Historie

Další akce

so 20.07. / Hutě-Cejle u Jihlavy
Čeřínek
/ Festival Čeřínek, dále mj. hrají David Koller & Band, Gang Ala Basta, Cocotte Minute, Žlutý pes, Lety mimo, UDG, Libor Pavlata, Jaroslav Uhlíř, Brixtn, Siluety atd. Našrot vystoupí v neděli ráno cca od 1:00 do 2:00.

Historie 2006-2008

Leden 2006

 • NAŠROT live ve Vrchlabí - solidní koncert (ještě NEED OF ACTIVITY, SCARRY 5, FUCK TA CAROT). Cesta mezi horami sněhu.

Únor 2006

 • zkoušení další skladby s pracovním názvem "I Will Die"
 • koncert STRÖMu na Lyžařské boudě.

Březen 2006

 • STRÖM live na 007. Během vystoupení a po něm několik zvláštních okamžiků, o které se postarali někteří návštěvníci (zhroucení, THC-vyjetost, zvracení na zastávce atd.)
 • NAŠROT odehraje slušný koncert v Hořicích při příležitosti Vítání jara. V publiku mišmaš starých houní a rockových noviců z řad teenagerů. Podezření, že se jedná o ratolesti vlasatců. Dále ještě SATIRA REGULA, JIMI HENDRIX MEMORY BAND a CÉMURŠÁMUR.

Duben 2006

 • Nic podstatného. MARADONA JAZZ v pražském Futuru.

Květen 2006

 • Společný koncert NAŠROT a APPLE JUICE v pražském klubu Vagon. Natočen na video Nadromem. Dále výjimečná záležitost v klubu Nad schody v Humpolci. NAŠROT na svých zkouškách stále používá východoněmecký zesilovač Vermona s bednami Regent (rok výroby cca 1977). Nikoho z členů bandu by nikdy nenapadlo, že po ojedinělé záležitosti v brodské hospodě u Kroupů (1995) ještě někdy dojde k návratu legendární aparatury na oficiální koncertní podium. A vida – v Humpolci k tomu došlo!
 • Nu a konečně poslední koncert měsíce – vcelku vydařený bigbítový večer v havlbrodském klubu Effect. Dále ještě INSANIA, RUDE GUERILA a ZNIČEHO NIC.

Červen 2006

 • Průměrný koncert STROMU v pražském Chateau Rouge.
 • Naopak výborný koncert NAŠROTu na mizerně navštíveném festivalu Zelený tulipán ve Staré Boleslavi. Přestože půjčené amplifajry nevalného wattového výkonu připomínají spíše botníky než cokoli, co má nějakou souvislost s nástrojovým aparátem. Během zdařilého vystoupení křest nové Hrabošovy knihy „Návrat k Sudu“. Proveden olympionikem, doktorem a punkerem Lukášem Pollertem. Kniha polita pivem a vhozena mezi hrstku pogujících dredařů. Dobře jí tak. Pokleslá popkulturní literatura si ani nic jiného nezaslouží. Dále ještě hráli THE PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE, PSÍ VOJÁCI, PLEXIS, GARAGE, N.V.Ú., ECHT!, ZUBY NEHTY, POD ČERNÝ VRCH, Jiří DĚDEČEK a další.
 • Další aktivity skupiny NAŠROT utlumeny právě probíhajícím MS ve fotbale.
 • MARADONA JAZZ na tradičním karnevalu v Mnichově Hradišti. Velké opilství a zhulenost celého souboru. Za bicími se kolem páté ráno objevuje i zmaštěný žurnalista J. Jeho výkon jest tristní. Okolo půl šesté se jeho výkon poněkud zlepší, což ho vede k nadšenému rozhodnutí pořídit si vlastní bicí soupravu. Následujícího večera si již nic takového nepamatuje, a svoje ranní prohlášení označuje za absurdní.

Červenec 2006

 • MARADONA JAZZ v sérii tří výborných setů – na festu Rock For People v Českém Brodě, na pražské Štvanici v rámci akce Mystik Sk8, a na festu Colours Of Ostrava v moravsko-slezské metropoli.
 • Za nesmírného hicu slušný koncert NAŠROTu na festivalu v Branišovicích. Dále ještě INSANIA, MALIGNANT TUMOUR, S.P.S., DELUSION, CRUSHDOWN, C.S. (PL) a další. Zvláštní zážitek připraven skupinou SPASM – celkový dojem cosi jako fúze mezi Románkem P., Napalm Death, filmem „8mm“ a učebnicí praktické urologie.

Srpen 2006

 • Hraboš a J. Stuchlý jsou pro svou nezodpovědnost a nedostatek času odejiti ze skupiny STROM. (Překlad: být odejit = být vyhozen).

Září 2006

 • začíná se zkoušet pomalá, minimalistická záležitost, hudebně někde mezi floydy, sabaty a THE WHO s pracovním názvem „Dance In A Fire“. “. Mezi členy kapely se jí ovšem důvěrně přezdívá „opera“.
 • Oslava Marthových (a Moničiných – viz. L. Velíšek) kulatin v baru u Ády ve Sportovní hale v HB. Přítomni Martha (jak jinak), Soňa (viz. Martha), Ceemek, Hraboš, Dréza plus někteří další přátelé jako Shef, Bruno, Koala, L. Velíšek, Sendwiche a další. Uzený krocan, uzená šunka, redhoti, ledzeppi, spousta alkoholických nápojů. Neuvěřitelné převleky mistra nejbizarnějších oděvů L. Velíška. Názor, že jeho model uklízečky by měl být zanesen do zákoníku práce jako předepsaný oděv pro pracovníky této profese.

Říjen 2006

 • slušný koncert NAŠROTu na téměř undergroundové akci v Borové u Poličky. Konáno v půdních prostorách nádražní budovy a dále ještě hráli VÝSMĚCH, JERICHO a HNF REVIVAL. Poprvé zazněla před lidmi píseň „I Want To Take You Away From Here“.

Listopad 2006

 • dobré vystoupení NAŠROTU v HB (v architektonicky příkladně „komunistickém“ sále Čechovka) na koncertě „Velká oslava“ u příležitosti 5 let Cecek Records. Oslavenec, takto sám vydavatel a organizátor Cecek, vykazuje již okolo deváté hodiny večerní výrazné známky podroušenosti, přičemž tento stav rozhodně nehodlá měnit. Nicméně ve svém nadšeneckém přístupu k věci snaží se v rámci možností na každou kapelu pařit pod pódiem. Vskutku hrdinné okamžiky! Mezi výčepy piva a vína taktéž oslava Jouzových kulatin. Závěr oslavy skryt v oparu neznáma. Částečná amnézie a tak. Dále ještě hráli N.V.Ú, V.T. MARVIN, PUNK FLOYD, TOTÁLNÍ NASAZENÍ a další.

Prosinec 2006

 • dobrý koncert NAŠROTU na akci v Chotusicích. Zmatečné zprávy o místu konání koncertu skupinu nejprve zavezou na statek v Horních Bučicích, kde jest sice přítomen sál, ale zcela prázden, bez aparatury, bez zvukaře, bez jakéhokoli náznaku bigbeatového soaré. Po vyjasnění situace nakonec odjezd do Chotusic a odehrání akce. Dále ještě hráli např. NENIE a HVĚZDNÁ PĚCHOTA.

Leden 2007

 • mejdan zvaný Afro Meet v pražském Cross clubu. V rámci akce taktéž oslava 5 let souboru MARADONA JAZZ. Z Mladé Boleslavi vypraven autobus plný příznivců souboru. Soubor zhulen a ožrán, přesto ve svém obvyklém čase hraní (0:00 – 5:00) naplňuje očekávání, do něj vložené. Dále ještě hráli SON CALIENTE (Cuba).
 • v narvaném havlíčkobrodském sále Čechovka pořádá vydavatel Cecek festival brodských skupin. NAŠROTu se koncert vcelku povede. Nejspíš za tím stojí skutečnost, že celá první lajna pod podiem jest plna mladých, 16-18-tiletých divoženek. To se holt dědci vždycky chtějí předvést. Dále ještě hráli např. UCHO, POP CORN, DENUDACE atd.
 • Obvyklý propagační kolaps a tudíž naprosté utajení koncertu v pražském klubu Na chmelnici. Počet diváků tristní. Navíc bývalá bašta alternativy, punku a nové vlny změněna v regulérní metalové doupě. Nyní nazvána honosně Music Hall Exit Chmelnice a vyzdobena klasickými metalovými rekvizitami (comicsové malby, ďábel, baby, motorky atd.). NAŠROT předvede průměrný výkon. Dále ještě hráli motörheadovští PHANTOMS OF FIRE.
 • začíná se zkoušet nová věc (zatím bez názvu), něco mezi redhoty a punk-rockem.

Únor 2007

 • NAŠROT se zaměřuje na zkoušení nových věcí ve zkušebně sálu HB-Vršovice. Novým kouskem je cosi mezi MINISTRY a KORN, co nakonec dostane název „Bloody Oil“. O čem se asi zpívá v textu, lze vcelku snadno odvodit.

Březen 2007

 • NAŠROT stále ve zkušebně. Vyhozena píseň s pracovním názvem „I Will Die“, jež se znelíbila jejímu autorovi Marthovi.
 • Dvě klasické „šichty“ MARADONA JAZZ (tzn. do rána) ve Vimperku a Mladé Boleslavi.

Duben 2007

 • šichta MARADONA JAZZ ve Velkých Popovicích.
 • Hrabošův parodický nesmysl je zavržen autorem ihned po zkoušce. Pokus o skloubení OLYMPIC, ZAPPY a DEAD KENNEDYS prostě překročil pomyslnou hranici crossoveru a vstoupil do zatím málo probádaných vod absurdna. (Absurdní hudba – něco co dělá třeba CPT. BEEFHEART, ŽENY a svým způsobem třeba i MICHAL DAVID).
 • dlouho neotextovaná skladba, pracovně nazvaná „Law, What You See…“, získává konečně text a nový název – „Refugees From The Future“.

Květen 2007

 • nepovedený návrat NAŠROTU na koncertní pódia v Brně v rámci ProtestFestu. Jouza, ovlivněn blíže neurčeným počtem piv, podává výkon… no, asi tak na úrovni žurnalisty J. ze slavného chrudimského extempore v květnu 99. Ceemkův půjčený aparát bzučí zvukem spokojeného čmeláka, což naštěstí kromě samotného kytaristy nikdo z členů souboru na pódiu neslyší. Hraboš klasicky kope texty – ovšem je třeba přiznat, že důvod tohoto tkví nejspíše v jeho napjatém očekávání, jakým rytmickým novem se zase blýskne Jouza. Jediný, kdo tak v boji obstává, je kupodivu Martha. Jenomže jest driverem a nebylo mu umožněno pít. Jinak by vystoupení skončilo katastrofou. Celkový dojem lze shrnout do Zéovského „je to ňáký divný“. Nicméně, vypadá to, že hluk vypouštěné hudby většinu chyb nakonec asi skryl. Jinak by se nemohlo stát, že celý koncert pod podiem nejvíce paří parta Američanů, dva Španělé, několik brněnských punks a hácés. A Cecek. Po koncertě Amíci ukazují na kapelu uznalé óčko se slovy „good job“. Je nad slunce jasné, že jsou taky ožralí. Dále ještě hráli FLAMING COCKS, DRUNKEN BOOMERANG, SKOPA ISO a kapela, jejíž název si nikdo ze souboru nezapamatoval.
 • po shlédnutí finále Ligy mistrů napravená koncertní reputace NAŠROTu na vystoupení v Jihlavě. Tomuhle se říká „good job“, Amíci! Dále ještě hráli MAWATAKI.
 • neodehrání koncertu na festivalu Mezi Ploty v Praze-Bohnicích. Příčiny: a) píchnutá guma po cestě z HB do Pražic, b) neodborná navigace Marthova s důsledkem příjezdu na Bílou Horu místo do Bohnic, c) neodborná navigace pořadatelů s důsledkem bloudění po areálu léčebny, d) dle slov zrovna příchozího Michala Ambrože „se dneska dějou divný věci“.
 • tentýž den i přes Marthův vysoký stav podnapilosti divoký koncert NAŠROT na festivalu v Poličce. Extatické stavy publika – při zběsilém pogu a moshi časté vyválení se v loužích a blátě. O tom, že se hraje na doraz, svědčí i fakt, že v zápalu HC-boje Ceemek přervává najednou dvě struny na kytaře. Zcela napravená koncertní reputace. Dále ještě hráli DOG EAT DOG, THE PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE, TATABOJS, NIL, INSANIA, NVÚ, X-CORE, VÍTKOVO KVARTETO a další.

Červen 2007

 • festival Zelený tulipán ve Staré Boleslavi se stává kopií předchozího ročníku téhož. Tzn. kvalitní výkon NAŠROTu a opět mizerná návštěvnost. Dále ještě EXTEMPORE, ECHT!, UMĚLÁ HMOTA, N.V.Ú, SPS, A BUDE HůŘ, SEX DEVIANTS, TŘI ČUTORY, DŘEVĚNÉ PYTLÍ V JUTOVÝCH UHLÍCH.
 • šichty MARADONA JAZZ v pražském Roxy a v Kačerově stodole v Třebelovicích na jižní Moravě.
 • divoký koncert NAŠROT v polo-open air clubu v Žirovnici. Zlé jazyky tvrdí, že ona zběsilost a neustálý pohyb kapely po pódiu byly způsobeny zejména dosti citelnou kosou, která se táhla od řeky. Členové souboru to však zcela vylučují a obhajují se svým obehraným klišé, že „vždycky přece hrají na 120 procent“. Dále ještě DEBUSTROL, NU PAGADI, TĚŽKÁ DOBA.

Červenec 2007

 • sety MARADONY JAZZ na Mystic Skate Cupu v Praze a Filmové škole v Uherském Hradišti.
 • klasický omyl Ceckův s vysláním souboru NAŠROT na ska-punkový fest do Strašic u Rokycan. V hustém hicu všichni punks na kapelu pohlížejí jak na hudbu z Marsu. Proboha, není to ani punk ani ska!! Kde se to tady vzalo? Proč je to tak divné a vzteklé? Vraťte nám pohodu! Vraťte nám skočnou polku!
 • zkoušení nové folk-rockové skladby s pracovním názvem „Words Are Dead“.

Srpen 2007

 • sety MARADONA JAZZ v Praze (Cross Club) a Hříměždicích při skocích do zatopeného lomu.
 • při sledování Ligy mistrů na chalupě Marthových rodičů návrh na možný cover pro NAŠROT – jedná se o píseň „Sunday Morning“ od VELVET UNDERGROUND. Návrh posléze stvrzen fernetem a slivovicí a píseň samotná vyřvávána hluboko do noci.
 • pravděpodobně nejlépe odehraný set NAŠROTU ze všech jeho účastí na Trutnov Open Air Festivalu. Koncertní premiéra skladby „Bloody Oil“. Hraboš jako vždy zůstává na festu a po dva dny je v lihu a dýmu z ušlechtilých travin. V sobotu odpoledne úspěšná autogramiáda knihy „Návrat k Sudu“ u stánku Maťa. Ku 10. výročí shlédnutí vystoupení NAŠROTU presidentem Václavem Havlem (1997), věnována tomuto sada CD souboru. Ožralý abonent předání (Hraboš) ve snaze zakrýt svůj skelný zrak, nasazuje naň obrovské černé brýle, takže za houstnoucího soumraku vypadá jako velmi podivný a nadmíru nechutný brouk. CD nakonec po komplikacích (zamotání se v tesco-tašce) náčelníkovi Václavovi předána, i když jeho pohled nasvědčuje, že je předávajícím broukem poněkud zděšen. Chápáno. Jinak z ciziny THE YOUNG GODS, NEW YORK SKA ENSEMBLE, HARMFUL, BOBAN I MARKO MARKOVIČ ORKESTAR a THE RACE a další, Čuňas i Magor v backstage a neskutečných 20.000 diváků. V neděli ráno (cca 2:00) poslední, velmi příznačná Hrabošova SMS nepřítomnému kolegovi –rdd-: „Ach bože, kde to jsem?… kdo jsem?“
 • na zkoušce předělána ta (zatím nenazvaná) věc z ledna „mezi punkem a redhoty“. Nová verze je hiphopovější a potvrzuje, že vykrádání sebe sama si dokáže osvojit i takový soubor jako je NAŠROT.

Září 2007

 • manager Cecek, využiv dávného fandovství dvou členů souboru NAŠROT teamu Dukly Praha (Hraboš a Martha), navrhl sepsání a vytvoření fanouškovské hymny pro tento slavný club z Julisky. Hymna pod názvem „Dukla jede“ je nakonec nadrásána Hrabošem. Bouřlivé ohlasy fanoušků Dukly na text skladby na webových stránkách NAŠROTu.
 • v některých tiskových zprávách uvedení fandovství obou členů na správnou míru. Hraboš byl od dětství fanouškem Dukly (jelikož ji fandil nejlepší kamarád) a Slávie (jelikož ji fandil otec). Po zániku dejvického teamu (Co je to Marila Příbram? Jenom pšouk ve vířivce) se tedy zaměřil na Slavii. Stejně tak Martha, v dětství obdivovatel brankáře Ivo Viktora a tedy fanoušek Dukly, v následujících létech rocku a piva svůj zájem o fotbal poněkud utlumil. Dnes jsou jeho nejoblíbenějšími cluby Arsenal Londýn a …Slávia Praha. Přesto však svůj vztah k „nové“ Dukle oba hudebníci nadále považují za velmi pozitivní a přejí ji brzký návrat do nejvyšší ligové soutěže.
 • ta věc „mezi punkem a redhoty“, nyní tedy věc mezi „hiphopem a redhoty“, dostává název „Freddie The Spider“ (Pavouk Béda) a po velmi dlouhé době (12 let) se stává další humornou písní v repertoáru NAŠROTu. Na zkouškách zazní i velmi uctivá verze velvetovského „Sunday Morning“.
 • MARADONA JAZZ ukončuje letní sezónu v Mlékojedech a též se účastní další fotbalové akce. Po zápase FC Bohemians 1905 – Slavia zahraje přímo v ďolíčku na společné akci obou spřátelených klubů, nazvané „United Colours Of Vršovice“. V barvách bohemky se představí sk. PROHRÁLA V KARTÁCH, v barvách Slávie právě MARADONA JAZZ. Akce se zvrhne ve vcelku divoký mejdan.

Říjen 2007

 • Jouza si kupuje novou bicí soupravu Premiér (opět v černé barvě), a vzápětí odjíždí na tradiční ozdravný pobyt do Egypta. Meditace na Sinaji. Lov halibutů.
 • Drsný mejdan ku příležitosti výročí 40 let pražské Vinárny U sudu. Hrají soubory a umělci, kteříž zmíněný podnik navštěvují – tedy PLEXIS, NAŠROT, MARADONA JAZZ, APPLE JUICE, a folkař ZEBRE RONALDO. Je zajímavé, že mladší interpreti (Ronaldo, Apple Juice) pojímají svoje sety akusticky, decentně, kdežto dědci (Našrot, Plexis) nadměrně hlučí a řvou. Jsou holt z té nasrané decibelové generace. Přestože hudba měla skončit hodinu po půlnoci, vykouřenci z „Maradony“ ještě ve čtyři ráno hustí do tančícího davu svoje latino-jazzové lahůdky. Umělci posléze oceňují vynikající sudovský catering.
 • v Andy´s studiu natočena skladba „Dukla jede“
 • Název „opery“, jak byla nazývána ona podivná záležitost „někde mezi floydy, sabaty a THE WHO“ se mění z „Dance In A Fire“ na zadumaně poetičtější „In A Bar Named ´There…´“. Textově opět návrat k melancholii a depkám. Jak jinak. Blíží se listopad.

Listopad 2007

 • v Andy´s studiu natočeny základy osmi písní celku, jehož předběžný pracovní název zní „Rag(e)time“
 • umírá guru HB-undergroundu z 80. let, ex-člen skupin MAAMA a KŘEČOVÝ ŽÍLY, výtvarník Josef „Pepino“ Frič
 • Vydařený koncert NAŠROTu v Blansku v místním rokáči. Dále ještě hráli COARSE GRAIN.

Prosinec 2007

 • Vinárna U Sudu v HB anebo koncert „Návrat legend“ v Havlíčkově Brodě za účasti NAŠROT, PLEXIS, APPLE JUICE a MARADONA JAZZ. Vydařený mejdan s hlavní hvězdou večera (a noci) Jouzou, po jehož náletech na jaggermeistrovu tekutinu by mu mohl její výrobce začít tykat. Jinak trošku nahořklý závěr v podobě výrazného finančního nadhodnocení týkajícího se na baru vypitého alkoholu členy jednotlivých souborů. Kurňa, pěkná osrávačka.
 • jemné doplňky k Rag(e)time.
 • MARADONA JAZZ a několik pražských prosincových setů – v Paláci Akropolis, pak v klubu v Trojické, a konečně v Cross clubu. Silvestr je pak honičkou zejména pro Hraboše, nejprve vokálem doprovodí set DJ Baltazara v Paláci Akropolis, a po půlnoci se přesouvá do Vinárny U Sudu, kde už na něj čekají DJ Mucho a bubeník Jarda „Seňor“ Stuchlý. Marka Maradona Jazz tak boduje na dvou souběžných akcích. 

Leden 2008

 • Poněkud nešťastný vstup do Nového roku zejména pro Jouzu, jenž při pádu na náledí utrpí vážnou zlomeninu nohy. Koncertování kapely je minimálně na čtyři měsíce odloženo.
 • další jemné doplňky k Rag(e)time – dohrávky hostujících hráčů v sestavě „Olin“ Nejezchleba (cello), Pavel Marcel (klávesy)

Únor 2008

 • na webu youtube se objevují některé staré obrazové záznamy souboru NAŠROT. Jedná se o letité klipy „21 Reasons Why White Men Can´t Sing Rap“ (1994, režie Zd. Suchý) a „Flashbacks“ (1998, režie Petr Orozovič), a dále o songy „Going To Shamballah“, „Life Is Elsewhere“ a „Snowing In The Desert“, které skupina živě zahrála v TV-pořadu Letadlo (2001). Při sledování těchto někdy až z oka uroní se kroupa…
 • spousta šichet MARADONY JAZZ (Praha – Cross, Praha – U Sudu, Jihlava, Hradec Králové, Břeclav), během nichž členové souboru většinou končí ve stavu nehodném komentování.

Březen 2008

 • MARADONA JAZZ v Náměšti nad Oslavou na plese cyklistů. Z původně plánované katastrofy se vyvine jeden z největších nářezů v dosavadní historii souboru. Dále set v Krkonoších na Liščí hoře v hotelu Lyžařská bouda (bez účasti Hraboše), a obvyklé vystoupení Mladé Boleslavi. Zde náhodný komentář vyslechnutý DJ Muchem u pisoiru: „Hrajou pěkně, ale potkal jsem toho jejich zpěváka, ty vole, to je troska, ten snad musí bejt zfetovanej, či co!“
 • V souvislosti s nepokoji v Tibetu zplodí Hraboš spontánní výtrysk v podobě folk-písně „Night In Lhasa“. Zatím se neví, co s ní. Martha totiž pročte text a prohlásí, že to je jak Dean Reed, čímž tvůrce nedozírně naštve. Opáčí, že Martha neví, co je to angažovaná tvorba, načež se mu od něj dostane odpovědi, že právě fakt, že to ví, ho opravňuje k tvrzení, že to je jak Dean Reed.
 • Léčící se Jouza, zvaný nyní „Pajdavej hnát“, oznamuje, že koncem května by mohl začít zkoušet.
 • mírné dodělávky do alba Rag(e)time. Začíná se míchat.
 • Fotografování souboru NAŠROT u jejich zkušebny v HB-Vršovicích provede Míra Lédl. Corbijnovsky černobílé fotky v měsíci 20. výročí založení souboru okomentuje Hraboš: „No, není to zrovna přehlídka žádnejch krasavců nebo modelů. Nebo borců co mrknou do vobjektivu a ani nemusej kváknout a komerční efekt je dopředu zaručenej. Spíš to jsou rock´n´rollový ksichty. Na těch fotkách jsou prostě chlapíci, vo kterejch řekneš, že toho maj už hodně za sebou.

Duben 2008

 • zcela lichý měsíc, přestože z povahy věci sudý. Občasné míchání ve studiu.
 • V Rock Reportu se objevuje článek o přípravě alba a momentální situaci v NAŠROTu.
 • na webu YouTube se objevují staré záznamy z koncertů NAŠROT. Jde o songy:
  „Lies“ (1994 - červen, Praha, klub 007, kamera Jiří Karel),
  „I Killed My Little Pony“ (1994 – červenec, HB-KM, kamera Michal Neuhöffer),
  „Bastard“ (1994 – červenec, HB-KM, kamera Michal Neuhöffer),
  „Talk“ (1995 –březen, HB - hospoda U Kroupů, kamera Michal Neuhöffer),
  „Break On Through“ (1995 – březen, HB - hospoda U Kroupů, kamera Michal Neuhöffer),
  „Purple Haze“ (1995 – březen, HB - hospoda U Kroupů, kamera Michal Neuhöffer),
  „Kiss Of The Death-Time“ / „Big Star Honey Johnny“ (1996 – únor, HB – sál Psych. léčebny, kamera Michal Neuhöffer),
  „Hnijící královna“ (+ Shef, 1996 – únor, HB – sál Psych. léčebny, kamera Michal Neuhöffer),
  „Kiss Of The Death-Time“ / „Big Star Honey Johnny“ (1996 – září, Oudoleň - festival, kamera Michal Neuhöffer),
  „We Are Still Here“ (1998 – květen, Žďár nad Sázavou, RC Sauna, kamera Milan Bárta),
  „She´s The Right Girl“ (1998 – květen, Žďár nad Sázavou, RC Sauna, kamera Milan Bárta),
  „Hnijící královna“ (1998 – květen, Žďár nad Sázavou, RC Sauna, kamera Milan Bárta),
  „Smile For The Camera“ (2000 – prosinec, HB - RC Vagon, kamera Milan Bárta),
  „Jouza & Dreza´s Improvisation“ (2000 – prosinec, HB - RC Vagon, kamera Milan Bárta),
  „Us & Them“ (2001 – říjen, HB – RC Vagon, kamera Milan Bárta).

  To už není ani na uronění kroupy, ale spíš na slzavý údolí.

Květen 2008

 • MARADONA JAZZ v Litvínově, v Praze – Crossu (tradiční zhulmo) a v Brně na poloprázdném festu Riviera s hostem Anasem (Irák) na dharbuku.
 • Vychází Ceckova kompilace „HB Fest“ (nahraná na koncertě několika skupin v lednu 2007 v HB). NAŠROT tu mají song „Hnijící královna“.
 • občasné míchání NAŠROTu ve studiu.
 • umírá další z kamarádů HB-undergroundu z 80. let. Ve Strakonicích si dobrovolně bere život Pavel „Krýzl“ Krysl, ex-člen pražských undergroundových skupin DUŠEVNÍ DEPRESE MZ a DIVIZE MV. Na srazu pozůstalých přátel myšlenka dávných členů KŘEČOVÝCH ŽIL Žvatly a Hraboše o znovuobnovení souboru.

Červen 2008

 • konečně proběhnou první zkoušky souboru NAŠROT v jejich zkušebně v HB-Vršovicích. Všechno se zdá být v pořádku.
 • Plánované věci z jara (koncerty, vydání alba) se přesunují na léto (koncerty) a podzim (koncerty, vydání alba).
 • Vystoupení MARADONA JAZZ na open air Culture Festu  v Mladé Boleslavi zarazí asi po pěti trecích přivolaná policie.
 • MARADONA Psycho-JAZZ XTC-delic na tradičním karnevalu Vostrov u Mnichova Hradiště. Vcelku objektivní tvrzení, že od památného vystoupení Primal Scream v Praze v roce 1994 neobjevil se v ČR na podiu sjetější soubor. Včetně z Prahy přijedších příznivců.

Červenec 2008

 • Mejdany MARADONA JAZZ na festu Rock For People v HK, tradičně v Praze-Crossu a na zámku ve Vimperku.
 • Po sedmi měsících nucené pauzy návrat NAŠROT na podium v rámci festivalu Mighty Sounds v Olší u Tábora. Koncert označen za uspokojivý, byť k němu měli členové souboru blíže nespecifikované výhrady. Dále hráli např. DENNIS ALCAPONE (JAM), DOREEN SCHAFFER (JAM), IRIE RÉVOLTÉS (GER), THE KITCHENETTES (CH), POLEMIC (SLO), CHANCERS, APPLE JUICE, NVÚ, ANYWAY, NAVIGATORS, STO ZVÍŘAT, ŠVIHADLO, DREADROT.

Srpen 2008

 • Vystoupení MARADONA JAZZ u Chebské přehrady a v Mlékojedech. Z těch návrat v neděli se zastávkou na oběd v nejpříšernější pražské hospodě – U golema. Společné komuniké členů tělesa, že se jedná o dvě a půl nejzbytečněji strávené hodiny v jejich životě. Než vám zde přinesou jídlo, stačili byste zajet BAMem do Vladivostoku, tam si objednat pirožky a zase se vrátit zpátky. A pak budete mít možná s tou svíčkovou štěstí…
 • NAŠROT a vydařený koncert na mini-festu v Hybrálci u Jihlavy. dále ještě INSANIA, SATISFUCKTION, MATAHARI, NONSENSE, DYING PASSION, FRU FRU, ACTION, ABSTRACT ESSENCE, ASGARD, STRAIGHT, D.A.D.
 • Velmi dobré koncerty NAŠROT na dvou undergroundových mini-festech: ve Stříteži u Poličky (dále např. CEMR BAND, GERDA BLANK, EYE FOR AN EYE, PAPÍROVÝ PANENKY), a na Underground Football Cupu v Chrudimi-Janderově. Zde kromě setkání se starými androši z 80. let ještě hráli např. DEAD CAMEL BLUES BAND, COSMOPUNK, NAIVNÍ NADĚJE, URAGGAN ANDREW & THE REGGAE ORTHODOX.
 • U Andyho míchačky a pokusný mastering nového CD.

Září 2008

 • MARADONA JAZZ na festu v Úvalech a na burčákobraní ve Znojmě, které dopadne tak, jak každý zcela osudově předpokládá. DJ Mucho a jeho postupná transformace v DJ Burča. 
 • Solidní koncert NAŠROT na fesťáčku pro Bohemku a proti rasismu v Lipnici nad Sázavou. Zde mj. setkání s brodským básníkem Magikem, jenž poslední dobu strávil pobytem v indické base a havlíčkobrodské psychiatrické klinice. Stálé hledání čaker. Dále ještě hráli např. PROHRÁLA V KARTÁCH, BENJAMIN BAND atd.

Říjen 2008

 • ukončení prací na albu „Rag(e)time“
 • Vystoupení NAŠROT v Praze, klubu Matrix. Dále hráli KOMBUSHA, BARAKI, THE POINT, TRASHCAN SOUNDSYSTEM. Během koncertu přislib účasti na obou chystaných koncertech „20 let Našrot“ přítomnému žurnalistovi J. a jeho nepřítomnému novému mezinárodnímu bandu The 11m3.
 • sety MARADONA JAZZ v Praze v Holešovickém cirkusovém stanu, pak v Rokytnici n. Jizerou a poté americké haloween party v Praze-Retru.
 • Vychází album „Rage(e)time, které Našrot vydávají sami. O distribuci se starají Black Point a Cecek Records. A pochopitelně soubor samotný.

Listopad 2008

 • V pražském klubu Vagon instalována Popmuseem výstava „20 let Našrot aneb příběh naší nejlepší neperspektivní skupiny“. Součástí výstavy je pak i text o historii kapely, který zcela zjevně dokumentuje proč „neperspektivní“.    
 • MARADONA JAZZ v pražském Fresh Clubu, a pak v pražském Crossu – tradiční zhulmo.
 • O výrobu triček „Rag(e)time“ a „20let Našrot“ se postará svými návrhy Ceemek. 
 • Natočení některých sekvencí do připravovaného klipu k songu „Bloody Oil“ proběhne v „anglánově“ hospodě U Slámů ve Veselém Žďáře. Za kamerami stojí Zdeněk Volf a samotný Anglán, takto Andrew Parker.
 • Ceckovo nesnesitelně dvouhodinové zpovídání Hraboše pro internetové Radio Brod. Sahara. Příště chlapci, připravte aspoň minerálku, když už ne láhvinku Bordeaux! 
 • Koncert „20 let NAŠROT“ v HB-klubu Effect, věnovaný památce „Pepina“ Friče. Křest alba „Rag(e)time“ provedou bývalí členové KŘEČOVEJCH ŽIL Shef, Bruno a mírně dezorientovaný Krpi, Shef pak zpívne svoji obligátní „královnu“. Setkání životem již hodně jetých pamětníků akcí „Pod tou strážní věží“, nicméně všichni se zatím jakž takž poznávají. Narvaný klub kromě NAŠROTu uvidí ještě kapely INSANIA, EXISTENCE, NONSENSE, The 11m3, SELTAEB, NU POGODI a další. Závěr je klasický – ve sněhu a mrazu se potácející hudebníci a návštěvníci mejdanu rozchází k různým ranním vlakům, MHD, domů nebo do non-stop podniků, kde pokračují v lití.

Prosinec 2008

 • Maradona Jazz ve Vinárně U sudu. Běsných tanců noc. Regulérní gymnastické „provazy“ mohutného vyhazovače Drobka na podlaze vinárny vyvolávají zasloužený ohlas.
 • V pořadu Českého rozhlasu „Čajovna“ jest představeno nové album NAŠROTU.
 • Koncert „20 let NAŠROT“ v pražském klubu Vagon, natáčen jak ČT, tak kameramany Petrem Orozákem" Orozovičem a Mirkem Vránkem, audio nahrávku pořizuje Vl. Tupý. Dále ještě vystupují kapely GNU a The 11m3 žurnalisty J. Křest alba „Rag(e)time“ provedou „čavo“-man, režisér a herec Zdeněk „Sucháč“ Suchý a DJ Mucho z tělesa MARADONA JAZZ, známý ovšem též jako zpěvák a baskytarista PLEXIS. V Muchově případě se dle jeho nepříliš srozumitelné artikulace zdá být jeho nalitost již limitní, ale jak známo, tento muž vždy dokáže překvapit. Znovu setkání životem již hodně jetých pamětníků akcí „Pod tou strážní věží“ a uronění vzpomínkové kroupy nad instalovanou výstavou. Jejím nejnavštěvovanějším panelem je ten s KŘEČOVÝMI ŽILAMI a důvod je jasný: právě k němu nadšený ex-člen KŽ Bruno přivádí nové a nové diváky, by se pochlubil svojí přítomností na některých daguerrotypiích. Song Našrotu „Hnijící královna“ opět věnován památce „Pepina“ Friče a Pavla Krysla. Ve tři hodiny ráno odcházejí poslední zbylí hudebníci (Hraboš, Komín a soubor 11m3) do Vinárny U sudu, kde je vítá s láhví v ruce - již zcela svěží Mucho. Ano, tento muž vždy dokáže překvapit.
 • Jouzovi vyndáno z nohy šroubové zařízení. Z androida se tedy opět stává člověkem. U některých jedinců to vyvolá zklamání.
 • klasický předvánoční sraz ¾ členů NAŠROT (Martha, Hraboš, Ceemek), tentokrát v HB-klubu Effect, při koncertě místní legendy KEJVAVÝ KONĚ. Na zhodnocení a zúčtování roku 2008 věnováno členy cca 52 vteřin, na ostatní věci - fotbal, chlast, hulení, setkání s dalšími androšskými pamětníky akcí „pod tou strážní věží“, milé barmanky - věnován zbytek. Jeden z androšů, zvaný Zé, omlouvá svou neúčast na akcích „20 let Našrot“ tvrzením, že bydlí na chalupě u lesa a jedinými tvory s nimiž komunikuje jsou zajíc a veverka, tudíž o některých záležitostech prostě není patřičně informován. Má to tak někdo štěstí.
 • Improvizační těleso MARADONA JAZZ a jeho silvestrovský set v pražské Vinárně U Sudu. Jak to asi tak mohlo skončit, že…   
© 2024 Našrot | Administrace | Mapa stránek | RSS
design by c.