Historie

Další akce

so 27.04. / Hradec Králové
Country Club Lucie
/ Punk Easter - Punkový velikonoce, kromě Našrot vystoupí !V,V.Ú., Do řady!, Zeměžluč, Suitcase, Prisoners Of War, Radio Jerevan, We-Me-No atd.

Historie 2024 - 2025

Leden 2024

 • nnonce na první letošní koncert NAŠROTU, který se konal v pražském klubu Vagon, začínala takto: „Tradiční lednový Narozeninový mejdan bude letos hodně drsný, i když některé jeho jednotlivosti nebudou změnami zasaženy. Maťa tedy asi po třinácté bude slavit 29tiny, přestože jeho biologický věk odmítla určit i proslulá soudní antropoložka Dr. Temperance ,Kůstka´ Brennanová a to z důvodu, že ač se to mnoha lidem nezdá, není zatím legendární knižní nakladatel po smrti, tudíž ho nelze zkoumat. Druhý oslavenec Hraboš našrotor, slavící ,mnohotiny´ svůj věk nedokáže spočítat, jelikož z matematiky na gymplu často propadal, a jeho argument ,ale z tělocviku jsem měl vždycky za jedna´ tu neobstojí.“

  Hlodavce ten den navíc schvátil chřipkový vir, a tak před koncertem, nabízeje cédéčkový tovar vlastní produkce, seděl notně zabalen v mnoha vrstvách oblečení, hltal kýbly čaje, a tvářil se jak nasraný čert, protože věděl, že mu to stejně moc nepomůže. Před vystoupením zároveň proběhla transakce mezi brodským minipivovarem Čechovka (nevolený zástupce Ceemek) a mokuchtivým pivním kritikem (pivopední sápač -rdd-), jež dopadla ku spokojenosti obou stran: kritikovi dovezený mok chutnal, tudíž lze očekávat, že jeho hodnocení v různých pivních reportech či magazínech vyzní kladné.  Ale zpět k samotné akci: jelikož koncertní line-up měl skluz (jak to tak chodí), Našrotári byli nuceni svůj set zkrátit. Proto se opět hýbalo se skladbami, a tudíž opět došlo k „syndromu druhé písně“ – tentokrát to ale bylo zakamuflováno velmi dobře, takže chybu by poznal jen skutečný hnidopich. Hlodavec občas motal sloky, jak se mu zachtělo, ale hlavně se snažil přeřvat zrádný vir, čehož výsledkem bylo tak akorát odrovnání hlasivek. Nicméně celkově koncert nedopadl nijak špatně. Dále ještě hráli !V.V.Ú., PENTAGRAMČEK (SK) a SBK.

Únor 2024

 • Na vzpomínkovém koncertě na Petra „Mucho“ Hoška se v nabitém pražském LMB mezi hosty skupiny Plexisovjanka (Lébl, Švec, Fröhlich) objevuje i našrotár Hraboš, zde jako „nejlepší trenér reprezentace Argentiny ve Vinárně U Sudu“. Odbéká song „Calambré“, v závěru zapěje do refrénu „Svět jsou jen bary“, a odletí na reprezentační soustředění k Sudu.
 • Po dlouhé těžké nemoci umírá Ladislav Krov, příznivec a kamarád NAŠROTu, občasný fotograf kapely (hlavně v 90. letech), autor knihy „Z Havlíčkova Brodu kousek do světa“ o slavných brodských hokejistech.

Březen 2024

 • Přestože ulítlou annonci na další akci hudební záškodnické jednotky AL-NAŠROT už čtenář webových stránek souboru nejspíš někde četl, přesto je možno ji připomenout: „Spaste své uši! Anebo…? Bratře Maynarde, nahlédněmež do knihy ,Výzbroj´: ,Tu sv. Atilla pozdvihl elektrický kyj do výše, řka: Pane, žehnej tomuto elektrickému kyji, an zapojen v zesilovač a propojen s reproduktory mocnými, vyrobí hlučno tak silné a obrovské, že nepřátelé tví rozprášeni budou na malé kousky. I lid zaraduje se, a jme se hodovati na jehněčím a lenochodech a kaprech a kaprlatech a orangutanech a ranním müssli a kaloních…‘  No, to moc nepomůže, bratře Maynarde… Tedy ve zkratce: chystá se další velký rockový mejdan…“ V podstatě šlo o to, naznačit, že spojení kapel INSANIA a NAŠROT pro koncert v brněnské Flédě, bylo velmi dobrou variantou.

  Bylo. Po nazvučení se basák astrálních hardcoristů Klíma podělil s našrotáry o zvláštní zálibu bubeníka Black Druma navštěvovat během koncertních šňůr v příslušných městech – tam, kde to jde – místo hospod rozvaliny tamějších hradů, přičemž vůbec nerozhoduje vzdálenost od místa koncertu. Navíc celistvé hrady ho prý nezajímají („hnusná komerce“), pouze rozvaliny v počtu minimálně jednoho hradního kamene, válejícího se v kopřivách. Dalším tématem byla tréma, která některé členy souborů před koncertem postihuje, takže tito si musí něčeho cvaknout, aby byli schopni vůbec vstoupit na podium. Kupříkladu Poly si dopřává rum Republiku. Hlodavec rozhodně kontruje, že s tímhle již před léty skončil, a že se snaží být ve svých zásadách velmi pevný. Ovšem dle asi dvou svědeckých výpovědí se jeho názorová pevnost v šatně Flédy poněkud narušila, neb byl viděn, že si panáka Republiky dal taky. Na podiu pak našrotári předvedli mnohem lepší výkon než minule, za což mohl i výborný zvuk na podiu. Též lid Flédy reagoval na kapelu velmi pozitivně, takže spokojeni byli nakonec všichni. Z koncertu existuje i několik videí Jiřího Topinky. 
 • Annonce na další gig souboru vypadala spíše jako pozvánka na nějaký mystický historický výlet: Posuďte sami: „Záškodnická hudební jednotka AL-NAŠROT při své další rockové misi tentokrát neopustí Vysočinu, neb bude putovati na blízký jihovýchod. A to do míst, kde podle pověstí kdys v šeru dávných věků stál údajně hrad, vystavěný samotným Marobudem, markomanským králem, a prvním doloženým vládcem české kotliny (doporuč. literatura Eduard Štorch: ,Zlomený meč´). Po pěti stoletích byl vypálen hunským králem Attilou neboli Bičem božím (doporuč. skeč Monty Pythonů: ,Attila The Hun´), zhruba o dvě století později hrad obnovil franský kupec Sámo (kuwa, samý velký jména), další tuzemský vládce tzv. Sámovy říše (doporuč. literatura Eduard Štorch: ,Hrdina Nik´). A na tomto místě posléze vyrostlo město Velké Meziříčí, kam v rámci své mise Našrotári dorazí.“ Večírek se nazýval jednoduše a výstižně Hardcore Crossover koncert, neb kromě Našrotu na něm vystoupily kapely NONSENSE a MR. DYNABOOM. Našroti hráli jako třetí, a jejich vystoupení bylo ovlivněno faktem, že vzhledem k malému prostoru klubu, byly použity mikrofony jen na zpěv a kopák, zbytek soundu šel z nástrojové aparatury. Tudíž tedy bylo nutno tuto hodně okouřit. Tlak hlasitého zvuku na podiu všechny našrotáry vybudil k velmi dobrému výkonu, z těch tří letošních možná nejlepšímu. Což ocenilo i přítomné publikum. Výborná akce.

Březen 2024

 • Jazz-rock-fusion band BEAT ARCHITECTS s našrotárem Marthou na stoperu, ale bez svého útočníka MC Kolony (nemoc) zahraje v pražském Cross Clubu.


   

© 2024 Našrot | Administrace | Mapa stránek | RSS
design by c.