Media

Další akce

so 27.04. / Hradec Králové
Country Club Lucie
/ Punk Easter - Punkový velikonoce, kromě Našrot vystoupí !V,V.Ú., Do řady!, Zeměžluč, Suitcase, Prisoners Of War, Radio Jerevan, We-Me-No atd.

Rock&Pop, březen 1994 BRAIN INVESTIGATOR

Všechny diskuse na téma, zda Našrot(pořád ještě) je nebo (už) není hardcore, by měly jít poposlechu jeho druhého alba stranou. Hardcore rovná se tvrdéjádro, a tahle deska je skoro tak tvrdá jako pověstnýdiamant. Navíc HC už dávno není synonymem jen conejrychlejšího sjíždění tří akordů, jak dokazují tzv.crossoverové formace především na americké hardcorovéscéně - a právě tohoto trendu se dotýká poslední tvorbaNašrotu.

BrainInvestigator toť plných šestnáct (bacha - displaypřehrávače vám bude tvrdit, že jich je pouze patnáct,neboť skladby dle obalu 12 a 13 jsou na nahrávce spojeny vjeden celek) výronů maximální energie, přičemž důkladně"jadrný" základ je podroben řadě reakcí sdalšími substancemi a vzniká tak ona tolik potřebná nováhardcorová kvalita. Tu a tam Našrot jemně funkuje, ondevstřikuje do svého projevu kapku moderního metalu a v songu 21Reasons Why White Men Can´t Sing Rap se mj. objeví ihardrockové úseky. Produkce kapely již není opřena pouze otypickou výbušnost, agresivitu a překotná tempa (i kdyžtřeba hned "otvírák" The Kiss Of The Death Timemá přímo vražedný tah): v jednotlivých písních se pracujetaké s aranžemi (na několika místech dokonce vybublá napovrch něco u Našrotu dosud nebývalého - totiž regulerní,byť kraťoučká, kytarová sóla), dynamikou, výrazovýmnapětím - viz závěrečný The Braininvestigator,zřejmě vrchol celého CD. Také Hraboš coby vokalistaneuvěřitelně vyzrál a bez větších problémů střídá iněkolik poloh třeba i v rámci jedné jediné věci. Chvílemiřve jako poraněný tur, aby pak v následujícím okamžikuzačal úderně rapovat a vzápětí si zase odpočinul vhlasově uvolněných pasážích. Když se k tomu přidružíobsahově i zpracováním velice slušné anglické texty (kterévšak booklet překvapivě neobsahuje páni z Popronu, zvedámvarovně prst!) či skutečnost, že přinejmenším dva songymají ambice stát se mezi určitým okruhem posluchačstva hitem(skladby ´98 a 21 Reasons... k té druhémimochodem existuje znamenitý videoklip!), dospějete kjedinému závěru: Našrot nejenže v nejmenším nevyměkl, alepo všech stránkách vyspěl, "zbarevněl" a nadjeho nynější podobou už stěží můžete mávnout rukou,myslíce si cosi o nepřiměřené jednoduchosti. BrainInvestigator je prostě s debutovým LP Destructive Tournesrovnatelný.

Jo abychnezapomněl: ta coververze 27 let starého fláku The Doors BreakOn Through je pořádná "vychytávka", jak byzřejmě řekli moji mladší redakční kolegové...

Hodnocení: 4 / 5

© 2024 Našrot | Administrace | Mapa stránek | RSS
design by c.