášup, který někde v jádru skutečně je,přikryla pevná zvuková slupka neškodnosti, která bráníNašrotu zaútočit z plných sil. Můžete přitom štelovatknoflíkem "volume" dál a dál, nestane se nic.Našrot natočil desku, která módně vrní, nápady kvasí kokraji, nicméně při nahrávání se podařilo systematickyutlumit kytaru, (potažmo vše ostatní) a tak na tupéposluchačské palice zůstal osamocený Hraboš a jeho útočnévokální pojetí, překvapivě dobré i v melodickýchpasážích (záměrně se nezmiňuji o jeho křiku, kterýnáležitě propaguje historie). Dvakrát škoda...

Přitom je BrainInvestigator albem stylově moderním, stavebně košatým atextově bujarým. Přibližme si jen crossoverové mícháníněkolikadílných hudebních žánrů v jednu skladbu (čestnouvyjímkou je punkově laděná Oh My Fuckin´ Mind, kde jeto jasné od začátku do cíle), přičemž málokdy chybířvaný hardcore. K aranžérským dobrotám bezesporu patříkomplikovaný nástup rytmiky ve skladbě Mr.Moneyeater,okatě nirvánovský (záměrný?) riff v refrénu The BastardDeputy, vícerozměrně zkreslený vokál v A MinorOperation či stravitelné rapové pasáže v klipovce 21Reasons Why White Men Can´t Sing Rap. Připočtemeli k tomuslušné instrumentální schopnosti jednotlivců, uvěřitelnostHrabošovy naléhavosti a neméně uvěřitelně slušné texty(rovněž Hraboš), máme co dělat se slušnou bigbítovoudeskou. Tím spíš, když na nás těsně před koncem"řezníci z Vysočiny" vyštěknou Break On Throughod Doors (na CD špatně značenou, proto nepoužitelnou prozapomětlivé rozhlasové diskžokeje). A tak naposledyoplakávám nepodařený zvuk desky. Mohl jsem v"hvězdičkách" tasit houšť.

Hodnocení: 5 / 7

© 2024 Našrot | Administrace | Mapa stránek | RSS
design by c.