Media

Další akce

so 27.04. / Hradec Králové
Country Club Lucie
/ Punk Easter - Punkový velikonoce, kromě Našrot vystoupí !V,V.Ú., Do řady!, Zeměžluč, Suitcase, Prisoners Of War, Radio Jerevan, We-Me-No atd.

Big Beng!, duben 1998 THE GUIDE TO THE WILDYEARS

V menstruačních bolestech vylezla na sluníčko nová deska havlíčkobrodského Našrotu a dlužno podotknout, že za ty obštrukce (především časové) tenhle počin rozhodně stál. Stejně jako na předešlých třech, i tentokrát se představuje kvarteto v čele s naturalizovaným Pražákem Petrem ´Hrabošem´ Hrabalikem v neskutečně živé formě a zároveň využívá možností, které mu studio Hostivař dalo. A tak se (což se ovšem děje i na koncertu) rozezní perkuse Jiřího Komínka coby hosta desky, je tu dokonce balada Tequila Under The Dark Sun, která je ale stejně existencionální jako zbývající hardcoreové nájezdy na desce, anebo je prostě slyšet remixovou verzi nejriffovější Girl, That´s You, se kterou pomohlo studiové duo Scruffa, tvořené technologickými mágy Radkem Šikýřem a Ondřejem Wolkmerem (ten remix je ale přece jenom trochu nuda, než Našrot regulérní).

The Guide To TheWild Years je barevné album se zažitými představami o Našrotu. Kytarové riffy nadále dominují, jsou však propojeny nejrůznějšími prvky doby - funkem, rapem a vrchovatou dávkou agresivity současnosti. Hudební složka takto koresponduje s textovou, neboť Hrabalikova slova jsou o depresích ze světa, komentují jeho současný stav, pročež není jiného východiska, než zapadat do hysterických vokálních křiků, jako je tomu třeba v Us And Them nebo Try To Lie. ´Povinnou´ coververzi si tentokrát vypůjčili od Beatles a vdechli svou podobu Paperback Writter (rozhlasové ladění na úvod jako by ji mělo oddělit od ostatních, neboť její základ nedal tolik šancí vrazit ji mezi ostatní svým ´našrotovským´ vyzněním.

Nebylo by správnévytahovat skladby, které jsou pro kapelu nejtypičtější.Textovým pohledem na svět jsou to všechny (dominuje Lost Generation), hudebním vlastně také, neboť všechny kousky na desce přece zaznamenal Našrot. Navíc myslím, že je to jedna z nejlepších tuzemských desek, které se letos objevily na trhu.

Hodnocení: 6 / 7

© 2024 Našrot | Administrace | Mapa stránek | RSS
design by c.