Historie

Další akce

so 27.04. / Hradec Králové
Country Club Lucie
/ Punk Easter - Punkový velikonoce, kromě Našrot vystoupí !V,V.Ú., Do řady!, Zeměžluč, Suitcase, Prisoners Of War, Radio Jerevan, We-Me-No atd.

Historie 2012-2014

 

Leden 2012

 • Poněkud divoký unplugged koncert NAŠROTU v jihlavském baru, zasvěcenému Rolling Stones. Díky malému prostoru naprosté propletení kapely a publika. V tom se sejde i několik dávných přátel z Dobronína. Dále hrál ještě crazy band MůJ MILÝ DENÍČKU.
 • I hlučný prosincový koncert NAŠROTU bohužel přispívá ke konci brodského oblíbeného Bowling Club Baru. Hudební produkce je na tomto místě až do odvolání (?) přísně zapovězena.
 • Bujará oslava narozenin – knižní vydavatel L. Maťa (opět) 29-tiny, Hraboš abrahámoviny – v pražském Vagonu. Narvaný klub vidí vystoupení souborů NAŠROT, MNICHOVA SMRADIŠTĚ & SBORU BŘEŽANSKÝCH KASTRÁTů, A BUDE HůŘ a N.V.Ú. A vidí též dar hlodavci-oslavenci – mnoho přítomných složilo se na jeho novou holku, jménem Ibanez (z jejich strany poděkování Komínovi a Baltazarovi, kteří peníze vybrali a nezpronevěřili). Na koncertě se objevuje i početná ekipa z HB. Velmi divoké stavy prožívají nicméně všichni – kupříkladu hlodavec stačí odehrát koncert, sjet se vším, co je po ruce, nalámat se fernety, poblít se, pokračovat v lámání a ve tři ráno se jako duch předčasně zemřelé trosky zjevit ve Vinárně U Sudu.

Únor 2012

 • MARADONA JAZZ na Latino večírku v Trutnově (poprvé s hostem, kytaristou J. Charyparem, členem BABALETU, ŠVIHADLA a MAMY BUBO) v místním supermoderním, sterilním nekuřáckém KD.  Divné publikum, nejspíš nějaká parta radních a jejich spřízněných podnikatelů plus pár íkvéček z fitka. Umělci pak místní pořadatele rozžhaví do běla, neboť během svého setu přirozeně hulí – naštěstí se muži s páskami na podium neodvažují a pouze na umělce hrozí pěstmi. Tito jsou však zcela pod vlivem a hrozeb pohunků nereflektují.
 • Možná nejlepší set MARADONY JAZZ vůbec – na svém klasickém místě, pražském klubu Cross, ve svém klasickém čase (0:00 – 05:00) oslaví ex-post 10 let své zcela vymaštěné existence (za tu dobu těleso nemělo ni jedinou zkoušku). DJ´s Mucho a Baltazar, bubeník seňor Stuchlý, MC El-Hrabosh s hosty J. Charyparem (BABALET, ŠVIHADLO) a MC Adrenalinem (vl. jm. Martin Entlich, člen LE PNEUMATIQ) vytvoří třeskutou atmosféru a jsou za to (mj.) odměnění speciálně vyrobenými barevnými  tričky s Diegem a nápisem „Maradona Jazz – Decimo anniversario“.
 • Úspěšné vystoupení NAŠROTU na koncertě „Old Punx Never Die“v pražském klubu Bažina. Dále ještě hráli VT MARVIN, TY ZMRDE!  a V.A.P.
 • Na unplugged zkouškách NAŠROTU zní nové songy – Marthovo „Zmizíme ze světa“, Youngovo „Like A Hurricane“, dále od PPU „Špatná věc“, a stará hraboší „Zrcadla“.
 • NAŠROT unplugged v KD v Utíně u Přibyslavi na narozeninovém koncertě, věnovaném Shefově manželce Lence. Premiéra skladeb „Zmizíme ze světa“ a PPU-coveru „Špatná věc“ (ta je velmi zkritizována přítomným, značně již podroušeným I. Bačinou).  Dále ještě hrála skupina FUGA.

Březen 2012

 • Ceemek spouští nový grafický design našroťáckého webu.
 • Divoký koncert NAŠROTv Polné. Po letech zazní i dávný 5vteřinový song „Koziáš“. Dobronínští opět zde (tentokrát v plné síle i s Charliem Holasem). Dále ještě hráli D.A.D.

Duben 2012

 • Hraboš s Ceemkem, Komínem a Andym dokončují nahrávání hlodavcova 2CD. Andy se tak zaměřuje už jen na míchání a mastering.
 • NAŠROT unplugged v Chotěboři. Koncertní premiéra skladeb „Like A Hurricane“ a „Zrcadla“.
 • Další elektroakustický set NAŠROT na narozeninovém mejdanu v Jihlavě, který produkčně zajišťuje Martha. Po odehrání písně „Night In Lhasa“ se Hraboš podívá po značně „firemním“ obecenstvu a podotkne: „Doufám, že zde v sále dnes nejsou přítomni žádní čínští obchodní zástupci“. Dále ještě hráli TRAFFIC JAM.

Květen 2012

 • Po létech (po 8-9?) NAŠROT opět ve Znojmě – vcelku slušně odehraný koncert. Dále ještě RATM REVIVAL.
 • NAŠROT na Majáles Open Air v Kojetíně u Kroměříže. Během vystoupení souboru se před podium začne stahovat dav asi 14-15letých děvčat. Z vnad těchto jsou hudebníci jako u vytržení: v jejich strhaných tvářích náhle rozzáří se světla v místech, kde mají oči, a slint mocný začne jim vytékati z úst v představě veselých pokoncertních kratochvílí (přece jenom má rock´n´roll svá ustálená pravidla v zásadě bořící pravidla obecná). Ony očekávané veselé kratochvíle však nenásledují, neb dívky pouze absolvují zahřívací kolo před svým hlavním koncertem, jehož zásadním aktérem má být jistá nejmenovaná kinderpunková skupina. Nachmelení starci ale odcházejí z podia s hlavami (a nejen jimi) vztýčenými. Jejich hnusná hlasitá hudba vyslala děvám toto poselství: „svět je krutý a neúprosný, a tento náš beat ji nejlépe charakterizuje… Koneckonců, beztak si vás najdem.“ Po návratu do HB následný exkurs Marthy, Hraboše a Ceemka do Ludrova lokálu za účelem sledování finále ligy mistrů dopadá poněkud freneticky… vlastně spíš ferneticky. Dále ještě hráli např. PLEXIS, APPLE JUICE, CENSORSHIT, FOX TERRITORY, BARRICADE, WOHNOUT, MANDRAGE (viz)….
 • Úspěšný set MARADONA JAZZ na hradeckém festivalu Na jednom břehu. I přesto, že desky skáčou jako Sotomayor.
 • Hraboš kupuje svou novou bílou HAU-kytaru; zde se jedná o Fender Stratocaster. Následně vychází 2CD jeho starých folk-blues-rockových věcí z 80.let pod názvem „Songy z bědných časů“. O design cédéčka se postará Ceemek, temné foto na obalu jest z dílny Míry Lédla.

Červen 2012

 • Koncert NAŠROT unplugged v pražské Balbínově hospůdce, kde proběhne cosi jako křest výše zmíněného 2CD (akt provede nakladatel Lubor Maťa). V songu „Zrcadla“ si s kapelou zabubnuje Komín. Následné bezmezné kořalení značně poničí fyziognomie členů souboru. Úprk těchto z nálevny.
 • O den později v ukrutné půlnoční kose absolutní koncertní anarchie NAŠROTU na open air festivalu Chvalečská noc ve Chvalči u Trutnova. Dále hráli ještě PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE, APPENDIX (FIN), XAVIER BAUMAXA, FUNKTOMASS, ŠANOV 1, URAGGAN ANDREW AND REGGAE ORTHODOX a další.
 • Blížící se ME ve fotbale utlumuje koncertní aktivity NAŠROT. Byť jeho členové tuší, že dopadne pro  tuzemský team katastrofálně. Přesto se objevují i pozitivní zprávy, jak následně prozrazuje únik emailů dvou hudebníků: Martha says: „Zaplatit za zkušebnu 260 Kč? Jasně. Vsadil jsem na to, že naši čutálisti vyhrají mistrovství a budu mít spoustu prachů.“ Hrabošs answer: No, při jejich sázkovém kursu a fotbalovém umění, by ti jejich vítězství přineslo tak velkou výhru, že bys s ní možná moh splatit státní dluh Řecka.“
 • Některé písně z CD „Songy z bědných časů“ („Hej, chlapče“, „Hospody budoucnosti“) zazní i na radiu Beat.

Červenec 2012

 • Všechna ta fotbalová mistrovství v poslední době končí tak nějak stejně – nevyhraje Německo.
 • Členové souboru MARADONA JAZZ jsou překvapeni bouří a vichřicí na festivalu Rock For People. Svůj set proto neodehrají a vyhýbaje se padajícím větvím a stromům prchají z místa činu. Rozesílání SMS přátelům, povzbudivé odpovědi. Jako např. ta od hudebního publicisty –rdd-: „To jsem zažil před léty na Litoměřickým kořeni. Ty větve. Nebyl to hezký zážitek, ale dali jsme fernety odvahy a čelili živlům, co muži.“.
 • Tradiční set MARADONY JAZZ na hradě Klenová pro pařící Brity, kteří (jako každý rok) odvážejí starší mini-coopery do Mongolska. Velmi povedená záležitost. Zpáteční cesta je postižena mnohými protivenstvími (alkohol; asi 10 zastávek u různých benzinek s následnou koupí tohoto).
 • Dobrý koncert NAŠROTU na festivalu Vůdštok v Nenkovicích u Kyjova. Setkání s androšskou Blankou z Křepic, která zde vystupuje s letitou partou ČOČKA. Dále hráli UCHÁZÍM, MASSIVE MUSTACHE, MOTOROVÁ PRDEL, HARY A HADI, DEEP-KOŠ, EVILAS MODEL atd.  
 • Soubor NAŠROT ctí letní tradici a opět (no, teda vlastně teprve  podruhý) hraje unplugged na domácí půdě – v HB u Ludry v hospodě na fotbalovém stadionu. V závěru akce dojde k mocnému překvapení: na koncertě jsou totiž přítomni bývalí členové brodské androšské legendy KŘEČOVÝ ŽÍLY Žvatla, Shef a Bruno. Poté, co se silně podrousí, vtrhnou jako velká voda mezi hudebníky vystupujícího souboru, uzmou některé nástroje (klarinet, saxofon a mikrofon) a soubor doprovodí v obligátním songu „Hnijící královna“. Původně poklidné folk-bluesové vystoupení se tak zvrhne v naprostou anarchii (mj. Žvatlovo válení se se saxofonem po zemi) .

Srpen 2012

 • Děsiví horalé a hudební řezníci z Vysočiny řádí ve svém rodném kraji. Soubor NAŠROT v plné elektrické zbroji činí barbarský vpád do obce Kouty, by zde vyplenil Pokoutní rockový festival. Plenitba tato se velmi vydaří – soubor zahájí koncert  podporou členek skupiny Pussy Riot, ten den uvězněných „zkurveným totalitním systémem putinovskýho carskýho Ruska.“ Posléze během HC-boje vezme za své kovové ohrazení okolo podia, které zničí rozdivočení diváci. Platí tedy předkoncertní prohlášení na stránkách souboru: „Pokud se chcete pobavit, sledujte Vltavu, pokud chcete, aby o vás někdo přerazil kytaru či vám někdo decibely vytloukl  mozek z hlavy a z uší vám kapala krev, dejte si dostaveníčko s Našrot. Nebudete litovat. Sice ne moc dlouho, ale kdo dneska žije věčně, že?!“  Dále hráli ještě VLTAVA, L.S.D., LUCKY NERO, PSYCHOHLÍNA, SONIC TEMPLE, MADAME BUTTERFLY, SIR WITCHESBROOM atd.
 • „Krkolomný anarchistický běs zvaný NAŠROT bere své motorové pily a vyráží do ponurých hvozdů Železných hor“ aneb totální underground na akci „Lesní punk“ v Dřeveši u Hlinska. Extrémně polní podmínky. Z paměti maně dere se vzpomínka na akci v Magorově statku ve Staré Říši – hráno též ve stodole. Všehochuť obecenstva, od mániček a dredařů přes punkýše po něco, co nikdo neví, co to je. Vše většinou mladé a velmi anarchistické. Typy zmaštěných a nalitých punk-dívek, válejících se v blátě, označeny Marthou speciálním výrazem „kundatra“ (hovory o těchto prý „patřily k největším intelektuálním povyražením“). Dále ještě hráli STRANGE?, MORDIEU, DISCOMFORT, BANDA, BERMUDSKÝ KVÁDR, DESPERATE TIME a HYBRIDOR. 
 • NAŠROT unplugged v hospodě v Libici nad Doubravou. Pohodový koncert okořeněn návštěvníky z NSR (Myšák & spol). A jak bylo naznačeno v pozvánce, došlo k překonávání met. A to jak ze strany hostinského (obrovské koleno s křenem a hořčicí k večeři, vysoce naplněné panáky fernetem a jaggermeistrem a sedmička kvalitního ryzlinku na cestu), tak ze strany kapely, jejíž členové před vystoupením sami sebe upozorňovali, že je třeba …rychle odjet a zdržet se nezřízeného chlastání, když máme zejtra koncert… Zdrželi se a – nezdrželi. Mety byly překonávány.

 Září 2012

 • Jediný koncert měsíce – NAŠROT hraje na festivalu Rocková pila v Baštínově. Hudebně jeden z nejlepších setů kapely, která však poněkud naráží na nepochopení „zábavově“ naladěného publika („máte něco českýho!?“, „zahrajte irony!“, „to je hovno zábava“). Rozhořčení hlodavcovo po koncertě: „Kurva, nejsme tady vod toho, aby se lidi bavili! Jsme tu vod toho, aby se z koncertu odplazili jak zmlácený psi!“. Někteří tak skutečně učiní, i když se zdá, že pravděpodobnou příčinou jejich odplazu nejspíš asi nebude hudba souboru. Dále králi FOUSATEJ HAD, PEKELNÍCI, GUFERO, KOLCHOZ.
 • Sety MARADONA JAZZ ve Znojmě a v pražském Crossu. Oba plné a nadšeně aplaudované.

Říjen 2012

 • NAŠROT co host na koncertu „25 let revolty“, což v překladu znamená výročí 25-i let existence spřízněné skupiny INSANIA. Na stránkách divoké chásky z Vysočiny se objevilo následující upozornění: „Tož si ušní bubínky potáhněte novými Remo-blánami, by jim případný děsivý rachot nezpůsobil újmu, zpevněte svoje kolena, by vydržela divý tanec mosh a zkontolujte letové blány na rukou, by lety z podia neboli stage divings byly co nejdelší… Viva La Revolution!!!“ Vydařený večírek, i když poněkud zkalený Hrabošovým špatným stavem (kupodivu nikoli chlast, nýbrž choroba). Big Bossovy intelektuální promluvy v šatně.
 • Zničující set MARADONA JAZZ v Mladé Boleslavi.
 • I když venku je sníh, led a mráz, NAŠROT přesto zahraje live v Borové u Poličky na tradiční undergroundové nádražní Půdě. Koncert je diváky označen za velmi vydařený. Dále ještě hráli NANO, KOPJAM, GARLANDS a DJ WHYDIE.

Listopad 2012

 • Někteří z členů souboru Našrot se vypraví podívat do Pejru na Led Zeppy (film Celebration Day). Navíc se na představení sjede vcelku početná ekipa androšských mániček z Havl.Brodu. Poté, co film skončí, sejde se tato na cigárko před kinem, a její význačný element Ivánek B. prohlásí: „Končím s bigbítem, woe! Eště si dám ty Našroty 25.12. v Havl. Brodě a fakt končím“. Když je dotázán proč takové nenadálé a drsné rozhodnutí, odvětí: „Ty woe, copak se dá po tomhle vidět a zažít ještě něco lepšího?“ A když dýmem modravým pronikne další dotaz, proč tedy ještě na Našrot, Ivánek popotáhne z cigarety a zamumlá: „Z nostalgie. Jen z čirý nostalgie“.
 • Po zkoušce NAŠROTu chce Martha v přemíře snahy odnést Ludrův futrál s houslemi do auta, tento se ovšem otevře a jeho obsah (housle) vysype ven, přičemž nástroj je okamžitě přeměněn v trosky. Posléze Martha s nadsázkou tvrdí, že s houslemi zachází jako František Ringo Čech (viz. LP „Hrrr na ně…“), nicméně majiteli trosek Ludrovi to příliš veselé nepřipadá. Později je Martha Hrabošem nazván „specialistou na housle“ a počastován výrazem „Violátor“. Housle jsou nakonec slepeny, avšak příliš nehrají a Ludra je nucen si koupit jiný nástroj.
 • MARADONA JAZZ na Jazz festivalu v Českém Těšíně. Ve zdejším sklepním klubu, kde je coby jazzový underground nasazen, se souboru podaří rozčeřit poněkud decentní a intelektuální náladu přítomného publika. Nejvíce nadšena z kapely je ovšem místní cikánská komunita, která zběsile křepčí po celou dobu setu tělesa.
 • NAŠROT live unplugged v Brně. Ač se jedná o prostor pivnice, obývaný zejména hácéčkáři & punks, soubor je se svým akustickým vystoupením přijat velmi vřele. Host Ludra se představí již s novými houslemi, koupenými prý „vod číňana za dva a půl“.

Prosinec 2012

 • Hraboš hostem MICHAEL´s UNCLE na koncertě k 25 letům kapely v pražském Roxy. Jelikož píseň, již má spolu s A. Senem pět, se nazývá „Z kontejneru smrad“, objeví se na scéně v převleku za bezdomovce. Vypadá tak přesvědčivě, že má po odzpívání songu menší problémy dostat se přes ochranku do šatny umělců. Od půlnoci až do rána pak odehraje velmi chutný latino-jazz-soul set improvizační těleso MARADONA JAZZ.
 • Vtipná annonce (V úterý, dne 25.12. 2012, tj. čtyři dny po konci světa odehraje soubor Našrot unplugged koncert v Havlíčkově Brodě v klubu s příznačným názvem „Oko“. Jsou zváni všichni budoucí přeživší, a ti, kterým se to nepovede, mohou dorazit klidně i ve své spirituální podobě (ono to pak už stejně bude jedno). Důležité upozornění: nemaje hmotnou podstatu, duchové nemusí platit vstupné! Rozhodně si ale mohou nakoupit našroťácký merch. Naskýtá se otázka, k čemu by jim byl, ale to nechme laskavě na nich. Pokud konec světa nepřežijí členové výše zmíněného souboru, tak po vzoru velkého umělce Cikorky Desiata ze známé skupiny Postižená oblast, vystoupí tito mrtvi. Na závěr si připomeňme - a je třeba říci, že poměrně hezké - motto těchto dní: „Ave Deos Naturae et Universi, morituri te salutant!“) a další okolností mají za důsledek skutečnost, že se na unplugged koncert  NAŠROTu vypraví bezmála čtyři stovky lidí. Přestože kapela - s hosty Zuzanou (housle), P.Práškem (saxofon) a Drézou (darbuka) - odehraje svůj set velmi průměrně, publikum je nadšeno. Pokoncertní pijatika je ovšem mírnější, než se dalo předpokládat. Starý játro holt již toho nezlikviduje tolik.
 • Předsilvestrovský mejdan MARADONY JAZZ v pražském Crossu. Klasický latino nářez, při kterém se zmíněné improvizační těleso snaží návštěvníky utancovat do zbláznění. U některých se to zjevně daří.

Leden 2013

 • Po roce opět NAŠROT unplugged v jihlavském baru, zasvěcenému Rolling Stones. Stejně vřelá atmosféra jako minule a stejná mačkanice. S Ludrou j. h. mnohem lepší výkon než před deseti dny v HB. Někteří členové kapely po koncertě odjíždějí, manager Cecek a bubeník Jouza však zůstávají, což připraví půdu pro následnou Jouzovu mocnou lijádu. Cecek později tvrdí, že musel bubeníka z baru odvléci téměř násilím. Na akci dále ještě hráli AFT.
 • První kolo prezidentských voleb nechává NAŠROT chladnými – dobře vědí, že vzhledem k parlamentnímu a nikoli prezidentskému systému u nás tato funkce (kromě zahraniční politiky) nepředpokládá nějaký výraznější vliv na politické dění ve státě. A aby jakýmkoli spekulacím o angažovanosti kapely v tomto byla učiněna přítrž, dva dny před první volbou hlodavec doma v pokoji nahraje folkový song „Tak si vyber, občane“, v kterém si utahuje ze všech kandidátů. Později se s obrázkem „velkého šášuly“ píseň objeví na youtube, coby - dle slov autora - „song, jehož životnost potrvá naštěstí jen dva dny“.   
 • Hurá, sláva, NAŠROT má po téměř 3,5 měsících elektrický koncert! Místem brutálního návratu jest Polná a vystoupení se kupodivu obejde téměř bez chyb. Po letech setkání s místní houní Drakem. Dále ještě hráli THE REVOLT.
 • Vzhledem k blížícím se koncertům „25 let NAŠROT“ členové souboru sáhnou do prostor, které již léta leží netknuty – domluví se totiž, že pro tato výroční vystoupení nacvičí něco dávných songů z pravěkých nosičů „Totálně našrot“ a „Destructive Tour“. Nakonec vybrány skladby „Našrot“ (jak jinak), „Malá je naděje“, „It´s Fucking World“, „Takový malý vychýlení“ a „Fuck Army“. Songy projety pouze na jediné zkoušce, s přípodotekem, že jsou „kurva, nějak moc rychlý.“ O jejich případném nasazení se prý „ještě uvidí“.

Únor 2013

 • A vidělo se. NAŠROT na svém prvním z koncertů „25 let Našrot“ v Havl. Brodě tyto songy skutečně nasadí. Vydařený večer, plný sál, kalíšky veselé. Jouza se prý zdržel do ranních hodin, i když ex-člen KŽ Bruno na fejsbúku tvrdí, že „to je blbost, když jsem šel domů, tak už tam José nebyl…vlastně už tam nikdo nebyl.“ Naskýtá se otázka, kde to vlastně Bruno byl a odkud šel domů. Našroty podpořili ještě NONSENSE a INSANIA. Na youtube se vzápětí objevily dva songy z tohoto koncertu: „Fuck Army“ a „It´s Fucking World“.
 • Umírá Sáček, punker a dávný fanda souboru ještě z let 1988-91. Na malé tryzně ve vinárně U Sudu, kde se sejdou bývalí štamgasti od Zpěváčků, jako třeba Mucho & spol., tak již podruhé (poprvé, když umřel K. Jančák) zazní Hrabošův povzdech: „Největší problém rock´n´rollu je v tom, že ti sice prodlouží mládí, ale zkrátí život“. Od Sáčka je zase znám jeho výrok z devadesátého - když může vydat elpí Plexisovjanka, tak proč by nemohla i Našroťačka“. R.I.P., starý brachu!
 • Termín hraní uprostřed pracovního týdne není pro kapely typu NAŠROT asi tím nejšťastnějším řešením. Což prokáže mizerná návštěvnost v Brně. Členové souboru navíc frontmanovi sežerou večeři, nechávaje mu pouze křen, paprikové rohy a hořčici. Smějíce se mu, sami přežraní masem, vysoko hodnotí zeleninovou stravu. Dále ještě hráli D.O.P.
 • Akce „25 let Našrot“ v Novém Bydžově může proběhnout v pohodě, nebýt jednoho dvoumetrového opilce, který se neustále snaží lézt za NAŠROT na podium, válet se na něm a krást stojany s mikrofony. Diváky je vždy odtažen a též se zdá, že trpělivost členů tělesa je nekonečná. Ovšem v momentě, kdy onen idiot na soubor zaútočí židlí, hlodavec se nasere a byv kdys fotbalistou, prudkým šlapákem ho skopne z podia. „Hrubý faul!“ křičeli by fotbaloví diváci, však zde na koncertě nutnost provedení zákroku jest záslužná. Martha později tvrdí: „Kdyby ho Hraboš neskopl z podia, tak bych ho snad zabil.“ Opilec se zbytek koncertu váli na zemi a na soubor zaútočí až při přídavku. Naštěstí opět odtažen diváctvem. Celkově: zvuk dobrý, atmosféra též. Předkoncertní debaty s Pafkou Van Lahvenem, členem N.V.Ú. Soubor na podiu podpořen kapelami DRIÁK a TEREZA KRADLA. V souvislosti s vtipným názvem posledně jmenované formace, Hraboš navrhuje další názvy pro budoucí možné skupiny: Rittigův tramvajový lístek, Klausovo pero, Sedmička Dr. Ratha a poněkud religiózní název Satan vyslal Hájka.

Březen 2013

 • Koncert „25 let Našrot“ ve Znojmě. NAŠROT předvádí ucházející výkon. Ale opět jako v NB - přední řada diváků je ve svém paření možná divočejší a agresivnější víc, než je zdrávo. Naštěstí vše dopadne v pohodě. Dále hráli ještě KÚROVEC a PODEBRANÁ PATA.
 • Hraboš se díky dramaturgické náhodě dvakrát za sebou ve dvou dnech octne v pořadech Radia Beat (Kalumet strýčka Indiána, Uši Radia Beat), kde samozřejmě ochotně propaguje budoucí koncerty 25 let Našrot. Což se, vzhledem ke skutečnosti, že radio Našroty vůbec nehraje, jeví jako velká frajeřina. A jsou tací, kteří tvrdí, že to vůbec nebyla náhoda, ale promyšlený tah. Jiní ale oponují tím, že vzhledem k chabé hlodavcově paměti je spíše pravděpodobnější fakt, že na jeden z pořadu prostě zapomněl.  
 • Storka: Hraboš je znám svou (někdy až patologickou) zálibou v shromažďování knih. Přibližně v první půli března je potkán jedním svým nejmenovaným známým, jak v dosti ošumělém oděvu táhne dvě velké prázdné krabice od banánů. Známý naň pohlédne, vytřeští oči a ptá se: „Co se děje? Nemáš kde spát? Tebe vyhodili z bytu?“ Hlodavec vzdychne: „Tím by se jistě mnohé vyřešilo. Ale je to ještě horší. Došly mi knihovny.“
 • Koncert „25 let Našrot“ v Praze ve Vagonu. NAŠROT pracuje plně v intencích pozvánky („Navštivte ono místo, které bude v onen termín trpět hygienicky nepřípustnou hladinou hluku. Neváhejte a přijďte s Našrot oslavit jejich 25 let bezuzdné hudební anarchie!“). Hluk značný, hudební anarchie propuká naplno. V půli vystoupení je na podium ex-členem KŽ Brunem donesen dort v podobě vinylové desky, který vytvořil brodský ex-hokejista a cukrář Karel Pavlíček. Po odehraném setu tříšť setkání se známými a pití veselých kalíšků, což se nakonec transformuje v klasický chaos. Bruno následně zapomenut odjíždějícím souborem v Praze, stejně jako Jouzovy činely. Obé posléze nalezeno. Speciální díky patří hostujícímu souboru N.V.Ú. nejen za předvedený výkon, ale i za své pokoncertní velkorysé gesto. Vydařený večírek. Několik songů z večera („I Want To Take You…“, „Malá je naděje“, „Takový malý vychýlení“, „It´s Fucking World“ a „Fuck Army“)  se díky Jirkovi Cherokke objeví i na youtube.
 • Martha málem zakončí svou životní pouť na zledovatělých schodech svého jihlavského pracoviště. Na nejhornějším z nich podklouzne, chvilku levituje v prostoru a posléze zády padne na hrany těch spodních. Podezření na naštípnutí páteře (krční a bederní) se nakonec neprokáže. Přesto se určitou dobu pohybuje v krčním sádrovém krunýři a na zádech má modřinu jak kdyby ho kopnul kůň. Nebo Tomáš Řepka.
 • MARADONA JAZZ v Jenštejně. Večer s tombolou. Inu… tak.
 • po téměř třech měsících opět NAŠROT unplugged, tentokrát v Chotěboři. Ovšem žádná sláva to není, vystoupení lze označit za poněkud chabé. Zato další elektrický masakr „25 let Našrot“ v Břeclavi má i přes určité chybičky tah na bránu jako Slavia Praha v roce 2008. A to i přestože soubor na podium vstupuje s určitými hendikepy - Martha chromajzl si ke svým problémům s páteří přidal ještě natažený stehenní sval (z florbalu), Hrabošova nevyspalost je vidět i na třetí pohled a Jouza je překvapen místním, dosti nezvyklým základem bicích. Dobrý zvuk na podiu i ven, nadšené publikum. Tak to ma byt, tak sa ma hrať šach. Mirhaba natočí songy „Našrot“, „Malá je naděje“, „It´s Fucking World“ a „21 Reasons…“ a vyšle je na youtube. „21 Reasons…“ je natočena i Urgh Corem. Dále ještě hráli BLOODY CHIVE, URGH a HYBRID CLUB. Cesta zpět do HB v nárazových poryvech deště a sněhu.

Duben 2013

 • Koncert „25 let Našrot“ v Boskovicích. NAŠROT se postará o solidní výkon. Dále ještě hráli FOX TERRITORY a PEACH U.S.
 • Zato o den později to MARADONĚ JAZZ v pražském Crossu zavaří špatný zvuk na podiu. Hudebníci jen kroutí hlavami a posléze postupně všichni odcházejí. Tradiční 4hodinový set tak tedy dohrávají pouze DJové Mucho a Baltazar.
 • NAŠROT v Michalovicích na minifestiválku „Beraní dunění“ odehrají docela průměrný koncert. Dále ještě hráli NONSENSE, SAKALA, SPEICHELBROISS (GER), TCHOŘI, QUESTION MARK.
 • Neuvěřitelná záležitost na vpravdě undergroundové akci „50 Party“, jíž uspořádá v Chrudimi hippie František Free ku svým abrahámovinám. Slez androšů z celé republiky, jeden si tam připadá jak na konci 80.let. Všude spousta známých (Fosgen, Chromek, Zilvar, Piggin, Čuncek, Barča, Blanka z Křepic, Marek Švehla, Vochtlík, Klepýs, Broďáci, Dobroníňáci, Moraváci atd.). NAŠROT předvede divý výkon, byť je ve své divosti poněkud limitován neustálým lozením diváků na podium a válením se těchto na něm. V závěru setu na podium vnikne i sám oslavenec F.Free a za soundu Who-ácké písně s příznačným názvem „I´m Free“ pustí se s ostatními do bujarého tance. Anarchie. Dále ještě hráli ŠPINAVÉ SPODNÍ PRÁDLO, DEAD CAMEL BLUES BAND & THE MUSHROOM RIDERS, ČOČKA, NIC NEBUDE, MLASK!. Velmi vydařený večer. Natáčení některých aktérů do budoucího TV pořadu o čs. undergroundu.

Květen 2013

 • Hraboš nazpívá u Wonida v jeho dřevním ministudiu dávný našroťacký song „It´s Fucking World“ na chystaný sampler, který má být poctou starým českým punk a HC skupinám. Covery všech písní alba nahrál prachatický soubor RETROPROTEST. 
 • Soubor NAŠROT absolvuje dva sice kvalitně odehrané, ale nepříliš dobře navštívené koncerty „25 let Našrot“. Nejprve v Tišnově, kde jeho elektrický rambajz podpoří jiný elektrický rambajz, takto spřízněná kapela NONSENSE. A následně v Mladé Boleslavi v rámci akce nazvané „Bunchfest“: tam se dále představí ještě JET 8 a DJ MIGMA. Našrot hrál v městě aut naposledy před dvaceti lety, je tedy pochopitelně, že tu na něj již poněkud pozapomněli. „Však Moto City nechť se nestrachuje, až tito hlukoví anarchisté mocně udeří do svých nástrojů, všeobecné decibelové opojení prostoupí sklepením U-Turnu a všichni přítomní plesati a radovati se budou z tohoto hlukového přívalu!“, psáno bylo na webu. Inu, přítomní plesali a radovali se, ovšem v počtu poněkud mrzkém.
 • Před dalším koncertem NAŠROTU na festivalu Relaxa Rock Fest ve Světlé n. S. posílá Martha svoje prorocké emailové P.S.: „Stejně to bude venku a bude hnusně a zima a nikdo tam nepřijde a mně je to jedno.“ Naplněno. Našrot nastupuje na plac půl hodiny před půlnocí, hraje venku, je hnusně a zima a před souborem se tísní několik desítek nejstatečnějších diváků (ostatní se buď tísní na příjemnější „druhé scéně“ v hospodě, nebo již definitivně zahynuli). Ceemek na podiu sděluje hlodavci, že bude raději hrát všude kila, neboť při vybrnkávání by mu prsty nejspíš přimrzly ke strunám, Jouza bubnuje ve své péřové bundě, kterou používají lyžařští instruktoři v Kitzbühelu, a Marthovi je všechno jedno. Jo, jo, rock´n´roll není žádná prdel, jak zpívá jeden soubor z Liberce. Z festu existuje video a na něm dva songy souboru: "Refugees From The Future" a "Life Is Elsewhere". Na akci dále hráli BOHEMIAN HIGHLANDERS, RAIN, SSM, MORČATA NA ÚTĚKU, K2, ŽRALOK VE ZDI, TAM, 365, EPITAF a další...
 • Martha vymýšlí nové přezdívky pro členy souboru. Takže pozor, od teďka je složení NAŠROTU následující: Langoš, Jouda, Čípek a Malta.

Červen 2013

 • Pravděpodobně jeden z nejlépe zahraných setů NAŠROTU v tomto roce v Křižánkách u Milov. Annonce slibovala cestu do bizarní krajiny („v srdci Českomoravské Vysočiny… mezi rozeklanými skalami a neprostupnými pralesy nachází se na jedné z mýtin… poslední výspa civilizace, proto se v ní scházejí hippies /útěk do přírody/ a horolezci /dostatek skal k lezení/…) a byla opodstatněná. Akce odehrála se ku příležitosti narozenin „ňákýho horolezce“. Z něj se ovšem vyklubal nejlepší český dobývač hor R.Jaroš, jenž má na kontě už 13 slezených osmitisícovek! Tedy přejmež mu, by dosáhl i té Ká-dvojky. Ale jinak - narvaný sál, výborný zvuk, podiová anarchie. Tak se to má dělat. Dále se ještě představily dvě folk-rockové kapely (jednou z nich byl VĚNEBAND).
 •  „Děsiví horalé přesunují se do hlavního města. Soubor NAŠROT v plné své elektrické zbroji učiní společně se spřízněnými spolubojovníky ze Žižkova MICHAEL´s UNCLE barbarský vpád do pražského klubu Modrá Vopice. Cesta doň bude sic stižena mnohými protivenstvími (velká voda, padající stromy, zákeřné kohorty hygieniků měřících hladinu hluku), však bojovníci tito jsou vždy ochotni čelit živlům co muži, a tak jest zřejmé, že obě tlupy promění zmíněné místo v koncertní anarchii a mnohadecibelová hudební jatka. Toho večera bude slyšet a doslova vidět hardcore, noise, crossover, punk atd., tedy vyjádřeno obrazně - ´krev, pot a slzy´… Přijďte povzbudit veterány hardcoreových válek v jejich nesmiřitelné misi! Ponořte se do blahodárného moře Noise a očistěte svoje hlavy a duše zasviněné radiovým hudebním smogem!“ zvala fejsbúková annonce na tento koncert. Vše, co slibovala, bylo v bohaté míře naplněno. Obě kapely dostály své pověsti a vypustily do lidí svá pojetí tvrdé hudby. Vydařený večer. 
 •  Po drtivé hardcoreové bouři v Modrý vopici, soubor NAŠROT opět zpomaluje kola svých strašlivých strojů a hraje unplugged na tradiční letní štaci - v havlíčkobrodské Restauraci na fotbalovém stadionu. Koncert je ve fotbalovém duchu rozdělen do dvou 45minutových poločasů, dojde i na prodloužení (přídavek) a kopání penalt (na baru). Zejména kopání fernetických penalt nemá konce, neb všichni účastníci je neustále proměňují. Je vidět, že na ty pentle jsme u nás vždycky byli machři. Blahopřání Marthově otci Jiřímu, který Našroty zvučí, k životnímu jubileu. Odvoz bezvládných členů souboru taxíkem domů.

Červenec 2013

 • Pro některé z členů NAŠROT čas dovolených, pro jiné mimořádné pracovní vytížení.
 • vydařený set MARADONA JAZZ v pražském Crossu aneb náprava za zvukařem poškozené dubnové vystoupení. Vydařený, přestože se hrálo netradičně v úterý.  

Srpen 2013

 • Ve druhé půli srpna jest strašlivý soubor vagabundů NAŠROT opět pohromadě a znovu se chystá rozjet svoji mašinu na výrobu hluku. Přepravuje se do Chotěboře na rockový Freššš Fest, který jest situován do zámeckého prostředí. Jak ale praví fejsbůk „trocha bezuzdné anarchie feudální vrchnosti vždycky udělá radost“. Na Našrotu je vidět, že si koncert po dvouměsíční pauze užívá velice velmi. Hodně divoká záležitost. Dále hráli HUDBA PRAHA, VLTAVA, ŠVIHADLO, Jan BUDAŘ se skupinou, TIBET, JAKSI TAKSI a JADA BAND.
 • Koncert NAŠROTu na další akci pod širým nebem v Golčově Jeníkově, nazvané příznačně Golčfest 2013, je stejně divoký jako před týdnem, snad jen některé technické problémy ho připraví o větší tah. Dále hráli HENTAI CORPORATION, FAST FOOD ORCHESTRA, NANOSFÉRA, PALINDROMES, ŽÁDNEJ STRES atd. 

   

  Září 2013

 • Ničivý vulkán NAŠROT, který tunami horniny většinou zasypává jen sám sebe, vystupuje v Brně na festivalu v dalším zajímavém prostředí – v prostorách polorozpadlé tovární haly Zbrojovky. Akce zove se Henry Lee Fest a je věnována alternativnímu bigbítu různého charakteru a stylů. Opět docela podařený set kapely. Videozáznam z koncertního provedení písně „I Want To Take You Away From Here“, který natočil Vlastimil Vojáček, se později objeví na youtube. Na akci dále hráli PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE, PLEASE THE TREES, SUNSHINE, NOBLESSE OBLIGE, MY DEAD CAT, STEVE MORELL a další. 
 • A opět něco, co u NAŠROTU zatím nebylo – soubor koncertuje (v příšerné kose) na podiu, které je umístěno na hlavním náměstí v Mělníku! Je tam však umístěno při příležitosti místního proslulého vinobraní. Ha! „Poháry s nápoji budiž pozdviženy a vinný mok radostně nechť v hrdlo klouže! Ale jak známo z klasiky, sovy mnohdy nejsou tím, čím se zdají být. Soubor nebude jen lemtati, nýbrž a hlavně odehraje svůj ryčný set.“ I stalo se. Dále zahráli SPS, DIVINE REBELLION (HOL), LIVID a na druhém podiu třeba i WANASTOVI VJECY, BARB WIRE DOLLS (USA), NICK CASH & SAFETY PINS (GBR) atd.

Říjen 2013

 • Motto, shrnující setkání Hraboše a Komína s libereckými přáteli v jedné z tamějších hospod, zjeví se cca okolo druhé ranní, kdy stůl společenstva nachází se v těžké defenzivě a úpí pod těžkými nálety chlastu. Útočivé číšnice jsou téměř k nezdolání. Tu však ozve se statečný výkřik jednoho z obránců: „Zabijte nás, my to stejně přežijem!!“.
 • Vcelku hustý koncert NAŠROTU ve Žďáru n.S. Po letech setkání s Kadlosem, dávným přítelem ještě z dob HB-undergroundu. Video s písní „Going To Shamballah“ se později objeví na youtube. Dále ještě hráli CODERS, SCA, PRO!EKT a D.O.P.
 • Ovšem den po koncertě zasahuje spoustu přátel z undergroundu smutná zpráva. Ve Vysokých Tatrách tragicky umírá kamarád a vzácný člověk Fosgen (Jindřich Svoboda), který k havlbrodským androšům zajížděl cca od roku 1984 na koncerty KŘEČOVEJCH ŽIL a jiné veselé kratochvíle. Chodil i na koncerty NAŠROTU a byl jedním z důležitých impulsů zájmu členů kapely o world music a její začlenění do tvorby souboru.
 • Proto je i další koncert NAŠROTU v Praze v Lucerna Music Baru ku příležitosti akce „20 let nakladatelství Maťa“ věnován Fosgenovi a – aktuálně právě zesnulému Lou Reedovi. Set (byť kratší než obvykle) se kapele nebývale vydaří a je mohutně kvitován ze stran publika (včetně jednoho nezvladatelného opilce, který se ovšem neustále drápe na podium). Dále ještě hráli PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE, UŽ JSME DOMA, ZUBY NEHTY, IVAN HLAS, PHIL SHOENFELT, POD ČERNÝ VRCH, DÁŠA VOKATÁ, JIŘÍ DĚDEČEK, A BUDE HůŘ, MNICHOVO SMRADIŠTĚ & SBOR BŘEŽANSKÝCH KASTRÁTů, SYNNAPSU.     

Listopad 2013

 • Na koncertě v Jevíčku předvede NAŠROT průměrný výkon. Dále ještě hráli WERGLUV PJOS, DPM HUDEBNÍ KANÁL BAND, RV-4, PEACH U.S., MENTÁLNĚ NARUŠENÁ MOUCHA..
 • Dvě Hrabošova hudební extempore: nejprve na akci Utínground, kterou pořádají v Přibyslavi-Utíně Shef (bývalý zpěvák KŽ) se S.Teclem, doplní zpěvem DJ Baltazara, takto svého kolegu z improvizačního tělesa MARADONA JAZZ. Nu, a následně je hlodavec pozván, aby zahrál v pražském sklepě Café v lese na akci ajťáků z ČT „Rohlík v lese“. Přislíbí účast skupiny pod názvem HRABOŠ & SPOL., ale vzhledem ke své určité liknavosti, ale i nedostatku času všech členů sejde se trojice (Hraboš – zpěv, kytara, Komín – bicí a Vojta Heřmánek – baskytara) až den před koncertem. Během jediné společné zkoušky nacvičí asi 8 songů, většinou z alba „Songy z bědných časů“, které následně na akci ve vcelku syrové podobě předvede. Velký ohlas přítomného publika, který je ovšem částečně způsoben jeho poněkud vyšší měrou opilosti.
 • Koncert NAŠROT v Ostrově nad Ohří v rámci akce „Hardcore Celebration“. Výzva „zúčastněte se těchto hlukoslav a nastavte svých statečných uší masivnímu rachotu!“ je přijata pouze částečně. Ač soubor zahraje téměř bezchybně (dobrý zvuk na podiu), jeho eklektický set u převážně metalcoreového publika nevyvolá nějaké přílišné nadšení. Ten večer prostě patří metalcoru, a havlíčkobrodští jsou na akci bráni spíše jako relikt minulosti. Dále ještě hráli LOCOMOTIVE , CENSORSHIT, E.O.S., BACKFIST.

Prosinec 2013

 • Improvizační těleso MARADONA JAZZ v improvizované sestavě (bez Mucha a J. Stuchlého, ale s MC Adrenalinem a ex-bubeníkem SLUT Janem Švambergem) po půlroce mlčení opět vystupuje na akci. Jedná se o večírek umělecké školy v Ústí nad Labem.
 • Nákladní vlak plný hluku značky NAŠROT navštěvuje Brandýs nad Labem, kde odvede vcelku dobrou práci v rámci akce „Čertovskej mejdan“. Tedy - i přes určité technické problémy. Tudíž takové to fejsbúkové motto k této veselici „Potkáš-li čerta, lekneš se. Potkáš-li skupinu Našrot, budeš se třást strachy do konce svýho bídnýho života.“, je naplněno jen zčásti. Dále hráli JALAPENOS, SPWASH a PORNO BAZOOKAS.
 • Kohorty starých hardcoreových bojovníků obsazují pražský Strahov! Divé soubory NAŠROT a MICHAEL´s UNCLE předvádějí v klubu 007 zač je masivního rámusu loket! Výborné výkony obou těles pak podpoří kvalitním zvukem Pavel „Kuře“ Hejč“. Velmi vydařený večer.
 • Na Koalově svatební veselici v Havl.Brodě se kromě všech možných známých ze všech končin světa (Myšák dorazí z Frankfurtu a Artur dokonce až z Rakovníka!) objevuje i torzo MARADONY JAZZ, jmenovitě DJ Baltazar a MC El-Hraboš, které v občasných momentech doplňuje svým exaltovaným řevem i ex-zpěvák KŽ Shef. A aby to bylo komplet, o zvuk se stará Martha. Set končí klasicky okolo půl čtvrté ráno panoptikem bezvládně ležících nebo se bezvládně potácejících postav, blábolících opilecké nesmysly.
 • Takto zněla pozvánka na - opět po více než půlroce - další unplugged koncert NAŠROT v HB: „Vážení prijímači vašich posluchačov, prepáčte, prepáčte, chcel som povedať… vy dobre viete čo! Som, som taký vzrúšený, lebo ako viete… prepáčte, prepáčte, už zazneli  prvé tóny gitary! Alebo nie? Ej, bolo to len ladenie, bolo to len ladenie! Čo som to povedal, som taký vzrúšený, lebo ako viete, počúváte priamy prenos z prednesu skladeb súboru Našrot v netradičnej disciplíne, zvanej unplugged. Ako by som vám to osvetlil… Jednoducho hráči vymenia svoje elektrické nástroje za akustické a v takto defenzívnom poňatí prehrajú piesne spomínaného súboru. Je 25.12. 2013 a my sa prave nachádzame v rockovom klube Oko v Havlíčkovom… onom… onom… Brode, Brode! Tak sa volá to mesto, v ktorom sa dnes hrá. A teraz…!“ Jednalo se o parafrázi Štibichovy parafráze projevu slovenského rozhlasového komentátora Gabo Zelenaje. Soubor ovšem na akci zažije večer plný paradoxů: s hostujícími perkusistou Drézou a houslistkou Zuzanou měl před vystoupením možnost pouze dvou krátkých zkoušek, takže výkon vůbec nelze považovat za bezchybný. Přesto je atmosféra v naprosto narvaném klubu výjimečná a lid hudbymilovný si vyžádá několik přídavků. Koncertní premiéra songu "Sunday Morning" od VELVET UNDERGROUND.  Po koncertě následuje mocná vylitost všech účastníků večera (Bože! Martha tančí! Jak je to možné?!).
 • Jejda, jejda, rok 2014 bude opět rokem fotbalového mistrovství světa. To zas ubude v létě koncertů…

Leden 2014

 • - za kamna vlezem. Tak to většinou vypadá na počátku roku, a i když zima tentokrát nebyla taková, jak kdys bývala, přesto většina návštěvníků rockových hospod, barů a klubů zůstala za kamny. Skorojaro prostě nezafungovalo. Přestože zasloužilí rachotmajstři NAŠROT v ten čas na koncertech odvádějí dobrou práci. A ač je v Polné doprovázejí stejně hlukově nadaní D.A.D. a v Hodoníně „kde odpočívá slavný Nautilus“ přitažlivá Ruska Natasha Varlamova (neboli „Cobain bez ptáka“, jak kdosi poznamenal) se svou grunge skupinou PRANA. Většina rockerů prostě nejspíš vyspává Silvestrovskou opici anebo dokonce stále kdesi ožrale bloudí v představě, že novoroční noc stále trvá. .
 • Decibeloví řezníci, HC-destruct-dechna neboli Fanfáre NAŠROTáre zarachotí v Brně („domáknul jsem se, že je třeba hrnót se do teho Brna, kde NAŠROT zavaří na koncíku elektrickém. Podle všech zjištění tam zazní klasické vály z fošen Rag/e/time, The Mirrot & The Mask, Cornered Animal a dalších. Následovat bude fošnové hmyz s pouštěčem LIQUIDEM A. Tož hoďte čučku, naklapte se trsnót, bude to betelný, řádné fajrunk, žádný cajdáky! Vo tym žádná!“ – hlodavcův fejsbúk). Koncert se vydaří a přestože diváctvo jest v klasické lednové sestavě, řádí, jak kdyby ho bylo na tisíc.

Únor 2014

 • Polovina tělesa MARADONA JAZZ (DJ Baltazar a MC El Hraboš) vystoupí - kromě jiných – v pražském Crossu na oslavě narozenin Mucha Hoška a Hraboše. Mucho se toho večera věnuje pouze svým PLEXIS.,
 • Jediný koncert NAŠROTU v měsíci odehraje se v Blansku. Standardní výkon. Dále hráli ještě FREE TIBET a BLOODY MARY.

Březen 2014

 • Na přelomu února a března se díky Marthovi vrací k znovunazkoušení dávný našroťácký cover „Purple Haze“, původně od Jimi HENDRIXE. 
 • Dva velmi divoce odehrané sety NAŠROTU. Nejprve na narozeninovém mejdanu ve Slaném, kde soubor podpoří ještě punkoví LOUTY a jako vždy výborný písničkář XAVIER BAUMAXA. A pak v Mladé Vožici na cateringově dobře připravené akci „Pekelná jízda“ – tam zahrají ještě STATUS PRAESENTS, THE FIALKY a WETAPUNGA.
 • I když bez Mucha, přesto opět výborný mejdan MARADONY JAZZ v Mladé Boleslavi. Jeden z účastníků setu, který těleso zažil poprvé, se o půl čtvrté ráno zcela splaven svěří členům MJ: „Vy jste úplný magoři. To je fakt ďábelskej plán – utancovat člověka k smrti!“
 • Martha a Ceemek odjížději do Brna, by se za NAŠROT zúčastnili předávání cen ankety Břitva, hodnotící tvrdou českou scénu za rok 2013. Cenu  nakonec dostávají. Není ale ani za kapelu roku (nikdy pro to nebyl důvod), ani za album roku (soubor již 6 let nevydal žádnou řadovku), ani za objev roku (po 26 rocích na scéně nejspíš těžko, že?), ani za videoklip roku (viz. album roku), ani za knihu roku (safra, jen o dvě léta vedle). Soubor se totiž dostává společně s kapelami KRABATHOR a CITRON do tzv. Galerie legend cen Břitva, které se mezi rockery pejorativně říká "cena za dožití se". Oběma muzikantům je to jedno a vesele polemtávají s přítomnou spřízněnou skupinou INSANIA. 

Duben 2014

 • Z Hraboše se stává biblický lazarus čili novodobý chabrus. Zablokovaná záda znemožní přepravu borce na Slovensko, takže koncerty v Banské Bystrici a Košicích jsou přeloženy. Série dalších vedlejších vyšetření pak vynáší jednoznačný verdikt – absolutní zákaz požívání alkoholu. Jak je vidět, rockový způsob života již nese první plody. Důsledkem toho všeho je, že an zachmuřen sedí v sudovské vinárně, trpí u čaje a čelí společenskému znemožnění. NAŠROT se na pódiích ukáže nejspíš až někdy v červnu. 

Květen 2014

 • Na konci měsíce konečně nějaké zkoušky souboru. Bez problémů. Během té unplugged vrací se do repertoiru dávný song „It´s A Rhythm Generation“.. 

 Červen 2014

 • MARADONA JAZZ zahrají výborný set v Ústí n.L. na zakotvené lodi bří Formanů „Tajemství“. Po dlouhé době i s DJ Muchem. Před vystoupením zírá na gramo-mix, jako by ho nikdy předtím neviděl. Roční pauza se na něm přece jenom podepsala. Během setu ale již dostává se do starých dobrých kolejí.
 • Začíná MS ve fotbale. Aktivity souboru NAŠROT opět utlumeny. Pochopitelně.
 • Na FB objevují se reporty ze zápasů fotbalového MS, které pod značkou „Viděno dvojmo“ píší Hraboš a jeho kolega z vinárny U Sudu R. Diestler. Annonce na ně je bombastická: „Čtěte ´Viděno o dvojmo´! Neboli FB-stránku věnující se fotbalovému mistrovství světa. Nekonvenční reporty ze zápasů! Zejména pak po několika promile! Prvotřídní zprávy z Brazílie! Pochopitelně vyfabulované! Pravdivé skutečnosti o probíhajícím MS pery opilců. Zkreslování skutečnosti! Mýtus o zkreslování skutečnosti, neb tato je beztak již zcela zkreslena! Příhody z vinárny U sudu pravdivé natolik, nakolik dovolí paměť a šéf vinárny. Sex! A Sex! Dvanáct! A další aritmetické úkony! Zelená je tráva! Fotbal to je hra! A kdo hodně hulí! Těžko vyhrává! I když občas přece! Lemon Curry?!“
 • V harmonogramu MS je objeven jeden volný den a NAŠROT se tudíž představí na velmi divokém koncertě v Zábřehu na Moravě. Opening bandem jest kapela ACUTE DOSE. Všechny pak pobaví předkoncertní nehoda, kdy během vysedávání a popíjení venku před klubem, Ceemekův chrup náhle opustí svého majitele a propadne se mezerou v dřevěné podlaze. Aby došlo k úspěšnému nalezení běžence, musí být tato odšroubována. Chrup je ale posléze nalezen, očištěn a vrácen majiteli.

Červenec 2014

 • Jak dopadlo MS ve fotbale již víme. Po mnoha letech už se zase nevyplatí parafrázovat slavný Linekerův výrok a minimálně na 2 až 4 roky je třeba ho ponechat v původní podobě. Než…
 • NAŠROT hraje po půl roce opět unplugged, tudíž je třeba znovu trochu potrénovat zapomenuté songy. Ba dokonce se objeví snaha vytvořit novinku (song „Asi“), ale tato snaha zemře velmi mladá. Na tradiční akci na fotbaláku zůstane tedy u klasického repertoiru, tak jak naznačovala pozvánka: „Rocková škodná, soubor NAŠROT se znovu po roce objeví na opětovném setkání „závadové“ mládeže v hospodě na fotbalovém stadionu v Havl. Brodě. Mejdan se bude konat v sobotu 19. 7. 2014 v podvečerních hodinách a skupina na něm (i s přizvanými hosty) tradičně zahraje formou unplugged. V duchu fotbalových tradic bude koncert rozdělen na dva poločasy po 45 minutách, po nichž bude následovat prodloužení a nejspíš dojde i na klasické fernetové penalty. Veškerá závadová mládež jest srdečně zvána, možná přijde i příslušník VB. Tak bacha na něj!“ Fízl se nakonec neobjeví, což je pro něj možná lepší. Závadová mládež si moc dobře pamatuje, že za bolševika byla největší trofejí šlohnutá čepice příslušníka VB. A toho večera v opilosti zas mohlo dojít k připomínce starých časů. Nedošlo. Staré časy jsou pryč.

Srpen 2014

 • První srpnový den a hned nahusto. NAŠROT se objevuje na známém HC-punk festivalu „Pod parou“ v Moravské Třebové, který by se měl spíše přejmenovat na „Pod blátem“. A co říci k samotnému koncertu souboru? Slovy oblíbené lidové písně tatíčka Masaryka „oral jsem, oral / ale málo / kolečko se mi / polámalo“ lze vyjádřit to, co platí dle Murphyho základního zákona: „Pokud se má něco zesrat, zesere se to“. A speciálně pro NAŠROT jest přilepen ještě dodatek: „A když už se to zesere, zesere se to totálně.“ Prostě a dobře - erární marshall vyfasovaný Ceemkem nefunguje vůbec (zdržení 10 minut), náhradní amplifajr je sice funkční, ale jen asi na půl hodiny. Napřed se rozhodne rušit zvuky přidělené mu kytarovými krabičkami, poté se začne zakoktávat a vzápětí lehne úplně. Soubor je tedy nucen již tak zkrácený set předčasně ukončit. NAŠROT (přestože jeho výkon není vůbec špatný) je tak vmanévrován do další ze svých mnoha ostud, byť tentokrát je v ní víceméně nevinně. Na festu hráli mj. ještě BIOHAZARD (USA), AGNOSTIC FRONT (USA), TOY DOLLS (UK), CONFLICT (UK), COCK SPARRER (UK), PLEXIS, SPS, N.V.Ú., VISACÍ ZÁMEK a další.
 • Hraboš si ten den alespoň spravuje chuť v nočním setu improvizačního tělesa MARADONA JAZZ v pražském Crossu. To do toho tříská bez přestávky asi tři hodiny za zaslouženého ohlasu publika. Jako host tělesa se po dlouhé době představí na kytaru Jirka Charypar.
 • Zatímco Martha obdivuje na dovolence krásy rakouských Alp a na internetu sleduje pády českých ligových vyvolenců v kvalifikacích o Evropské poháry, přičemž jejich vystoupení označí za komické, Hraboš, který se k témuž vyjadřuje na fejsbúku („opusťme thema beznadějných letenských kopáčů…“), má napilno s MARADONA JAZZ. Improvizační těleso se velmi pozitivně zhostí svého úkolu rozjet publikum na open air akci u břehu Jizery v Benátkách nad Jizerou. Přítomný kapelník STA ZVÍŘAT, p. Kalina, sledující maradonní set, kroutí udiveně hlavou: „Viděl jsem koně srát, ovci blít, ale Hraboše tancovat… to jsem ještě neviděl!“
 • Další koncert NAŠROTu na Pokoutním festivalu v Koutech u Ledče n.S. je oproti tomu minulému jako den a noc (přestože se do toho buší v noci a tehdy to bylo ve dne, ale nebudeme to komplikovat). Za prvé – všechen aparát funguje, a za druhé – to se to pak hraje, že? Výborný výkon souboru. Pokoncertní komická vložka se silně podroušeným přítelem Žvatlou, když ve snaze pomoci Našrotu stěhovat aparát z pódia, bezelstně odnáší pryč komponenty, které si tam nosí další účinkující kapela. Ta se velmi diví, že části aparátu, které již předtím nanosila na stage, znova nachází v backstage. Omyl vzápětí vysvětlen. Stejně vzápětí – buřty na pivu. Velmi vydařený večer. Dále vystoupili mj. HUDBA PRAHA, NIL, POP PORN, MEMENTO MORI a další.
 • Naopak Freššš Fest v Chotěboři NAŠROTU téměř připomene bláto Pod parou. Půl hodiny před nástupem kapely na scénu začne pršet, členové souboru tedy s pořadateli rychle stěhují našroťácký aparát z aut do backstage, je to poněkud chaos – a Ceemkova marshallová hlava padá z lavice na zem. Těsně před koncertem je jasné, že technické problémy se Našrotu opět nevyhnou. Ceemek zezadu sleduje zapnutý amplifajr a poté praví, že lampy nesvítí tak, jak mají, nýbrž modře, což ještě nikdy neviděl. Důsledek je jasný – aparát nehraje, hlavní kytara půjde linkou. Na což vám každý kytarista na světě řekne jediné: holy fucking shit! Přesto kapela svůj set odrachotí velmi dobře, což potvrzuje i rozjančené publikum. Nicméně na otázku, jak to hrálo ven, jeden z diváků odpovídá: „Ven to hrálo výborně. Jenom ta kytara měla nějakej divnej zvuk…“ Dále ještě vystoupili např. UŽ JSME DOMA, BLUE EFFECT, Jiří SCHMITZER, FAST FOOD ORCHESTRA, VOLANT, CZECH FROGS a další.

 Září 2014

 • Začátek září a NAŠROT jede zahlučet na svou netradiční pražskou štaci, do designově originálního (model steampunk) klubu Cross. Ač annonce na koncert zněla sebevědomě -  Smečka divokých krvelačných elektrických vlků z Vysočiny zvaná NAŠROT pouze jedinkrát v tomto roce zaútočí na Prahu. Stane se tak ve čtvrtek 4. 9. 2014 a cílem tohoto ataku bude proslavený flexibilní klub Cross. Všechny komponenty klubu dají se do pohybu, by čelily rachotu mocných nájezdníků! A nezůstane jen u hardcore-crossoveru, neboť vlkům v útoku pomůže i hardcore-punková parta V.O.H. (Victims Of Hate). Návštěvníci klubu se tak mohou těšit na opravdový hlukový klystýr.“ – přece jenom panují obavy, jestli příznivci bandu naleznou do klubu cestu. Našli a koncert je z obou stran označen za velmi vydařený. Členové Našrot by pak touto cestou chtěli poděkovat skupině V.O.H. za zapůjčení některých komponentů aparátu, které smečce – jak je v poslední době zvykem – opět nějak nefungují. Zatímco Martha, Ceemek, Jouza včetně managera Cecka po koncertě vracejí se zpět do HB, hlodavec je přáteli odvlečen do Vinárny k Sudu, kde až do půl čtvrté ráno statečně čelí náletům různých druhů alkoholu. Tím, že je likviduje.
 • Stejné obavy jako našrotovců v případě Crossu panují u členů MARADONY JAZZ před setem na pražské náplavce v open air clubu Bajkazyl. Ničím nekrytá scéna s jediným útočištěm před deštěm, jímž je prostor pod blízkým mostem, ani k ničemu jinému než k obavám nevybízí. Nakonec ani nekrápne a mejdan pod širým nebem proběhne k naprostému uspokojení všech zúčastněných.Do něhož zapadne i opilá hláška přítomného kytaristy Hrádka, že „Maradona Jazz je nejlepší československá kapela“ (kuriozitou vpravdě argentinského večera je opening band - punková kapela s příznačným názvem MESSI A TAK).
 • Zato následná akce NAŠROTU je tedy věc! Ještě v sobotu 13.9. ráno je soubor přesvědčen, že hraje s dalšími čtyřmi kapelami na akci v Hájence v Radostově u HK. Veškerá pozvání směřují tudíž k tomuto místu. Během dne je však majitelem Hájenky pořadateli sděleno, že akce v Radostově není, neboť je tam nahlášen myslivecký bál. Na pořadatelovu námitku, že si akci domluvil již minulý rok, majitel odpovídá, že na to zapomněl. Následuje pořadatelův telefonní a esemeskový masakr, jehož důsledkem je záchrana akce, která se během dne přesunuje do vysokoškolského klubu v Hradci Králové. Všechny skupiny naštěstí naleznou nového azylu a koncert odehrají. Takže nakonec se dobré dílo podaří, ale je to o pičný chľpok! Dále hráli THE A-BOMB, JUAREZ, The COVERS a SMELL WELL.

 Říjen 2014

 • Pražský koncert 30 let PLEXIS a Hraboš jako jeden z hostů kapely. Mírně (vlastně dost) ovíněn zapěje „sudovskou“ píseň „Calambré“ (co taky jiného, že).
 • NAŠROT coby headliner v Havl.Brodě v klubu Oko na akci „Rock For Books“, konané v rámci brodského knižního veletrhu. Soubor ku této příležitosti opráší dva songy, které již léta nehrál: cover „Purple Haze“, původně od Jimi HENDRIXE, a svoji starou, takřka rapovou vypalovačku „Big Star Honey Johnny“. Právě druhá inkriminovaná píseň vnese do setu hodně zmatku. Hlodavec totiž poněkud nepředloženě zařadí skladbu před jiný flák, v němž se rapuje – song „Bastard“ – a co se nestane: text Johnnyho se mu do něj samovolně a nenásilně infiltruje. A jelikož song má naprosto odlišnou strukturu, píseň je možno toho večera považovat  za odstřelenou. Spoluhráči sledují frontmana, kroutí nevěřícně hlavami a Martha drtí mezi zuby cosi o „naprostém kokotovi“. Nicméně až na toto faux pas je koncert označen za velmi zdařilý (i díky velmi dobrému zvuku na podiu i venku). Na youtube se pak objeví live video k songúm „Malá je naděje“ a „21 Reasons…“ i s hostujícím performerem L. Velíškem (natočil StanleyP). Dále hráli NICE NAVELS a LIQUID FACE.
 • Zato další gig NAŠROT ve Svitavách zvukař jednoznačně nezvládne. A jelikož se čeká na to, až dorazí bubeník předkapely z města dalekého, „fanfáre našrotáre“ se navíc stačí před nástupem na stage silně vydunit. Lze říci, že takhle na sračky soubor svoje vystoupení již dlouho neabsolvoval. Přesto je lid svitavský s koncertem obou těles (ještě kvalitní HC-band SNĚŽNÁ SLEPOTA) velmi spokojen. No, a posléze v šatně následuje pokračování na trase slivovice – fernet – slivovice. A tak dále a tak dále.
 • Hraboš mele svá moudra o NAŠROT ve vysílání internetového Radia StreetCulture v rámci pořadu „Kids And Heroes“, ač je zřejmé, že nikdy nebyl Hero a že už dávno není ani Kid. Spíš Pid.
   

 Listopad 2014

 • Mor a cholera padla na soubor, takže dochází k rušení a překládání koncertů. Jak jest psáno na FB: „Problém dlouhohrajících souborů tkví v tom, že je tvoří již starší hudebníci, jejichž tělesná schrána po létech rock´n´rollového života (a okolnostech s tím souvisejících) prostě není z nejpevnějších.“ V první půli měsíce odchází Hraboš na operativní vyjmutí polypů z rypáku (přičemž ho Martha nabádá, ať se na to vyprdne a vyrve si je sám jako Arnold Schwarzenegger tu štěnici ve filmu Total Recall, hlodavec odpovídá ťukáním na hlavu). Nu, a v druhé půli měsíce se podruhé v tomto roce ozvou záda – tentokrát je postižencem Jouza.

Prosinec 2014

 • Na Mikuláše odehraje NAŠROT slušný elektrický set ve Vodňanech společně s kapelou DIRTY LESBIAN DUCK.
 • Poté se soubor snaží během dvou zkoušek oprášit svůj poloakustický set, neb ho opět po půl roce čeká unplugged vystoupení v HB-klubu Oko. V rámci alespoň minimální inovace koncertního programu pustí se do nacvičování nového coveru („Aerials“ od SOAD), ale po pravdě řečeno - moc tomu nedá. Našrotáre jsou totiž známi svým laxním přístupem k čemukoliv, a tak dojde jen k jakémusi zkušebnímu nástřelu songu a zbytek času zabere připomenutí si již dávno nazkoušených skladeb. No, a pak se rychle spěchá do hospody, že?
 • And now back to books: těsně před Vánocemi vyjde v limitované edici pro příznivce Vinárny U Sudu a další přátele spisek „Viděno dvojmo“, což jsou vlastně výše zmíněné facebookové reporty, v nichž Hraboš (pod pseudonymem Rocker H.) a jeho kolega v lití, publicista –rdd-, popisují své zážitky ze sledování fotbalového MS 2014 v Brazílii.
 • Velmi úspěšný – protože velmi dobře nazvučený - unplugged koncert NAŠROT v HB. Zvukař Houska navíc celý set kompletně natočí. Na FB se objeví díky Charliemu Holasovi i video části skladby „Sunday Morning“, tentokrát naopak se zvukem dosti mizerným. V pokoncertní diskusi hlodavce a Žvatly vznikne idea možného vydání starých nahrávek KŘEČOVEJCH ŽIL na CD – v následném roce 2015 totiž uběhne 30 let od památného koncertu skupiny na Baráčku. Poznámka: Někteří raně příchozí návštěvníci skladbu „Aerials“ v podání NAŠROTu nakonec uslyší, ale jen a pouze za zavřenými dveřmi na úvodní zvukové zkoušce. Do koncertního setu se ji skupina zatím zařadit neodváží.
 • Oním brodským koncertem končí pro NAŠROT klopotný rok 2014.

 

© 2024 Našrot | Administrace | Mapa stránek | RSS
design by c.