Historie

Další akce

so 08.06. / Polná
U rybníka Peklo
/ Festival U Pekla open air, vystoupí Našrot (HC-crossover), Prohra Praha (hardcore-noise), Severní nástupiště (country & folk-rock)

Historie 2015-2017

Leden 2015

 • Krátce po Silvestru first gig NAŠROTu v Pelhřimově. „Do Nového roku jest třeba vstoupiti drsně a bez okolků, tudíž v tak brzkém čase po Silvestru mohou na koncert dorazit pouze silní, nekompromisní jedinci. Uvidíme, kolik takových statečných se v Pejru najde.“ Inu, mnoho jich není. Komu by se taky chtělo. Navíc ani soubor se neprezentuje nějakým bůhvíjakým výkonem. Dále ještě zahráli BASTARDS WAY.
 • Zato Narozeninový mejdan v pražském Vagónu, maskovaný jako „19. rockový tulipán“ se vydaří nebývale. Hraboš slaví pokročilý věk, Lubor Maťa opět svých oblíbených 29. Hlodavec v důsledku toho přichystal na FB působivou schizofrenní anonci: „Ale hele! Moje rock´n´rollové alter-ego odchází z pubertálních let! A pan nakladatel a podzemník Maťa v nich nadále tone! A to vše na řádném NAROZENINOVÉM MEJDANU! V sobotu 31.1. od 19:00 v pražským rockovým klubu Vogon... pardon Vagon! A zahudlaj NAŠROT, N.V.Ú., A BUDE HůŘ, S.B.K. (Sbor břežanských kastrátů), Petr „Bubák“ Bublák aj. A budou se podávat pivové, vinné a kořavkové nápoje. To ucho a pajšl potěší. A též ku kouření něco ušlechtilých travin bude. A možná přiletí i Zafod Beeblebrox. To budu holt taky muset zajít, abych o to trdlování nepřišel. Ford Prefect.“ Klub našlapaný až k prasknutí, mezi publikem míhají se významné kulturní osobnosti (Pavel Zajíček, Štěpán Stejskal, Petr Zelenka, DJ Baltazar, Mucho Plexisovjan, Viktor Hait, Jiří Fiedor, Lexa Guha, Palivec, Evelína z Voknovin atd.), výkon souboru drtivý. Nebezpečná kapela!

Únor 2015

 • Poklidno. Jediný koncert NAŠROTU v měsíci a to konkrétně v Poličce. Před vystoupením přivodění si podroušenosti během posezení pod tzv. poličským andělem. Díky tomu jedná se o hodně živelně pojatý set. Mišíkovsky řečeno „jako když kouřej kamna“, tzn. chyba sem, chyba tam, ser na to, hlavně, že se to hrne. A hrnulo a tak to ma byt. Dále ještě hráli RACHOT STROJů a KELWIN.

Březen 2015

 • Opět jediný NAŠROŤácký gig, tentokrát v Brně v Melodce, přičemž podaný výkon je po hudební stránce mnohem lepší. Ovšem zas tomu chybí ta živelnost. Čoek si holt dneska nevybere. Dále hráli LIKVIDACE FIRMY a BRAK.
 • Ve škrdlovickém studiu AB Records začínají Andy a Hraboš zkoumat a zkusmo mixovat Houskou pořízenou nahrávku NAŠROT unplugged z havlbrodského prosincového koncertu.
 • Skutečně awesome set MARADONY JAZZ na tradiční akci v Mladé Boleslavi. Publikum (s mírnými obměnami) dokázalo křepčit celých 3 a půl hodiny maradoního vystoupení. Tomu se říká výdrž!

Duben 2015

 • V annonci na narozeninovou undergroundovou akci ve Zborné se praví: „Další výsadek NAŠROTu, likvidačního komanda se zaměřením na likvidaci alkoholu a ušních bubínků, se uskuteční v sobotu 11.4. 2015 ve Zborné u Jihlavy v Hostinci U Lípy. Komando vrací se po dlouhých 27 letech na místo činu. Ve Zborné se totiž tehdy na jedné undergroundové akci uskutečnil teprve 3. (slovy "třetí") koncert komanda (tehdy zvaného familierně "řezníci z Vysočiny"), zhruba jen sedm měsíců po jeho založení. Koncert bude plně elektrický s mocnou decibelovou oporou. Pamětníci jistě uroní kroupu, lepé děvy vcukuletu zjihnou.” Neronilo se, nejihlo se, všichni sebou mlátili o podlahu v divokém pogu a moshi. Dále ještě hráli APPLE SPOKESMAN..
 • Jouzovy zdravotní problémy s kolenem jsou sice řešeny na zkoušce souboru přednesem Morgensternovy básně „Koleno“ (Jde světém charé koleno / jen koleno nic víc… atd.), ale postiženci to příliš nepomůže. Přesto se statečně pokusí nazkoušet coververzi punkové písně „Calambre“ od PLEXIS, která má být příspěvkem NAŠROTu na tributní CD Plexisu.

Květen 2015

 • NAŠROT s Andym za mašinami nahrávají ve škrdlovickém studiu AB Records song „Calambre“ ve stylu irského folk-punkového šramlu.
 • Další míchání našroťáckého unplugged koncertu.
 • MARADONA JAZZ se úspěšně představí se svým setem na tradičním trávovém mejdanu „Million Marihuana March“, konaném na pražské Štvanici.
 • -„Děsiví horalé“ z NAŠROT opět v nájezdu na Prahu, konkrétně na strahovský klub 007. Stejně jako v Poličce je to koncert zahraný téměř anarchisticky. Spřízněnými kmenovými válečníky jsou souboru z Vysočiny ranaři z HC skupiny THANX – velmi bojovná jednotka (Amrit, Wonid, Marvin, Pepa Hřeben). Pro Hraboše ale noc Strahovem nekončí. Před půlnocí se přesunuje do klubu Cross, kde přispěje k chutnému tříapůlhodinovému setu improvizačního tělesa MARADONA JAZZ.
 • Jouzovy stálé zdravotní problémy s kolenem: odvolání některých koncertů.

Červen 2015

 • Hraboš se objevuje co host skupiny EXPERIMENT na slavnostním koncertu klávesisty Jardy Vorlíčka v HB-klubu Oko. Jelikož je na plakátě napsán svým občanským jménem, přítomný Martha mu sděluje svůj první dojem, když plakát uviděl: „Furt jsem si říkal, kurva, co je to chlapa? Toho vůbec neznám!" Hlodavec odpěje songy „Nasaďte walkmana", „Sliby chyby" a v improvizované formě i „Reichenberg Memory Blues".
 • Po menších (vlastně velkých!) problémech s dopravou nakonec MARADONA JAZZ odehraje svůj večerní set v obrovské klandře na open air festivalu v Dobrušce.
 • Vychází koncertní dvojalbum NAŠROT „Flashbacks - Live Unplugged", opět pod vlastní markou Našrot.

Červenec 2015

 • NAŠROT odehrává svůj unplugged koncert v příšerném hicu na undergroundovém festu Magorovo Vydří na Skalákově mlýně v Meziříčku. Ke konci setu dojde k pohanskému rituálu polití nového koncertního dvojalba „Našrot: Flashbacks - Live Unplugged" – hlavními lijci jsou Čuňas a Lubor Maťa. Naplní se též nově tradované srovnání - jestliže Brigitte Bardot kdysi řekla: „Svět je malý - jednou se všichni potkáme v posteli.", androši dnes tvrdí: „Svět je malý - jednou se všichni potkáme u Skaláka!"  A skutečně - undergroundoví či punkoví poutnící a traveleři neměli těch dnů jiného cíle!  Videa s úryvky skladeb „Snowing In The Desert“, Going To Shamballah“ a „Night In Lhasa“ natočí a umístí na FB kameraman Michal Kunst. Další kameraman Mario C. pak umístí na youtube koncertní klip k písni „Funky Town“. Dále ještě vystoupili např. UMĚLÁ HMOTA, SBK, VOKATÁ & KAISER, PEACOCK BALL, BOBEŠ BAND, BLAHOBEAT, PLASTIC PEOPLE REVIVAL, ASFALTO, STOKER ONE MAN BAND a další.. 
 • Vokálně-instrumentální soubor Fanfáre NAŠROTáre, oblíbená to položka „závadové“ mládeže, pleje unplugged na tradičním domácím koncertě v Hospodě na fotbalovém stadionu v Havl. Brodě. Motto večera pak vychází z věty, kterou jeden z členů souboru zaslechl na předchozím free festu Magorovo Vydří u Skaláka od slovenských houní: „Keď hrá Našrot, musíš to počuť, musíš tam jednoducho byť“. A sú tam skoro všetci. Vše se rozjede v divoký mejdan, zahrnující koncert, divoké tance a veselé tajtrlení publika včetně zdolávání vyšších alkoholových kót. Vydařený večer a opět setkání lidí, kteří se mnohdy neviděli spoustu let.  

Srpen 2015

 • Další chutný set MARADONY JAZZ na tradiční štaci v Mladé Boleslavi.
 • Hlodavec si cintá pentli v Korálově pořadu Uši na Radiu Beat. Při té příležitosti zazní do éteru i song z desky „Flashbacks – Live Unplugged“. Jedná se o píseň „Going To Shamballah“ v akustické úpravě.
 • Po několika letech zahřmí NAŠROT opět na Trutno(ff) Open Air Festivalu. Skutečnost, že Hrabošovy vzpomínky ve Festivalovém samizdatu jsou podepsány jakýmsi Janem, zcela neznámým zástupcem rodu Microtus, nevyvede hlodavce z míry, což komentuje tak nějak jako, „že je mu to úplně jedno“. Co ho ale poněkud vyvede z míry, jsou přísně směrové odposlechy na podiu – odchýlíš-li se o metr vedle, slyšíš hovno. Přesto je set souboru označen za vydařený, i když po koncertě dotyčný prochází s vinnými nápoji v pazouře areálem a ohledně svého výkonu mrmlá, že „dneska to byl průměr“. Podnětné debaty v backstage (i během setů ostatních umělců) s Radomilem Uhlířem, hudebními publicisty, Sucháčem, různými androši, L. Maťou a jeho knižním teamem a dalšími. Dále ještě hráli např. PRODIGY (UK), GOJIRA (FRA), The SUBWAYS (UK), NFG (USA), MATISYAHU (USA), ČECHOMOR, PPU, VL. MERTA & J. HRUBÝ BAND, D. BÁRTA & ILLUSTRATOSPHERE, MONKEY BUSINESS, STO ZVÍŘAT, D. KOLLER & BAND, UJD, DG 307, HALLY BELLY, V. KOUBEK & BAND, I. BITTOVÁ & ČIKORI, TERNE ČHAVE, VLADIMÍR 518, N.V.Ú., STATUS PRAESENTS, HENTAI CORPORATION, ATARI TERROR, LOCOMOTIVE, KURTIZÁNY Z 25. AVE, STROY a další. A jako obvykle BORON. 
 • Narozeninový mejdan v Libici nad Doubravou – půl století existence zde slaví Myšák (v 80. letech člen undergroundové kapely GUMOVEJ KNEDLÍK, dnes již drahná léta žijící v Německu) a Láďa Bambuch, majitel místního hostince U Bambuchů. Hraje se venku, téměř za tmy a v dosti polních podmínkách, takže unplugged set NAŠROTu je zvukově nevyvážený a výkon celkově průměrný. Přesto jsou hosté (z nichž nejméně polovinu tvoří brodští androši) spokojeni. A spokojen je i Myšák, jemuž velmi polichotí poznámka, že je stále více podoben Charliemu Soukupovi.

Září 2015

 • Další narozeninový mejdan se koná v baráčku u trati za Chotěboří a slaví jej členové a ex-členové HB HC-punkové skupiny BESTIA TRIUMPHANS, která zde předvede i svůj set. Jako hosté jsou pozváni NAŠROT, kteří v pokoncertním soaré plně dostojí názvu souboru. Zejména Martha prokáže svojí obdivuhodnou schopnost rychle se proměnit ze zcela normálního, střízlivého člověka na blábolící trosku, co se nemůže ani postavit na nohy: na akci to stihl cca za 10-15 minut. Ostatní – až na momentálního řidiče Jouzu - mu čile sekundují, nicméně basistova precizního výkonu viditelně nedosahují. Vina za jeho téměř kafkovskou proměnu se později házela zejména na kvalitní vysokofrekvenční slivovici (hruškovici?) domácí výroby, jíž přispěli členové „bestie triumfující“.

Říjen 2015

 • NAŠROT vystupuje na HB koncertě „Back To Books“ v Oku. Vše je skvěle připraveno – od propagace po zázemí a catering: sál je naplněn publikem, samotnému souboru to dobře šlape. Jediný, kdo není připraven, je Hraboš – takováto hlasová indispozice ho ještě nepotkala, a to ani v dobách, kdy lil jak nezavřený (no, možná jo, ale nikdo si to už nepamatuje). Po koncertě, který víceméně odskuhral, je tedy přirozeně nasrán. Až při následném popíjení najde Ceemek možný důvod: „Pil jsi vůbec něco před koncertem?“ – „To víš, že jo, dva čaje,“ vece hlodavec. „Cože - čaje?! Žádný víno, žádnou kořalku?“ – „Ne.“ – „Nojo, ale to nejde. To musiš! Pak se diviíš, že ti to neřve!“ A tak se to tam tedy nakonec vše zmastí. A z umělců padají samá opilecká moudra, jako např. z antihvězdy večera Hraboše, z něhož v teologické debatě s Marthou a R. Polzarem vyjde: „Bůh samozřejmě neexistuje. Ale nemyslím, že bychom se kvůli takové malichernosti neměli zabývat duchovními záležitostmi.“ Jako největší držák a píč se ale nakonec ukáže Jouza, který opustí „oční“ bar až kolem šesté ranní. Na koncertě dále vystoupili RAF & SPOL., 365 a MOŘSKÉ PANNY (scén. tanec).
 • Na podium v Brandýsi nad Labem nevstupuje hudební soubor, nýbrž doráží vlna tsunami. NAŠROT v rámci koncertu „Rock nad Labem“ předvádí svůj klasický divý běs (Cecek k hlodavci: „Překvapils mě. Když jsi skočil z toho vysokýho podia, už jsem myslel, že se nevydrápeš zpátky.“), který je nadšeně kvitován publikem. Po koncertě již dosti podroušený hlodavec absolvuje rozhovor s „generálním“ Underground Radia Palivcem, též již mírně použitým. Interwiev pak určitý čas patří k humorným položkám příslušné stanice. Později se dokonce objeví i ve Voknovinách. Dále ještě hráli JOLLY JOKER & PBU, VOMBAT KRUTON a TVŮJ DĚDEK.
 • Hluková smršť NAŠROTu na undergroundových narozeninách v hospodě v Klešicích u Heřmanova Městce. Obavy zmíněné v annonci („Sraz započne kolem páté odpolední, Našrot příjde na scénu okolo 21:30, takže zde panují určité obavy, že v době koncertu souboru dostojí množství návštěvníků jeho názvu a bude takzvaně na šrot. Ale co, proti gustu žádný dišputát, každý své opice strůjcem, kdo jinému pivo popad, jemu samotnému v břiše skončí, sud kulatý, když rys tu není, ten to pije, tu máš škváru, stará ryje...“) se naplňují jen z části a ku prospěchu koncertu i celé akce, přestože Našrotáre začne hrát ještě o hodinu později. Opětovné setkání se starými přáteli z řad undergroundu. Na akci dále ještě vystoupili MORTUARY, DJ František FREE, STOKER ONE MAN BAND a JIM ČERT. Ke dvěma posledním jménům: na jednom podiu si tedy takto kuriózně zahráli „objekt“ a na naň nasazený „těžař“ z dob předlistopadových. To jsou paradoxy, pane Vaněk…
 • Výbušně annoncovaný koncert v Mariánských Lázních (viz tento web v sekci „Co se děje“) na Dušičkovém karnevalu, a v reálu stejně výbušně zahraný set NAŠROTu, byť zvuk na podiu není z nejlepších. Plný sál opět nadšen.V publiku spousta helouvínských mrtvol, jimž vévodí proslulý jednoruký profesor Orfanik (Karbonizujte koksohydráty! Termujte nukleáry! Akcelerujte moderáty! Ohřejte mi párek!). Live video k songu „Going To Shamballah“ natočí Roman Brejcha. Závěrečná barová prodloužená končí utopena v panácích fernetu a jaggermeistra, neb Jouza v den koncertu slaví narozeniny. Dále ještě vystoupili THANX, BLAHO BEAT a ŠTÍHLÁ KOZA. Vydarená akcia!

Listopad 2015

 • Na „rozpomínací“ unplugged zkoušce se objeví nástiny songů „Put Your Lights On“ (Santana & Everlast) a „Thank You“ (Led Zeppelin).
 • Vokálně-instrumentální soubor NAŠROT hraje unplugged na undergroundovém narozeninovém mejdanu v Praze v baru Barré. Přes nadšenou annonci - Ač se dle datumu může zdát, že se bude připomínat Rudý říjnový převrat, který kdys proběhl 7. listopadu v Petrohradu (říjnový převrat v listopadu? Inu, Rus má ve všem zmatek, protože ničemu nerozumí, a jelikož je tím frustrován, tak pro jistotu všechny zlikviduje), není tomu tak. Své narozeniny totiž oslaví slovutný žatecký androš zvaný Zelí, písničkář a ex-člen kapel É Ucho Debil Accord Band a Orchestr Bissext, v současné době vedoucí undergroundového souboru Slum. Na akci by měl vystoupilt ještě harmonikář Pepíček Čečil. Speciální zvýšená dodávka nápojů zajištěna. I zaplní se bar houněmi všího stáří a všech barev, a any plesati budou a velebící pajány na hlavu oslavencovu pěti. A aj! rozestoupí se nebesa a sám androšský pánbů I.M.J. sestoupí z těchto mezi lid prostý, radovati se pospolu s ním bude, a magorovské požehnání 'Ámen, čuráci!' jednomu každýmu z vlasatců dá. - se na večírku nakonec I.M.J. neobjevuje. Zato místo Čečila nakonec zahraje JIM ČERT - jeho koncert je zastaven přijedší policejní hlídkou. Přesto tento narozeninový mejdan lze označit za vydařený.

Prosinec 2015

 • Ex-členové KŘEČOVEJCH ŽIL Hraboš a Shef natočí u Andyho v AB Records singl se starými kousky KŽ „Hodiny“ a „Lidí plné nástupiště“ v novém aranžmá. Hraboš si pak navíc střihne jeden svůj osobní sad folk-rock song zvaný „Marie“.
 • Povánoční magický večer v havlíčkobrodském klubu Oko. Fanfáre NAŠROTáre Unpluggedáre (tentokrát bez Ludry, nýbrž s houslistkou Zuzanou) předvedou před narvaným sálem dobrý výkon a s krátkou přestávkou hrají téměř 2 a čtvrt hodiny. Na to, že má kapela místo elektrických kyjů v rukou španělky a kontrabas, se rozdivočené publikum nebývale odvazuje. Na koncertě zazní i novinkové covery „Put Your Lights On“ a „Thank You“. Po koncertě následuje v baru divoká afterparty, na které pouští DJ PEGY MAX osvědčené rockové kusy. Výborná akce.

Leden 2016

 • Dva dny po Silvestru kvalitní set MARADONY JAZZ v pražském Crossu. Doba hraní klasická: 0:00 – 3:30. Počet návštěvníků – strašlivý. Všichni přítomní zasloužilí „crossisté“ se shodují, že ještě nikdy nebyl klub takhle narvaný.

 • Hraboš plká na internetovém radiu Patriot v pořadu „Průhledy za slova“ s nymburským básníkem Pavlem Zdražilem. Natáčení oba protagonisté koření kvalitním červeným vínem a kvalitními zelenými ušlechtilými travinami. Premiérově v éteru zazní song Křečovejch Žil „Hodiny“ v podání dua Hraboš & Shef.

 • Po poslechu SP křečáckých songů v podání Hraboše a Shefa píše ex-člen KŽ Žvatla hlodavci kritickou SMS: „To je jak na Portu. Ta má taky padesátiny."

 • Divoký set NAŠROTu v Jihlavě. Dále ještě hráli D.O.P. a TERMINAL.

Únor 2016

 • Tato anonce na FB zvala na další Narozeninový mejdan v pražském Vagonu: Až strašlivý bůh Únor ujme se své vlády, donutí potulné muzikanty obléci se do elektrické zbroje. A proč? Protože se chystá big Narozeninový mejdan, který bude realizován v sobotu 6. 2. 2016 v Praze konkrétně v MC Vagon na Národní třídě. Oslavenci budou jako obvykle tradiční: knižní nakladatel Maťa, stále si komicky hrající na 29letého, a našrotí řvoun Hraboš, který svůj věk těžko může za cokoli maskovat, neb je jeho pokročilost na zchátralé schráně hudebníkově značně viditelná. Na akci vystoupí kejklíři z Čočky v čele s Blankou z Křepic, „kašparové bláznům“ neboli SBK (Maťa & spol.), divá horda z Vysočiny NAŠROT a punk-androší A bude hůř. I aj, publikum mocné, jen neochvějně vkroč do krutých mrazů a vysokých sněhových závějí s  elektrickými kyji, ocelovými strunami a bubnem, vrhnětež se do poslední rockové řeže těsně před zánikerm světa!“ No, publikum mocné do žádných mrazů a závějí vkročit nemuselo, neboť při deseti stupních nad nulou to lze uskutečnit jen velmi těžko. A chlast se do hospody také nemá nosit. Také SBK svého „kašpara bláznům“ nezahráli, punk-androší A BUDE HŮŘ byli vyloženě punkoví až hardcoroví, NAŠROTárům se nedařilo krotit neznámý aparát (ale přesto byl jejich set nakonec označen za nářezový), a závěrečná ČOČKA vyváděla z míry zejména zahraniční návštěvníky klubu, kteří sem přicházeli na noční rockotéku.  Fotograf M. Lédl nestihl vytvořit požadované daguerrotypie z akce, neb byl ve stavu notné podroušenosti odvlečen jistou divoženkou, což učinilo překážku v plnění jeho pracovních záležitostí. Krátká videa z útržků písní „Going To Shamballah“ a „I Want To Take You Away From Here“ zavěsil na „tytrubko“ a FB Michal Kunst.  Ale JINAK vše proběhlo jak mělo. A tak to ma byt. Tak sa ma hrať šach… alebo rock´n´roll? To už si nikto nepamätá.

 • Koncert NAŠROT v Pardubicích - i přes vtipnou annonci („Divá horda ČM highlands NAŠROT spustí se z vysoko položených lesů rodného shire k říčnímu kotvišti, nasedne do miniaturní yellow submarine /zapůjčené od liverpoolských přátel/ a propluje skrz Iron Mountains a Chrudimskem až do City of Pardubitz. Ale nedorazí až k mohutnému toku Elbe, nýbrž vylodí se o něco dříve - na Tyršově nábřeží. Tam pak vstoupí do klubu s příznačným názvem Ponorka, kde se chopí elektrifikovaných nástrojů a předvede svůj tradiční blahodárný rachot.“) v celkem mrazivém podvečeru mnoho lidí do klubu nenalákal. Aspoň se dobře pokecalo se Zilvarem a Mildesem a dalšími přáteli, přičemž byl souboru doručen písemný vzkaz od dávno zmizelého kamaráda Jury K. A jím objednané panáky v lednici na baru.

Březen 2016

 • Letošní asi nejlépe odehraný koncert NAŠROTu – stalo se tak v Brně. Mersijní šéf slavil abrahámoviny a tak se rozhodl k dramaturgickému experimentu: k řezníkům z Vysočiny přidal drsné holčičí rapové duo ČOKOVOKO. Kupodivu si vše sedlo a plný klub obě tělesa přivítal s velkým ohlasem. Velmi vydařený mejdan.

 • Oslava narozenin akademika M. Vaňka v pražském Popmuseu. Již notně podroušený oslavenec nutí Hraboše, by si s PLEXIS, kteří zde na mejdanu hrají, zapěl song „Calambré“, což zpěvák NAŠROTu při různých příležitostech občas činí. Překvapený hlodavec nabídku odmítá se slovy, že již zapomněl text (což je částečně pravda) a doufá, že akademik na své přání za pár minut zapomene. To se ale nestane: v momentě kdy jde zmíněná punková kapela na scénu, oslavenec sundává tričko s „Led Zeppelin“, navlékne se do jiného s nápisem „Plexis“, nadšeně požádá hlodavce, by zapěl, a odchází pařit do kotle, v kterém se již zmítají další příslušníci akademické obce. Oslovený se podívá na přítomného kolegu publicistu –rdd- a podotkne, že vzhledem ke stavu, v jakém se akademik nachází, by mu více slušelo tričko s nápisem „I am NAŠROT“. Nicméně song „Calambré“ nakonec s Plexis odhuláká.

 • Další zničující šichta (23:00-2:30) MARADONY JAZZ v Mladé Boleslavi. Tentokrát bez seňora Stuchlého, jenž prý dle slov DJ Baltazara utrpěl jakousi chorobu a celý den bleje. O příčinách bubeníkova kontinuálního vomitu nicméně panují v tělese určité pochybnosti. Po odehrání live show DJ Mucho ohlašuje listopadový plánovaný set v Crossu k 15 letům Maradony Jazz za svůj poslední, s tím, že nestíhá skloubit koncerty PLEXIS a MJ.

 • Umírá Hrabošův mladší bratr Zdeněk, štamgast brodských hospod U Hnáta a Červený Hrádek.

Duben 2016

 • Dost dobrý koncert NAŠROTu v Chrudimi, na který dorazí chrudimští androši v čele s Františkem Free. Z toho plynoucí mocná panákovaná na baru. Dále ještě hráli KOHOUT PLAŠÍ SMRT a kapela s názvem… asi JEŽKOVY OČI.

Květen 2016

 • Hácéčkový mejdan „Anniversary Hardcore Classics Vol. 1“ v pražské Modré Vopici s tvrdými soubory TWIN SOUL BROTHERS, NAŠROT a ARE YOU LOCAL? (v tomto pořadí). I přes působivou FB annonci („Čtvrtečním večerem 12. 5. krvavé slunce nad Pragou bude padat. Neb na bojiště její vtrhnou hordy divých mužů, by podmanily si tu děvku všech měst! Strašlivé tváře jejich, ob těl pomačkaná zbroj, v rukách elektrické kyje a bubny zvoucí k boji! Ech, to nebude žádná selanka, ale bitva se vším všudy. Když několik párů temných očí vzhlédne k publiku jejich, jak laserovým paprskem začne ho stínat. Pak přijde pokyn a aj! strhne sa řiež, až prúd isker z elektrických kyjů bude lietat! A hluk děsivý bude sa repráků šířit jako atomová tsunami! To stane se čtvrtečního večera 12. 5. 2016 až krvavé slunce nad Pragou bude padat…“) moc lidí nedorazí. Nízká návštěvnost poznamenána tím, že se hraje v týdnu, navíc před akcí i během ní dost podstatně chčije (z odposlechnutého rozhovoru dvou členů Našrotu: Hraboš: „V tomhle počasí bych teda na nás taky nešel.“ Ceemek: „Já bych na nás nešel, ani kdyby nechcalo.“). Všechny tři kapely nicméně odvádějí velmi dobré výkony. Slovní spojení „masakr“ a „hluková lázeň“ patří toho večera k hodně frekventovaným.

 • NAŠROT vyráží do Plzně zahrát na akci „Rampichovo 50“ neboli na oslavu abrahámovin význačného plzeňského punkera Rampicha. Na benzince za Prahou setkání se zpěvákem Danem Bártou (DB: „Čau, kam jedete?“ H: „Jedem hrát. A ty?“ DB: „Já taky.“ H: „A kam?“ DB: „Do Plzně.“ H: „Ty woe, my jedem taky hrát do Plzně.“  DB: „Ty woe, a kam?“ H: „Do Šeříkovky na Rampichoviny, takovej minifest punk a HC kapel. A ty?“ DB: „Do Depa s Alicí.“ H: „Aha takže bigbít!“ DB: „Jo, vobčas je potřeba udělat nějakej rachot.“ H: „My pořád rachot.“ Ze záchodu vychází Jouza, potkává DB a představuje se mu: „Ahoj, já jsem Bárta.“ DB (vykulí oči): „Čau, já jsem taky... Bárta!“). Akce v Plzni velmi dobře organizována samotným oslavencem Rampichem (plný sál, kvalitní cathering – obložené chlebíčky s majonézou jsou chutné a skutečně obrovské). Našrot na podiu podává, řekněme, lehce nadprůměrný výkon. Dále ještě hráli např. GAUNEŘI, PLEXIS, ZÓNA A, FATA MORGANA, HUBERT MACHÁNĚ. Po návratu do HB nástup do Ludrova sklepu (podnik lidově zvaný „Díra“) a zde díky Marthově přínosu tlačenkové a prejtové hody.Plus sledování finále Ligy mistrů.

Červen 2016

 • NAŠROT na poněkud osamělém koncertě ve Velkém Meziříčí (hlasy jako „ty vole, proč dneska nehrajete na festivalu Zámostí v Třebíči (vzdálenost cca asi 20 km)? Vždyť tam jsou všichni! Dokonce tam vodjel i majitel tohodle klubu!“). Přesto soubor podává velmi dobrý výkon. Dále ještě hráli KELWIN a TÍSŇOVÉ VOLÁNÍ.

 • Publicista a historik -rdd- a Hraboš (aka Rocker H.) začínají plnit FB-stránky Viděno Dvojmo dalšími storkami z Vinárny U Sudu, tentokrát v souvislosti s probíhajícím fotbalovým mistrovstvím Evropy ve Francii.

 • NAŠROT aka „řezníci z Vysočiny“ v plné své elektrické zbroji zahrají sice v sobotu na domácí půdě v Havlíčkově Brodě, ovšem na zcela netradičním místě – na hlavním brodském náměstí. Tedy v prostoru, kde se v létě rock občas provozuje, ale většinou takový ten pohodový, co diváka neurazí, pohladí ho po duši a i sluch jeho potěší. Právě z těchto důvodů také soubor svou účast na podobných akcích vždy odmítal – do koncertů jde s poněkud jiným přístupem (s divákama se nesrat, duši rozsekat na nudle, a do sluchu co nejvíc decibelů narvat). Však se také kdysi tvrdívalo, že pokud už by měla tato skupina zahrát na městské venkovní akci, nejlepší by to bylo v rámci nějakých pouličních nepokojů. Nakonec její členové na nabídku kývají, ale šetřit přítomné publikum rozhodně nehodlají. Přesto panují mezi organizátory na místě určité obavy z možných výtržností. Koncerty  akce nazvané „Molitanový muž“ – postupně hrají kapely DUKLA VOZOVNA, KEJVAVÝ KONĚ a VÝSMĚCH? -  se nesou až v poněkud ospalém, nudném klidu. Lidé sedí na lavicích, vždy tak nějak zaplácají a popíjí nápoje. Po jednadvacáté nastupuje na stage NAŠROT a dosud ospalou atmosféru zlikviduje už během prvního songu – nastává pravé rockové peklo. Společně s Brnem letos jeden z nejlépe zahraných koncertů skupiny. Na afterparty v klubu Oko pak pouští latino, jazz, soul, funk a house známý DJ BALTAZAR - z kapely jsou zde ale přítomni pouze Jouza a Hraboš.

 • Fanfáre NAŠROTáre Elektrikáre svoji hlučnou káru táhne dál. Brexitový souboj Wales-Severní Irsko nevidí, neboť se nachází v dodávce, která jede (anebo spíše stojí před semafory u zhruba pěti silničních uzavírek) na festival Chlístovský hejk do Chlístova u Třebíče, a s určitou nedůvěrou sleduje stahující se mračna nad Vysočinou, signalizující přívalové deště, krupobití a jiné další meteorologické kratochvíle. Ač celou Vysočinu bičují provazy deště, nad Chlístovem nepadne ani kapka. Po kvalitně odvedeném setu (výkřiky diváků jako „tohle jsme tu ještě neviděli!!“) pořadatel členům sděluje, že patron festivalu, chlístovský hejkal dlící v kopcích, podle jehož výrazového prostředku jest festival nazván, byl uplacen hromadou buchet s jamem - jahodovým, borůvkovým, meruňkovým a session – takže silou svého hejku svedl vodstvo nebeské pryč od vsi i jejího okolí. Na akci dále vystoupili například POP KILLERS, VLADIVOJNA a VLADIVOJSKO, POLETÍME? A snad i X-CORE.

Červenec 2016

 • Když chtěl hlodavec zhodnotit poslední koncert souboru, využil k tomu pod průhledným pseudonymem Rocker H. jeden z textů Viděno Dvojma: „Na undergroundovém festivalu Magorovo Vydří u Skaláka zas búlo dobře.“ NAŠROT odehrává svůj gig za slunečného odpoledne, dle všech výborně, dle přítomného, již poněkud podroušeného herce O. Kaisera, jenž celý koncert prostál fascinovaně pod podiem a  chvílemi provozoval i cosi, co by se dalo nazvat křepčením, dokonce fantasticky. Po koncertě se zaměřuje na Marthu a neustále mu maže med okolo huby, jak úžasný to bylo vystoupení. „No, a pak se odpotácel, a ustlal si v kopřivách,“ doplňuje smutně baskytarista. On sám ale během setu vynesl kartu, která zatím na žádném koncertě Našrotu nepadla. Někde uprostřed hraní se otočil na kapelu a členům suše sdělil, že se musí jít vychcat. Položil baskytaru a odešel vykonat potřebu. Načež na podium okamžitě vnikl moderátor Čuňas a se smíchem překvapenému publiku okomentoval vzniklou situaci: „Klid, přátelé. Prostatické přestávky jsou v tomto věku povoleny“. Na festu se dále například představili ŠPINAVÝ NÁDOBÍ, VLADIVOJNA & VLADIVOJSKO, VOKATÁ & KAISER, A BUDE HŮŘ, ŠPINAVÉ SPODNÍ PRÁDLO, ZÁVIŠ, MNICH.SMRADIŚTĚ & SBOR BŘEŽANSKÝCH KASTRÁTŮ, HALLY BELLY, JIŘÍ DĚDEČEK, POD ČERNÝ VRCH, ALL TOMORROW´s PARTIERS BAND a jiní.

 • Hrabošovi umírá matka. Na následném pohřbu zazní poprvé song „Marie“, který jí věnoval.

 • Spoluhráč NAŠROTu při akustických koncertech, houslista a saxofonista Ludra slaví význačné narozeniny a při té příležitosti pozve do havlbrodské Díry jak členy své kapely VARIACE, tak Našroťáry. Při oné chlastačce a žranici pak dojde i na hudební produkci, během níž kromě Variace zahraje asi 9 našroťáckých songů i příležitostné seskupení, které se nazve ŠROT a představí se v sestavě Ludra (housle, sax), Hraboš (zpěv, akust. kytara), Martha (kontrabas) a Václav Soukup ml. (cajon). Průběh oslavy  je předvídatelný – soubory, ať už oficiální nebo jamovací, konči v závěru večírku na hadry.

Srpen 2016

 • Po šesti letech návrat tělesa Fanfáre NAŠROTáre Folkáre i Bluesáre Jam-sessionáre na místo svého vůbec prvního unplugged koncertu – do havlbrodského Bowling bar clubu. Koncert je i přes pár chyb označen za kvalitní a zejména celková atmosféra v klubu je hodně elektrizující. Přestože se jedná o unplugged. A přestože nikdo z přítomných nepronesl zásadní bowlingovou větu: „Nobody Fucks With The Jesus!“

 • Venkovní vystoupení improvizačního tělesa MARADONA JAZZ v Ústí nad Labem na ulici v rámci minifestivalu „Pod vanou“ je přijato velmi vřele.

 • V rámci opožděné oslavy abrahámovin dvou ex-členů KŘEČOVEJCH ŽIL Bruna a Shefa se v legendární havlbrodské hospodě U Hnáta sejdou „chuligáni z undergroundu“, takto pamětníci veselých „bědných“ časů před zhruba 30 lety (někteří zůstali chuligány dodnes). Kromě zmíněných oslavenců jsou zde k vidění Kadlos, Anders, Hraboš, Žvatla, Žvatla Jr., Libor Velíšek, Myšák, Koala, L.Prajzler, Dana, Lenka a další, z Prahy přijedou Andulka, Maruška a Markéta, jinak ex-členky dávné androšské party VOJ. DIVIZE MV. Kolují staré fotografie, při nichž přítomní roní kroupy, pleje se na guitary a pěje, požívají nápoje, a hovoří do ranních hodin. Na možné noční výtržnosti si nikdo nepamatuje. Byly-li však, bdělé oko policie to všem ještě zpičítá. I za ty neoficiální hudební akce v lomu v pětaosumdesátym.

Září 2016

 • FB-pozvánka na unplugged open air koncert souboru Fanfáre NAŠROTáre Folkáre i Bluesáre Jam-sessionáre v Jihlavě, zorganizovaný kamarádem Kodymem, sice varuje před mnohými protivenstvími (Jihlava, město to strašlivých pichláčů lidožravých zvaných ježci), ale nikdo nepomyslí, že zdaleka největším nebezpečím Našrotu bude – sám Našrot. Každá normální kapela postaví a zapojí aparát, udělá zvukovou zkoušku, pak si teprve koupí nápoj a čeká na vystoupení. V případě Jihlavy členstvo Našrotu přijíždí překvapivě s předstihem, postaví a zapojí aparát, ale místo zvukové zkoušky frrnk! A už se tlačí u pípy, a vzápětí v pazourách místo nástrojů svírá pivasa a vína! No, a když pak těsně před započetím koncertu udělá zvukovku, zjistí, že mnoho věcí se zesralo. Klasické mávnutí rukou ve smyslu „doladíme to při koncertě“, nepřinese žádný efekt: věci nefungují jak mají, situace je katastrofální. A to ještě přibíhá rozhořčená občanka, že toto není žádný „unplugged“, když to řve jak kráva. Chvíli se montuje, zkouší šňůry, od třetího songu už vystoupení probíhá víceméně standardně. Tedy až na fakt, že hudebníci vykolejeni začátkem občas chybují. Druhá půlka koncertu už je ale suverénní a přítomné spokojené publikum se dožaduje přídavků. PPP neboli Páteční Pivní Popíjendo při muzice tak – až na ten hororový začátek - dopadá nakonec docela dobře. Nicméně i po 28 letech hraní je Našrot nepoučitelný a činí stále tytéž pitomosti. A nemůže být omluvou, že od našeho nejlepšího neperspektivního souboru, se podobné lapsy vlastně tak trochu očekávají.

 • MARADONA JAZZ předvádí svůj improvizační set ve Všeticích na svatební veselici, probíhající v honosném prostředí místního hotelu a statku. 3hodinové vystoupení je svatebními hosty přijato velmi bouřlivě, pouze babička ženichova, trošku připomínající britskou královnu Alžbětu, a taktéž se zúčastňující divokého tanečního křepčení, po skončení hraní připomínkuje, že celkový sound tělesa měl být ještě o trochu víc nahlas.

Říjen 2016

 • NAŠROT za deště v Litvínově. Návštěva bídná, ale ještě bídnější je hra naší fotbalové reprezentace proti Německu, díky televizi zprostředkovaná i návštěvníkům klubu. Soubor jde na stage za stavu 0:2, a předvede vcelku standardní výkon. Dále ještě hrají RUINED FLOOR a LEGALIZACE.

 • Po delším čase opět dvoják NAŠROTu, který uvádí annonce na FB: „Hordy divých mužů potáhnou o víkendu Hornomoravským úvalem směrem do Čech, přesněji řečeno až do polabských nížin. Barbaři z Vysočiny zvaní NAŠROT totiž nejprve v plné své elektrické zbroji navštíví v pátek 14. 10. 2016 Kroměříž a v něm místní klub Slady. Tam je v bojovném rachotu podpoří kapely THANX (ultra-hardcore) a DO ŘADY (punk rock). Poté, v sobotu 15. 10. 2016 budou Fanfáre NAŠROTáre Bumbumbáre Decibeláre postupovat směrem západním, až své ležení rozbijí na břehu Labe ve městě Brandýs. Zde se v klubu s příznačným názvem Saloon zúčastní setkání rockových hord nazvaného „Rock na Labem VI.“, přičemž v následných řežbách se potkají s kapelami VT MARVIN (punk rock), VOMBAT KRUTON (rock) a TVŮJ DĚDEK (punk rock). V Kroměříži se jedná o solidně odehraný set, byť si Jouza stěžuje na neobvyklý základ bicí soupravy. Ceemek zhodnocuje svůj výkon slovy: „Na to, že jsem, měl šest piv, to bylo docela dobrý.“ Velmi dobře se NAŠROT předvede druhý den v Brandýsi, kde rozpoutá skutečnou hardcoreovou smršť.

Listopad 2016

 • Byla to opravdu působivá annonce na další unplugged koncert NAŠROTU v Praze: „Po těžkotonážních strašlivých misích na Hané a při Labi, horda navrátila se do lůna Vysočiny, a elektrické kyje byly odhozeny v kouty jeskyň. Do rukou uchopeny jsou kyje akustické, zkušeným uchem doladěné, s myšlenkami na hudbu poklidnou, - ale jak by řekl Radomil Uhlíř - přesto mužnou a elegantní. Soubor Fanfáre NAŠROTáre totiž zahraje unplugged v Praze, v sále kulturního centra Kaštan (Bělohorská 150, Praha 6, tam č. 22 a 25) a to v pátek 11. 11. 2016 od 20:00. Dále se ještě představí folk-swing-punková kapela ŠOULET. Obě tělesa zahrají v rámci listopadové akce s názvem… mhmm…no, prostě ‚kapel, co maj v obsazení housle‘“. Ale opět nepřinesla kýžený efekt. Pražští příznivci od kapely prostě čekají hluk a nikoli nějaké akustické pidlikání. Přesto byli ti, kdo přišli, spokojeni. Vzhledem k názvu akce „Festival jednoho nástroje: housle“ musel frontman pouze kamuflovat fakt, že hostující multiinstrumentalista Ludra nehraje jen na housle, což činil sice mystifikačním, ale velmi průhledným způsobem: „A nyní si náš houslista bere jiný nástroj – jedná se o housle… saxofonické. Je to velmi zvláštní druh houslí, na které se nehraje smyčcem, nýbrž se do nich duje. A též prsty nepobíhají po hmatníku a strunách, ale po jakýchsi kovových klapkách. Když se to tak vezme, tento druh houslí se vlastně velmi podobá nástroji zvanému saxofon. A zde v sále jsou jistě tací…“ podívá se na Ludru a jeho nástroj, „…kteří možná i nabyli dojmu, že se o saxofon skutečně jedná. Ale tak tomu zcela pochopitelně není.“

 • První demo Našrotu "Totálně našrot" z roku 1989 vychází na vinylu u firmy Papagaj Records. HC-punkoví sběratelé si nejspíš pohoví. No, hlavně ti, kteří vlastní gramo. Do i-podu vinyl fakt nenarvete.

 • Latino-jazz-soul-mejdan-improvizační těleso MARADONA JAZZ slaví 15 let existence v pražském klubu Cross, naposledy v sestavě Baltazar (dj-ing), Mucho (dj-ing), El-Hraboš (zpěv), seňor Stuchlý (bicí), a MC Adrenalin (zpěv, perkuse). Mucho totiž odchází a to ze dvou oficiálních důvodů: zaprvé vzhledem ke zdravotním potížím se zády (nemůže tahat kabely s deskama) a za druhé vzhledem vytíženosti kmenového souboru PLEXIS. Třetí, neoficiální důvod nemůže být oficiálně zveřejněn a to z důvodu, že je… neoficiální. Samotný večírek proběhne vcelku v poklidu, bez excesů, všichni se baví, a tak to má být.

 • Sice opožděná, ale přesto bujará oslava Marthových abrahámovin, která se koná v HB u Ludry v Díře. Oslavenec na přípitek dotáhne Diplomatico („beztak mi ho někdo dal k narozeninám, tak to tady aspoň vychlastáme“) a následně zacpe hostím hlavy uzeným a tlačenkou. Zhruba od druhé ranní se až do čtyř pěje a pleje na nástroje a to povětšinou v sestavách Hraboš (zpěv, akus. kytara), Ceemek (akus. kytara), občas Ludra (housle), Martha (bubínky), Dréza (bubínky) a když se probere z momentálního komatu - i Jouza (bubínky). Oslava je všemi přtomnými označena za vydařenou.

Prosinec 2016

 • Sice opožděná, leč bujará oslava dalších padesátin – tentokrát Jouzových, které se konají v restauraci Nagano na havlbrodském Žižkově. Ten se svým narozeninovým teamem připraví pro hosty gulášek, řízečky, uzený a vánoční cukroví. Počet hostí vysoký, k poslechu a tanci hraje blues a hard-rocková kapela TRAFFIC JAM.

 • Pro příznivce Vinárny U Sudu a další přátele vychází v limitované edici spisek „Viděno dvojmo 2“, což jsou svázané facebookové reporty, v nichž Hraboš (pod pseudonymem Rocker H.) a jeho kolega v lití, hudební publicista a historik Radek Diestler (–rdd-, jak jinak ) popisují své zážitky ze sledování  fotbalového ME 2016 ve Francii.

 • Spisek je okamžitě po vytištění (tři dny před Štědrým dnem) distribuován ve zmíněné vinárně na –rdd- a Hrabošem uspořádaném večírku nazvaném „Rozloučení s letošním fotbalovým rokem“. Mezi přítomnými jsou mj. Komín (neboli žurnalista J.), Had, DJ Baltazar, P.Korál (Kory), T. Hála a další.

 • A distribuován je i na tradiční lemtačce souboru NAŠROT „k ukončení letošního našroťáckého roku“, která se poprvé koná v podzemním brodském sklepení zvaném Díra.

 • Ač má být lemtačka vždy ukončením koncertního roku souboru, již zhruba 5-6 let tomu tak není, neb hraje se ještě následný den po Štědrém večeru. Zde je ovšem tradice porušena – více již annonce na koncert, v které se praví, že „po pěti letech unplugged brnkání se nyní bude jednat o klasickou elektrickou řežbu! Na hutném večeru se kromě NAŠROT bude podílet ještě kapela TRAFFIC JAM. Elektrické kyje v pazourách / od řízků mastné huby / Jéžišek jen tak zamžourá / a procedí mezi zuby / Solte to do nich, pohani / jen co se tam vejde / a ty nos víno, krčmáři / ať zleju se, co na tom sejde!  Dejte na slova Jéžiškova: když pohani plejú, prorok lemtá. Staňte se oné noci tedy i vy proroky!“  Dle toho, jak to na akci posléze vypadá, zdá se, že je přeprorokováno, respektive čtyři sta proroků na jednom místě není zrovna malý počet. Soubor NAŠROT, ač poněkud zrasován zdravotními problémy (2x chřipka, 1x zuby), se předvede kvalitním setem, přičemž je vyzdvihován zejména výkon bicmana Jouzy (hlas z kuloárů: „teda toho bubeníka jim tiše závidím“). Na své si přijde i před kocertem sotva skuhrajcí Hraboš (přítomný Žvatla: „už jsem si říkal, že jestli nedáš ty skoky, bude to špatný. Ale jak ses rozběh a vylít do vzduchu, tak jsem si říkal, jo, dobrý, je to tady zas.“) a vlastně i celá kapela (hlasy z kuloárů: „Neskutečná energie, tam není nikde žádnej voddych! Takhle u nás žádná kapela prostě nehraje!“ a  „Nejspíš jsou tak dobří proto, protože jsou naprosto šílení.“). Pařba pokračuje do rána, i když někteří z členů kapely vyčerpáni odcházejí o něco dřív. Povedený mejdan.

Leden 2017

 • Tradiční oslava hutnozenin Hraboše a Lubora Mati v pražském rockovém klubu Vagon. Soubor Fanfáre Elektrikáre Hardcoráre NAŠROTáre předvede tradiční rachot (někteří z publika po koncertě připomínali, že to bylo až možná příliš nahlas). Výkon jest solidní, po poněkud falešném začátku se chytne i oslavenec Hraboš.  Dalšími, kdož toho večera vystoupí, jsou MNICHOVO SMRADIŠTĚ (blues-underground), SBOR BŘEŽANSKÝCH KASTRÁTŮ (androšári), A BUDE HŮŘ (hardcore-punk-underground) a JULL DAJEN (keltský rock). V permanenci byly stánek s knihami (Maťa) a stánek s hudebním merchem (Cecek). Dorazila spousta známých (např. Viktor Hait, Viking Jan nebo Palivec), těch, kteří se léta neviděli (např. Kadlos, Štěpán Stejskal, Jan a Libor Kremenťákové a další), a spousta lidí, kteří se neviděli nikdy, přičemž zde se stali kámoši.

Únor 2017

 • Poté, co si Hraboš zahraje v druhém klipu pro kapelu Plexis (píseň „Cesta k druhejm“, role něčeho, co připomíná vzteklou uklízečku na korábu Černá perla piráta Jacka Sparrowa) zazpívá si s ní v pražském LMB obvyklý song „Calambré“ na 50tinách jejího vedoucího, věčného punkového rebela Petra „Mucho“ Hoška.

Březen 2017

 • NAŠROOT odehrají velmi dobrý koncert v Brně, na mersijní akci nazvané „David Bowie Night“. Ten v duchu názvu soubor okoření nikoli songem DB, nýbrž svým tradičním přídavkem „I´m Free“ od skupiny THE WHO. Setkání s přáteli z Brna, mj. Karlem, bubeníkem dávné party PINK CHUBBY CIGAR. Následuje obligátní panákovaná na baru, které vévodí drinky s hnědým zabarvením. Dále ještě vystoupili PLUM DUMPLINGS.
 • Song NAŠROTu „Refugees From The Future“ se stává součástí reklamy na domácí koncerty vážné hudby. Když klasika, tak od klasiků.
 • I když bez seňora bubeníka, přesto povedený set MARADONY JAZZ v Mladé Boleslavi.
 • NAŠROT v Hořicích na „Vítání jara“ aneb málem další variace na téma „jeden vůl dokáže otrávit koncert všem“. Tím volem je ochlasta, který neustále sahá po stojanech a mikrofonech, přičemž občas se snaží hrabat hudebníkům do kytar s blábolením, že „chce pank, ´že je pankáč“, ač na to tedy vůbec nevypadá. Vzhledem ke stoupající křivce jeho podroušenosti započne své exkursy na podium už během vystoupení druhé kapely, od půlky koncertu Našrotu jeho agresivita ještě naroste. Už už se schyluje k dalšímu pověstnému hlodavcovu šlapáku (viz koncert v Novém Bydžově, únor 2013), naštěstí je opilec odtažen z dosahu skupiny, takže její set nakonec doběhne bez inzultace dotyčného. Dále ještě hráli EDMOND WELLS a BUMFRANG 3.

Duben 2017

 • Když v baru, tak jedině unplugged. NAŠROT zapojeni v proud odehrají „bezproudový“ a bezproblémový koncert v Jihlavě.

Květen 2017

 • Po pěti měsících NAŠROT opět elektricky v Havl. Brodě, tentokrát v rámci akce „Bláznivý víkend fest“. Předveden nijak bombastický, ale přesto solidní výkon. Během dvou dnů se na festivalu mj. představili JOLLY JOKER & PBU, SPS, X-CORE, ZÁVIŠ, A BUDE HŮŘ, VOLANT, SEX DEVIANTS, SSM, ABSOLUTE ZERO a další.

Červen 2017

 • Mejdanové improvizační těleso MARADONA JAZZ se předvede na festivalu v Dobrušce jako jediná parta úvodního pátečního večera. Set trvá cca 3 a půl hodiny. V závěru jsou členové tělesa obdarováni tak obrovskými hamburgery, že následující tři dny už nemusí vůbec nic jíst.
 • Zpočátku se nad unplugged koncertem NAŠROT v Okrouhličce na svatbě kamaráda kapely Kodyma a jeho slečny vznáší temný mrak, neb znenadání přestane fungovat zapůjčený mixpult. Díky obětavosti a elektrotechnickým znalostem basisty Marthy (který se v ten večer proměňuje aj ve zvukára) je vše nakonec zprovozněno a vystoupení nakonec ke spokojenosti všech proběhne.

Červenec 2017

 • Soubor Fanfáre NAŠROTáre Elektrikáre y Decibeláre v plné své elektrické zbroji nastoupí ke svému podvečernímu setu na undergroundovém festivalu Magorovo Vydří u Skaláka v Meziříčku u Želetavy na Skalákově mlejně. V jednotlivostech a detailech lze na vystoupení najít mouchy: Ceemkovi prdne struna a jeho kdysi poměrně tupá kytarová krabička je náhle kdovíproč obdařena umělou inteligencí a odmítá plnit rozkazy udělované jí botou svého pána, Marthova hra je poměrně nejistá, Hraboš má ke konci problém divoký koncert uzpívat („Woe, buď už jsem starej, anebo je to tím strašným hicem.” – „A jakou možnost volíš?“ – „No jasněže je to tím hicem!“), navíc během přídavku v songu „Hnijící královna“ vylítnou pojistky a vypadne proud. Přesto je koncert vzhledem ke své živelnosti a „hrňbě“ přítomnými houněmi i punks označen za jeden z vrcholů festivalu. To se ostatně tvrdí i o vystoupení improvizačního tělesa MARADONA JAZZ, které vystoupí v závěru večera a ukončuje tak páteční program. Během druhé hodiny jeho setu začne pršet, což ale členové tělesa vůbec nezaregistrují, neb křepčících lidí pod podiem neubývá. Dramaturg večera Palivec (ředitel Underground Radia) to komentuje takto: „No fakt dost chcalo, ale máničky na to sraly: akorát sundaly trika, polily se šampónem – přírodní sprcha, že – a křepčily dál!“ Během festu mj. vystoupili Jaroslav HUTKA, Jakub NOHA, THE PRIMITIVES GROUP, AKTUAL, HEVER & VASELINA, UMĚLÁ HMOTA, BOBEŠ & BAND, ČOČKA, P.U.M., BALET ČS. ROZHLASU, DRUHÁ DOBA, TERRA INGOTA, SLADKÝ KONEC, SBK & MNICHOVO SMRADIŠTĚ, THE FINGER, SPYTIHNĚV atd.
 • Ceemek si namísto rozpadávajícího se Jacksona kupuje novou fotonovou pitharu – hnědého Gibsona Les Paula.

 • Annonce na další koncert byla jednoznačná: „Po úspěšné decibelové misi na festu Magorovo Vydří u Skaláka, odebéře se NAŠROTická horda v plné své elektrické zbroji směrem po proudu Sath-avy, kde se poblíž Ledče v sobotu dvaadvacátého dne, sedmého měsíce, léta páně dva tisíce sedmnáct (22. 7. 2017) zúčastní bitvy o Notorburg. Našrotáry podpoří i další podobné hordy - AGGRESSIVE TYRANTS (grind-core), RV-4 (HC-punk), PRIMITIV PLEBS (punk), NOVOVESKA (Ska-punk), a COLME POROA (irská lidovka). Ctitelé rytíren a milovníci post-moderního rámusu spojí se pouze pro tento den v jeden lid, a píti a hodovati budou pospolu až do rána bílého, pravda, ohněm poněkud načichlého.“  Kvůli výpadku jedné z kapel, Fanfáre NAŠROTáre sotva přijedou na místo činu, už jdou na podium. A předvedou dost dobrý výkon. Sýčkové si ihned neodpustí poznámky, že byl kvalitní zejména proto, protože se členové souboru nestihli dostatečně podrousit.  

Srpen 2017

 • Soubor MARADONA JAZZ na tradičním Underground Football Cupu v Chrudimě-Janderově – publikum je tudíž podobné jako u Skaláka na Magorově Vydří, tzn. androšské máničky a alternativní mládež (nejen z tuzemska, ale celé Evropy). Kromě MJ na akci vystoupí ještě PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE – NEW GENERATION,  DONRVETR, GUILD OF FOOLS, NOMA, STOKER ONE MAN BAND  atd. „Maradonovci“ nastupují po Plasticích půl hodiny před půlnocí a celý program uzavírají, přičemž hlavní organizátor František Free jim nechává volnou ruku: Hele, hrajte prostě do tý doby, než přijede policie.“ Což také soubor učiní. Hraboš pak těleso uvede takto: „Maradona Jazz, improvizační těleso. Hraje pouze k tanci, nikoli k poslechu.“ A rozjede se radostný, veselý set, při kterém všichni křepčí jak nezavření. Hlodavec pak v reminiscenci na PPU do jednoho podkladu odrapuje text skladby „Kanárek“. Policie vystoupení ukončuje cca za deset jedna, což frontman MJ kroutě hlavou komentuje takto:„Divná doba. Je to nějaký převrácený. Plastiky policie nechala dohrát, zatímco Maradonu Jazz zatípla a vypnula elektriku. Hle, že by noví nepřátelé státu?“ Ale houby nepřátelé státu. Vyhláška o rušení nočního klidu.
 • Hlodavec vypraví se na oslavu narozenin kamaráda režiséra P.Zelenky, přičemž si špatně zapíše číslo vily, v které se akce koná. Po příchodu na místo se následně asi pět minut pokouší dobývat do budovy patřící španělské ambasádě. Ač neslyší obvyklý mejdanový ruch, přesto se domnívá, že režisér pokračuje v tradici, kterou zavedl zpěvák skupiny Michael´s Uncle Amrit, jenž na Silvestra ´88 uspořádal párty na argentinském vyslanectví. Hrabošovo šmejdění posléze neunikne bdělému oku pracovníka ochranky objektu, jenž na ošuntělého rockera vyšle vpravdě zabijácký pohled. Ten mu sice tvrdý pohled opětuje, ale bez zjevného úspěchu. Alespoň je takto nonverbálně zpraven o tom, že zde se tedy asi žádná party konat nebude. Místo oslavy je totiž o barák dál. Na mejdanu, na kterém vyhrává ČECHOMORné duo Černý-Holas, je hlodavec několika osobami vyzván, by též zahrál a zapěl, ale jelikož není zatím dostatečně podroušen, úkolu tohoto se nezhošťuje. Později podobné výzvy odpálkovává tvrzením, že jest již příliš na hadry. Toto tvrzení je přítomnými označeno za alibismus.
 • Na koncertě NAŠROT na náměstí ve Stříbře Ceemek poprvé využije služeb svého Les Paula. Vystoupení souboru, který celý večer uzavírá, je pojato velmi živelně, někteří ze statečnějších diváků se dokonce pokoušejí o stage diving, ale… dlažební kostky jsou prostě dlažební kostky. Nicméně koncert je přijat vřele. Dáli vystoupili kupříkladu GRANNY IS BACK (GER), SELF DEFENCE, FIVE RIVERS, LIGNIT a VABIVOD.
 • Standardní šichta MARADONY JAZZ na svatbě (příznivců tělesa) v Praze-Dolních Počernicích. Catering bohatý, i když pivo označuje DJ Baltazar za nepitelné. Naopak hlodavec se seňorem Stuchlým velmi spokojeně nasávají kvalitní červené víno otce-vinaře jednoho z novomanželů.

Září 2017

 • Pardubická akce „Návrat legend“ se NAŠROTu hudebně moc nevyvede. Ačkoliv se v annonci pravilo: „připravte se na pořádnej čmoud, a nebude to ten z komínů Semtína. I když možná ještě větší čmoud dostane naše repre, která ten večer hraje s Germánama. Ale to bude nejspíš k nekoukání…“ Jenže jestliže na repre se koukat dalo, k nekoukání, nebo spíš k neposlouchání, byli právě Fanfáre Našrotáre. Hlodavec si při prudkých změnách teplot přivodil solidní nachlazení, takže koncert odskuhral a odchrčel jako stará bába, Jouza neustále bojoval s půjčeným základem na bicí nehledě na fakt, že se předtím stihl slušně podrousit. Ceemek hrál sice dobře, ale v několika momentech bylo cítit, zejména co se týče soundu, že s novou gun není ještě patřičně sžit. Možnou příčinou ale byla i bolest zubů, která ho postihla. Jediný, kdo z toho všeho vyšel nejlépe, byl kupodivu Martha, což je opravdu překvapivý výsledek. A to ještě poněkud jetý pořadatel nadšeně zahlásil, že koncert nahrál a bude distribuovat, což mu bylo kapelou vzápětí zakázáno. Takže vskutku veselá záležitost. Dále vystoupili ještě PSYCHIC ATTACK a MOPED56.
 • NAŠROT opět po pár letech ve Žďáře nad Sázavou. Mezi hosty přátelé z dávných dob HB a ŽnS undergroundu Kadlos, fotograf Ríša a další. Co se týče samotného výkonu - hlodavcův zánět hlasivek se nezlepšuje, naštěstí díky péči jedné ze sympatických barmanek do sebe místo chlastu nalije několik čajů s medem, které nakonec jeho vokál zpevní. Také výkony ostatních jsou kvalitní, takže vystoupení je označeno za zdařilé. Na koncertě pak zahrají ještě DIVOKÝ SNY MF a místní legenda NÁMĚSTÍ MÍRU. Po koncertě se Kadlos opět blýskne vynikající kapustnicou, kterou vytvořil s manželkou Evou - členové souboru se pochopitelně olizují až za ušima.
 • Začíná obvolávání bývalých NAŠROťáckých labelů za účelem získání licence na některé songy, které by se pak staly kamínky v budoucí mozaice, obecně zvané „the best of…“ 
 •  Téměř katastrofický scénář koncertu 25 let A BUDE HŮŘ v Hříměždicích je načrtnut již po příjezdu souboru NAŠROT do obce. V KD napřed vítání s protagonisty kapely A bude hůř, a nachrchleným Maťou, jenž předchozí noci musel kvůli nějakým bicyklistům s cyklostany přespávat v místnosti se zápornou celsiovou hodnotou. Následně se k souboru přitáčí jeden z teamu A bude hůř, zjevně rozhozený: „Navečer přijel zvukař, natahal aparát, zapojil ho a… zmizel. Už jsme ho nenašli. Takže zvučím já, ale vůbec tomu nerozumím.“ Průběh večera se podobá závěru povídky A.C.Clarka Devět miliard božích jmen: „Všude nad jejich hlavami, v naprostém tichu, vyhasínaly hvězdy…“. Jak postupně hrají různé soubory včetně A bude hůř, postupně vyhasínají různé komponenty aparatury. NAŠROT nastupuje hluboko po půlnoci, přičemž jediným funkčním zpěvovým reproduktorem je odposlech. Výkon kapely je sice solidní, ale co z něj dorazí do sálu k publiku, toť otázka… Dále ještě hráli SEX DEVIANTS a HOVADO BOYS.

Říjen 2017

 • Soubor NAŠROT je pozván do havlbrodského Oka by zahrál k poslechu i tanci formou unplugged. Slovutný tancovačkový band VARIACE pod vedením Ludomíra Ludroslava Nováka totiž slaví 30 let své nepřetržité existence. A jelikož pan vedoucí pohostinsky vystupuje i v Našrotu, pozval těleso, by též něco zahudlalo. Ovšem Našrotári jsou zde pouze v roli hostů, tudíž se v jejich případě jedná o zkrácený set. I tak se rýsují drobné potíže. Hlodavcovi se k dlouhodobému zánětu hlasivek přidává i regulérní chřipka, takže skuhrá, kašle a s dívkami se raději nelíbá. Věnuje se čaji, který požívá z obrovského krajáče o obsahu kýble na mytí podlahy, zvaného „bazén“. Též Martha na tom není zdravotně nijak dobře, což je signalizováno zejména jeho povážlivě nízkou spotřebou alkoholických nápojů. Přesto je set odehrán vcelku bez problémů – dokonce i našrotovský hnidopich a fanda Kodym na něm nenachází chyb, a to je už co říct. Pohostinské řízečky pak dokončují zdařilou oslavu.
 • Koncert NAŠROTu v Brně na akci „Hrnem Brnem“, má svá pozitiva (hudební podklad), ale také jedno negativum (Hrabošovy doničené hlasivky). Kapela šlape dobře, hlodavec bojuje ze všech sil, ale nedává to. Po vystoupení vyslechne na WC jeden z členů kapely, že prý „to bylo zajímavé“, což lze dešifrovat jako „nečekaně ohromující“, ale také jako „divný, fakt divný“, eventuálně „stálo to za prd.“ Na akci dále zahráli GENUINE JACKS, AGO, Jakub ŠIMANSKÝ, Štěpán PAŘÍZEK.
 • Problém s frontmanovými hlasivkami trvá i na koncertě Fanfáre NAŠROTáre Folkáre y Orientáre unplugged v Jihlavě, ale několik čajů s medem je nakonec uvádí do vcelku přijatelného stavu. Přes několik chyb v interpretaci (každý ze souboru to někde zkoní), je ale nakonec vystoupení plným sálem kvitováno velmi kladně.

Listopad 2017

 • Hraboš-Martha-Ceemek se jako praví zedníci rock´n´rollu snaží vypotit základy k novému songu s pracovním názvem „Dark East Mordor“.
 • Koncert Fanfáre NAŠROTáre Elektrikáre y Decibeláre v Ústí nad Labem-Skoroticích na akci „Na tři akordy #5“. V anonci na fest je psáno: „Účast skupiny Našrot na akci s takovýmto názvem sice může někomu připadat poněkud nepatřičná – prý umí i čtyři akordy, a jsou tací, kteří v jejím případě hovoří i o neskutečném pátém. Nicméně když se její členové dostatečně podrousí, zvládnou jen tak tak dva až tři. A nesporným pozitivem akce je fakt, že druhý den jest volno, a to díky státnímu svátku (pokud ovšem nebude budoucí novou vládní bandou mužiků zrušen a přesunut na 21.10.).“  Publikum hojné, výkon Našrotárů ucházející, nicméně bicman José má problémy ukočírovat základ na bicí, na kterém se neustále něco sere. Ostatní bez problémů, kupodivu i včetně hlodavce. Na akci přítomni i příznivci souboru z Drážďan. Dále vystoupili např. ROSE MEANS ROSE, KONEC KONCŮ, THE PEACEMAKERS, BORING, TOM 77, ČISTÍRNA, ANTON G. a další.
 • Improvizační těleso MARADONA JAZZ na své tradiční štaci v pražském klubu Cross, po delší době opět DJ Muchem. Výkon velmi dobrý, publikum navýsost spokojeno. Hrabošovy taneční kreace někde mezi Jamesem Brownem, Pavlem Liškou z filmu Divoké Včely a něčím velmi podivným, co přiletělo z jiného vesmíru.

Prosinec 2017

 • Hraboš s Andym a Vl. Budíkem vytváří zatím pouze pracovní nahrávku songu „Dark East Mordor“: v té je pevně určena poněkud složitější struktura skladby. No prostě – jak jdou ty její pojebaný části za sebou.
 • Během zkoušení „Dark East Mordor“, začne se zkoušet další věc, kterou dovalí Martha - něco mezi Cream a RATM.
 • NAŠROT goes to Chomutov, ale už během prvních dvaceti kilometrů, se začíná dít cosi s dodávkou. „Ten zvuk neznám,“ sděluje osádce řidič Vl. Prajzler a zajíždí do spřáteleného servisu do Humpolce. Tam je zjištěna diagnóza, a zní strašlivě: uvolněné kolo. Šrouby dotaženy, jede se dál. Na samotném místě koncertu veselo je, starých i mladých houní a punks mnoho, Našrot nastupuje a nástup tento vypadá slušně. Ale pak to začíná drhnout: Marthovi se nehraje moc dobře, Hraboš se sice snaží, ale dlouhodobé problémy s hlasem se mu moc překonat nedaří. A pak se něco děje s Jouzovým bubnováním - jeho erární základ bicích stojí čím dál křivěji, a bubeník se ho stále snaží nějak poštelovávat. A bohužel, následně se i o této fázi vystoupení bude hovořit jako oněch šťastných dobách před Velkým Hrungozhroucením Gal. Neboť poté se Jouzovi po jednom z úderů šlapkou totálně rozpadne kick-drum neboli kopák, a v koncertě nelze pokračovat. Jelikož do konce setu zbývá odehrát dvé písní, a akce má skluz, je tento odpískán. Osazenstvo je přesto spokojeno. Dále vystoupili např. PHIL SHOENFELT & SOUTHERN CROSS, MORDORS GANG, LAKE STOPPER a další.
 • Rozloučení NAŠROTÁRů se sezonou proběhne na tradičním koncertě unplugged v havlíčkobrodském Oku. Set je věnován členům a přátelům spřízněné skupiny PLEXIS, kteří se stali účastníky tragické dopravní nehody. Samo vystoupení se obejde bez nějakých větších problémů, narvaný klub ho kvituje s povděkem.
 • Na F-bůčku NAŠROTU objevuje se zpráva o chystané trojalbové kompilaci s pracovním názvem „Back To The Past“, která bude připravena na březen následujícího roku, kdy by se měla kapela „dorubat“ k 30. výročí „své, mnohdy tragikomické existence“.
 • Hraboš se u lékaře dozvídá, že hlasivky jsou v pořádku, ale polyp nad nimi bude muset být odstraněn operativně.
 • Soubor NAŠROT by všem, které je možno považovat za lidi, rád popřál lepší rok 2018 než ten předchozí, ale obává se, že oddávat se nějakým naivním přáním a představám by bylo poněkud kontraproduktivní. Tak tedy jak za totáče – drobnou trpělivou prací v undergroundu rozrušovat a naleptávat ten zkurvenej systém vlády jedný strany.
© 2024 Našrot | Administrace | Mapa stránek | RSS
design by c.