Historie

Další akce

so 17.08. / Slaný
Letní kino Slaný
/ Slánský festival Valník, kapely punk-rocku a hardcore, ska a reggae, Našrot vystoupí v sobotu 17.8. v čase cca 11:50 - 12:30. Dále mj. zahrají Krucipüsk, Fast Food Orchestra, Švihadlo, Sto zvířat, SPS, Zputnik, Totální nasazení, Punk Floid, Zakázaný ovoce, Covers For Lovers, Pokáč a další

Historie 2009-2011

Leden 2009

 • Na koncert do Zlína snad ani neodjíždí NAŠROT, ale banda invalidů. Jouza jde na svůj první gig po operaci nohy a stále žehrá ztráty kovového vyztužení, Martha má bolesti žaludku po požití blíže nespecifikovaného svinstva (jídlo? chlast?) a Hraboš se nachází v nejtěžším stádiu střevní chřipky – dokonce si sebou vzal poprvé v životě kartu VZP, kdyby ho při koncertě náhodou kleplo. Koncert se nakonec stane jedním z nejpříšernějších v celé historii kapely. Ale všechno špatné je pro něco dobré: Jouza zjišťuje, že ho noha po koncertě nebolí, jak se obával, Marthův žaludek se uklidní a Hraboš chřipku vypotí na podiu. Dále ještě hráli INSANIA a SOCIAL PARTY.
 • MARADONA JAZZ v Jablonci. Standardní chlastárna.
 • V lednovém Musicbloku (ČT2) se objevují záběry z koncertu „20 let Našrot“ v pražském Vagonu plus některé Hrabošovo kecy k témuž a k nové desce „Rag(e)time“.

Únor 2009

 • sestříhání klipu „Bloody Oil“ kameramanem Z. Volfem, jinak členem brodské formace FOUSATEJ HAT. Jeho nevýznamnějším filmařským dílem je ovšem hodinová parodie na Predátora s názvem „Lovec“.
 • Klip „Bloody Oil“ se postupně objevuje na Óčku TV ("Rock Therapy"), ČT 2 a internetové Alternativa TV.

Březen 2009

 • Sety MARADONA JAZZ v Praze (Synkáč) a v tradičním Crossu. Zde si s tělesem jako host zazpívá i černošský party-man Curtis Jones. Nikdo netuší, že se jedná možná o jeho poslední pěveckou performanci. O tři měsíce později totiž 67letý umělec zemře na rakovinu. Následně bude kolovat historka, že ještě v okamžiku, kdy ho odváželi na operační sál, zeptal se celý rozesmátý zřízence: „Ne – máš ha – šiš? Ha – ha – ha!“
 • NAŠROT se nakonec rozhodne nazkoušet rok starou věc „Night In Lhasa“, v novém, poněkud hippie-rockovém kabátě.
 • v Andy´s Studiu se začíná mixovat audio záznam z pražského prosincového koncertu souboru NAŠROT.

Duben 2009

 • Na TV Óčko se v pořadu „Madhouse" objevuje klip „Bloody Oil" a Hraboš, který zodpovídá dotazy moderátora ohledně desky "Rag(e)time."
 • Vydařený koncert NAŠROT v Litvínově-Loučné. Narvaný, zakouřený hospodský sál, atmosféra androšských akcí z konce 80.let - jakoby návrat do mladých let. Dále ještě zahráli XAVIER BAUMAXA a STATUS PRAESENTS. Při nočním návratu pak v Praze předjede našroťácký vůz asi třicet policejních dodávek, přibližně stejný počet drží se v závěsu za vozem. S tímto doprovodem je absolvována cesta přes centrum. Posléze asi tak někde v okolí Pavláku policejní ochrana končí svoji misi, neboť pravděpodobně zjistila, že ve fordce nejede president USA Obama (který jest tou dobou v Praze na návštěvě), ale banda zarostlých, připitých otrapů, jež lze stěží označit za něco lepšího než za muzikanty.
 • V havlbrodském klubu Effect na akci „Staří psi se zase slezou" předvede NAŠROT slušný koncert v jehož závěru Hraboš málem zhyne - uklouzne po pivu, o hranu podia si rozsekne nohu a hrudí narazí na roh odposlechu. Jo, jo, ten rock´n´roll je čím dál víc drsnější! Přesto se zúčastní závěrečné pitky, v níž exceluje zejména Jouza, pak Martha a taky... atd. atd. Dále hráli ještě KEJVAVÝ KONĚ, PLEVEL, MOŽNÁ SDĚLENÍ a PODOBRAZY.
 • Jeden z nejvydařenějších setů MARADONA JAZZ v Praze na Císařské louce v rámci akce „Čáry". Dále ještě hrál např. SUNFLOWER CARAVAN.

Květen 2009

 • v klipové soutěži TV Alternativa získává našroťácký klip "Bloody Oil" 402 hlasů a končí na slušném 20. místě z cca padesáti. To docela jde.
 • MARADONA JAZZ v nablejskaném prostředí poloprázdného pražského klubu na Novotného Lávce. Ba ne, tyhle dva světy se prostě nesepnou...
 • Nízká návštěvnost koncertu NAŠROTU v Brně údajně souvisí s jakousi ohňostrojovou show, při níž se centrum moravské metropole zcela vylidní. Show prý sleduje asi 180 000 lidí. Tož chlapci, příště si připravte nějaké petardy, blikače a bengálské ohně, by podpořily ten váš cros-ovar! Dále zahrál Lálův blues-rockový soubor PES PILKA.

Červen 2009

 • Hraboš se zúčastňuje coby herec natáčení klipu spřízněného souboru PLEXIS, které se odehraje vevnitř a v okolí Vinárny U Sudu. Ztvárňuje roli úchyla, v níž - jak se ukazuje - se cítí zcela přirozeně. Existují tací, kteří tvrdí, že ani nemusel moc přehrávat.
 • Rozporuplný koncert NAŠROT v Hořicích v Lomu, na minifestu "Zahradní slavnost". Soubor (Martha, Ceemek, Jouza) šlape sice solidně, avšak silně podroušený Hraboš podává dosti tristní výkon. Setkání se starými androši z 80.let (Artur Freit, Kremenťáci a další) jest totiž důvodem k řádnému náchlastu. Dále ještě hráli UŽ JSME DOMA, MOLITAN NOODELS a výborní WOLLONGONG.
 • MARADONA JAZZ v areálu lyžařského skokaniště do vody v Božanově u Broumova. Totální agropunk. Mohutné deště totiž celé prostředí přemění v naprosté bahniště, v němž se pohybuje národ vyjetých teenagerů plus vyjetců o něco starších. Woodstockovské modely po 40-ti letech - je vidět, že něco se vůbec nezměnilo.
 • NAŠROT a výborný výkon na koncertě v Žirovnici. Navíc podpořen chutným gulášem; tak sa má hrať šach! Dále ještě hráli MORČATA NA ÚTĚKU, VISION DAYS, HAKMAK a METALMOR.
 • Neodehrání koncertu na festivalu v Martině, kvůli zranění jednoho z členů kapely.
 • MARADONA JAZZ na vostrovním karnevalu na Mnichově Hradišti. Muchovo překvapení z objevu několika masek, představujících robota Bendera ze seriálu Futurama.

Červenec 2009

 • hrubý sestřih prosincového koncertu NAŠROTu v Praze proveden ve studiu Polas u K. Holubičky.
 • Upozornění pro návštěvníky filmového festivalu v Karlových Varech – film „Našrot“ britských režisérů C.Patersonové a S.Davidse skutečně opravdu NENÍ o souboru NAŠROT. Takže na něj v klidu můžete jít.
 • MARADONA JAZZ v pražském Crossu – zmaštěnců mejdan až do rána bílého.

Srpen 2009

 • Nářezový set MARADONA JAZZ na Highjumpu v Hříměždicích. Další gigy v Praze v Chateau Rouge (zde Hrabošův konflikt s náckovskou ochrankou) a klasicky na písku v Mlékojedech – jedno z nejlepších vystoupení tělesa zde (mj. Muchovo hodinové plazení se po čtyřech pod podiem, následné vynoření a podání vysvětlení v podobě mumlání, s očima jako baterky: „Ty vole, asi sem to nějak přehnal…“).
 • NAŠROT po dvou měsících na place a spíše průměrný výkon ve velkém vedru na festiválku ve Výravě. Dále ještě hráli BLUE EFFECT, ABRAXAS, N.V.Ú., TOTÁLNÍ NASAZENÍ, MARTA & RASPUTIN BAND a další.
 • NAŠROT na festivalu Trutnov Open Air. Vcelku solidní výkon, až na dvě úvodní Hrabošem odchrchlané věci, coby důsledku jeho předešlé bezesné vínoidní noci. Zbytek již v pořádku. Bezprostředně po koncertě poděkování fanouškům v prvních řadách formou rozdání několika CD „Rage(e)time“ jako věcného daru. Zcela anarchistický čin, který vyvolá velký ohlas. Cca 15 000 lidí, Havel bubnující na barely u HEVER & VAZELINA, tamtéž ožralý a nahý Jirous coby činelista a kapely z ciziny jako např. PRO-PAIN, PRIMAL SCREAM, CAVALERA CONSPIRACY, ANTI-FLAG či ENTER SHIKARI.
 • MARADONA JAZZ open air u Jesenické přehrady blízko Chebu. Nic zvláštne sa niestaľo.

Září 2009

 • NAŠROT live na málo navštíveném festiválku pro Bohemku v Lipnici n. Sáz. Povedené vystoupení, zakončené chutným pečeným klobásem. Dále ještě hráli a pěli PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE, STO ZVÍŘAT, CHANCERS, HARLEJ, KEJVAVÝ KONĚ, ARCISKAČÁNY atd.
 • NAŠROT se vrací na místo činu – po více než 11 letech opět zahraje v legendárním klubu 007 v Praze na Strahově. Bratry v hluku tvoří na tomto koncertě spřízněné těleso MICHAEL´s UNCLE. Setkání s několika jedinci z dávných společenství hospod U zpěváčků a U Jirásků.

Říjen 2009

 • sety MARADONA JAZZ v pražském Crossu v rámci akce „Funky Night“ a pak v taktéž pražském Retru na americké Halloween party nazvané příznačně „Monster Ball“. Od posledka nějak zmizely ty švédské stoly – holt krize je krize.
 • NAŠROT na mizerně navštíveném vystoupení v Hradci Králové. Zde pitné setkání s členy N.V.Ú., Štěpánem a Jyřýčkem. Po koncertě nazváni Štěpánem „šamany českého rocku“. Jouza zde několika panáky oslaví svoje birthday. Dále ještě hráli CRIONIC.

Listopad 2009

 • dokončen střih filmu o koncertu NAŠROT v prosinci 2008.
 • Na pražském koncertě „25 let PLEXIS“ Hraboš coby host odzpívá tradičně song „Calambré“. By dodal své performanci punkové přesvědčivosti, narve se do starých hadrů, v kterých chodil před rokem 1989. V botách farmářkách, v nichž hrál na Punkedenu nebo v koncertních rudých bermudách, ušitých ze šlohnuté látky na vlajku SSSR, to ještě jde, horší je to s rozervanými manšestráky, které tlačí i v místech, kde se to vůbec nečeká. A hnědá kožená bunda z vepřovice je po dvaceti letech nehybnosti tuhá jak kapota trabantu. Stěží lze v ní zdvihnouti ruku. Přesto nakonec borec zhostí se svého úkolu…no, uspokojivě.
 • NAŠROT na koncertě „Totalita do 21. století nepatří“ v pražském KC Vltavská, kde ještě vystoupili MICHAEL´s UNCLE, VLADIMÍR MIŠÍK & ETC…, VLASTA TŘEŠŇÁK & BAND, GARAGE a UJD, kteří hráli songy FPB. V upoutávce na koncert se na našroťáckých webech objevuje nasraná litanie mířící na aroganci a sebestřednost tuzemských vlád včetně současného Hradu. Inu, nezaškodí někdy tak nějak po cibulkovsku si zanadávat.
 • NAŠROT a solidní koncert v zaplněném klubu v Humpolci. Pokoncertní pitka s přijevšími přáteli z HB je taktéž velmi výživná. Povedená akce. Dále ještě hráli URAGGAN ANDREW & REGGAE ORTHODOX.
 • Na den přesně o rok později od svého loňského koncertu „20 let“ předvádí NAŠROT koncertní masakr v HB klubu Effect. Na podiu i před ním vládne občasná anarchie, kterou podporuje svými básnickými vložkami a tanečními kreacemi performer L. Velíšek. Po delším čase si se souborem zabubnuje na darbuku Dréza. Různorodé složení diváctva – od mladých dredařů až po tzv. pamětníky z dob undergroundu. No, ale víceméně „dědkovský a babkovský jarmark“. Našroty podpořily ještě skupiny NU PAGADI a LSD.

Prosinec 2009

 • Setkání Hraboše a R.Kubánka, jednoho z možných vydavatelů budoucí knihy o NAŠROT a HB-undergroundu. Diskuse, odehrávající se převážně v panácích fernetu a morgana, vyvolá velké naděje obou zúčastněných stran.
 • Společný koncert SLUT a NAŠROT ku příležitosti znovuobnovení prvně jmenovaného HC-crossoveru v pražské Akropoli. Okořeněn předkoncertním fotbálkem.
 • Na Štěpánské veselici v HB-klubu Effect (hrají KEJVAVÝ KONĚ) se Hrabošovi a Ceemkovi hlásí další možný adept vydání knihy o NAŠROT a HB-undergroundu, bývalý člen KŘEČOVEJCH ŽIL Žvatla. Vzápětí zapěje s KK dávný song sk. JASNÁ PÁKA, by dodal své nabídce větší váhu.
 • hudební publicista –rdd- začíná bombardovat majitele jedné z nejchatrnějších pamětí ve vesmíru, Hraboše, otázkami typu „jak to tehdy bylo“ či „jak to tehdy vůbec nebylo“, event. „a když už to nebylo, jak to tedy mohlo být“ – začátek dolování podkladů pro budoucí knihu o NAŠROT a HB-undergroundu.
 • Silvestr MARADONA JAZZ v pražské vinárně U Sudu. Vykalenost.

Leden 2010

 • pokračování shromažďování podkladů pro knihu o NAŠROT a HB-undergroundu.
 • tzv. „strakonický syndrom“ na hudebně solidním koncertu NAŠROT v Jihlavě. Selhání jihlavské strany z hlediska propagace gigu a vůbec zájmu o něj. Prostě jen odfajfkovaná položka pro jihlavské kulturní orgány s následným očekáváním tučné dotace pro klub i na tento rok. Fuck Off, vy vekslácko-bolševický zmrdi! Dále ještě hráli NONSENSE.
 • vzhledem k prvnímu pozvání NAŠROTU na tzv. unplugged festival, zděšení ve tvářích členů souboru. Okamžité shánění akustických nástrojů. První, kdo zakupuje elektro-akustickou kytaru, je Hraboš – jedná se o levnou značku Cort.
 • Hraboš coby host-recitátor vlastní poezie na večeru folkaře a básníka Zebre Ronalda v pražském Rock Café. Slušný ohlas, vyvolaný spíše než přednášenou poezií, recitátorovou značnou podroušeností.

Únor 2010

 • Martha zakupuje téměř kosmicky vyhlížející kontrabas značky Stagg. Vzápětí po něm se Ceemek vytasí s elektroakustickou kytarou Fender.
 • První zkoušky NAŠROT pro „unplugged“ hraní probíhají pouze v sestavě Martha-Hraboš-Ceemek. Zatím se jen hledají a zkouší písně, které by bylo možné v tomto provedení zahrát. Momentálně to vypadá na „Words Are Dead“, „Night In Lhasa“, „Going To Shamballah“, „Snowing In The Desert“, „Runners With Death“, „Funky Town“, „War Or Peace & Love“, „I Want To Take You Away From Here“, „Flashbacks“ a možná i „Bloody Oil“.
 • Jeden z nejlepších setů MARADONA JAZZ na jeho tradičním místě – pražském klubu Cross. Přítomen kdosi z argentinské ambasády.
 • Výborný koncert NAŠROTU v hospodském klubu v Chodově. Dále ještě hráli ESA Z LESA.
 • Ucházející set NAŠROTU na koncertě v kulturáku v Krouně. Dále ještě hráli FAST FOOD ORCHESTRA, LOWLIFE UK (GB), LOS CHUPEROS, PSISKA PSY.

Březen 2010

 • Na elektro-akustické zkoušky začíná docházet i Jouza, přičemž střídá bicí s darbukou a ozvučnou deskou. Vyhazuje se „War Or Peace & Love“, a přibírá se „Tequila Under The Dark Sun“ ve velmi najazzlém aranžmá.
 • Žvatla stvrzuje, že vydá knihu o NAŠROT a HB-undergroundu s vloženým DVD z koncertu „20 let Našrot“. Nově navrhuje i natočení CD s písněmi souboru v provedení „unplugged“.
 • Dobrý koncert NAŠROTU v Plzni. Dále ještě hrály skupiny CANAIMA a MAGNETICKÁ PÁSKA.

Duben 2010

 • na některé elektro-akustické zkoušky NAŠROTU je Marthou pozván i multiinstrumentalista L. Novák zvaný Ludra. Další skladbou v programu bude pravděpodobně také nesestřelitelná „Hnijící královna“.
 • Opilý, ale uspokojující set NAŠROTU na punk-narozeninách v hospodě v Přehýšově u Nýřan. Debata mezi členy souboru o tom, jestli je možné, v tomto věku ještě provokovat. Jemně zmaštěný Hraboš neodolá a před koncertem soubor ohlásí jako „vyslance protinacistické, protirasistické, protiruské a protičínské centrály“. Žádná reakce. Dále hráli ještě VISION DAYS, SAS, SOCIÁLNÍ TEROR a NĚMÁ BARIKÁDA.
 • Další našroťácká anarchie v Havlíčkově Brodě na Alternativa Festu, opět výrazně podpořena performerem L. Velíškem. Písně NAŠROTu na koncertě poprvé uvádí Martha. Na závěr v songu „Hnijící královna“ posílí soubor svým zpěvem přítomní Žvatla a Bruno. Na akci vystoupily ještě kapely SLUT, ATOMOVÁ MIHULE (s Vráťou Fixou jak jinak), MAWATAKI a PODOBRAZY. Pod obraz byla nakonec většina osazenstva klubu.

Květen 2010

 • NAŠROT dolaďuje unplugged materiál.
 • MARADONA JAZZ tradičně otvírá Mlékojedy.

Červen 2010

 • koncert NAŠROT v Michalovicích u HB na akci „10 let Nupagadi“. Standardní výkon se přemění ve výtržnost díky hostujícímu Žvatlovi, jenž v podroušenosti vyšší než malé, zalije podium vodou, čímž dožene zvukaře k naprosté nepříčetnosti. Po dohraném songu (po němž Žvatla velmi rychle opouští stage) vtrhne rozlícený zvukař za mikrofon a řvouc „kde je ten vožralej pankáč?!!!“ shání se po panu podnikateli. Nakonec se situace uklidní. Dále ještě hráli NUPAGADI, QUESTION MARK, ARCANUM, COCA-CORE COMPANY, SENSITIVE HATE, NOOSTRAK, PROJEKT X.
 • První unplugged koncert NAŠROT v Havl. Brodě se velmi povede. V obrovském hicu hraný set sice občas obsahuje chybičky v interpretaci či instrumentaci, ale publikum, které vlastně vůbec nevědělo, co má od koncertu očekávat, je nakonec spokojeno. Kuriózní je fakt, že toto vystoupení mělo být generálkou na Bezproudoff fest ve Velkém Meziříčí, který nakonec po dlouhém boji podlehl tropické bouři. V HB vystupovali ještě NONSENSE.
 • jak vychcat s NAŠROT aneb dramaturgicky nezvládnutý koncert v Praze v Goxu, což má na svědomí podivný osmdesátkový revival DESIDERIA. Že hudebně jde o zcela odlišné skupiny, to by se dalo ještě skousnout. Nicméně pokud je stanoveno, že NAŠROT bude hrát od 22:00 a tato dohoda je pak ze strany Desidérie porušena téměř o dvě hodiny, to už lze hodnotit jako levárnu. NAŠROT je tak nucen nastoupit na stage až těsně před půlnocí, což uprostřed pracovního týdne členům souboru, kteří musí ještě jet do HB a ráno vstát do práce, asi nepřijde jako příliš zábavné. Proto další pozlacená cena „Fuck Off“ putuje k šmejdům z Desiderie. Získat ji, byla asi jejich „touha“.

Červenec 2010

 • Vpravdě policejní ždímání Hraboše ze strany –rdd- ohledně knihy o NAŠROT úspěšně dokončeno. Mučený hudebník v bolestivých mozko-křečích odpověděl i na dotazy, které ani nebyly položeny. Totéž ale čeká i Marthu, Ceemka a Jouzu, byť donucovací prostředky k vydrápání vzpomínek z jejich hlav budou zdá se poněkud mírnější.
 • MARADONA JAZZ opět v pražském Crossu – zde setkání s některými legendárními postavami hospody U Zpěváčků z před 20 lety. A pak mejdan na hradě Klenová, kde MARADONA JAZZ hraje pařícím Britům, jež (jako každý rok) odvážejí starší mini-coopery do Mongolska. Zpět do Británie se pak mládež vrací vlakem. Zajímavý zvyk, který je možné podrobit k hlubšímu zkoumání a vyvodit z něj určité pozitivní závěry. Embéčka do Tádžikistánu? Spartu do Púchova? Klause do Moskvy?

Srpen 2010

 • NAŠROT a jeho druhý koncert unplugged, tentokrát ve Velkém Meziříčí s místní spřátelenou grupou NONSENSE. V komorním prostředí barové zahrádky mládenci (i s hostujícím multiinstrumentalistou Ludrou) odehrají vystoupení lehce nadprůměrně.
 • Zato v Humpolci NAŠROT (již opět elektricky hardcorově s plnou decibelovou podporou) předvede nemastný neslaný výkon navíc doprovázený technickými problémy. Neustále skuhrající Ceemkův marshall následně opraví baskytarista Martha prudkým úderem pěsti do zesilovače. Někdy opravdu pomůže jen násilí. Zas na druhé straně – v 60. letech se tyto záležitosti řešily mnohem radikálněji a brutálněji (viz Pete Townshend, Jeff Beck). Jinak se v Humpolci odehraje plodná diskuse mezi Hrabošem, hudebním publicistou –rdd- (budoucím autorem knihy o NAŠROT) a vydavatelem Žvatlou. Dále ještě hráli AGGRESSIVE TYRANTS.
 • MARADONA JAZZ slavně dobude Plzně! Zpočátku na improvizační těleso diváci, kteří zaplnili dvůr Zach´s Pubu, pohlíží s nedůvěrou, ale po zvolání MC El Hraboše: „Tohle není koncert, tohle je mejdan!“ nastane nespoutaná taneční anarchie. Po konci koncertu dokonce dojde na podpisy protagonistů tělesa na ruce a poprsí mladých obdivovatelek. Noční cesta do Prahy je pak rámována zběsilým řevem ožralé a sjeté posádky, přičemž dojde i na obvyklý pokřik „Hovna s cibulí!“ do rytmu techna. Na následném znojemském gigu, v prostředí vybydleného kláštera je již počet diváctva nižší, byť tančí stejně nadšeně.

Září 2010

 • Vystoupení MARADONY JAZZ v jedné hospodě v Roztokách u Křivoklátu a den poté na náměstí v Novém Boru.
 • NAŠROT nahrává v Andy´s Studiu základy k CD „Unplugged“, které se stane přílohou knihy o skupině. Mezi novými skladbami jsou pochopitelně „Night In Lhasa“ a také „fucking country“ ploužák „The Windy Day“, song, který se soubor marně snažil nacvičit již v srpnu.
 • Vzápětí NAŠROT odehrává své další úspěšné „unplugged“ vystoupení v Havl. Brodu, s hosty Ludrou (housle, sax) a Drézou (darbuka). Přestože je Ludrovi po koncertě zcizen stojan na noty, sílí v kuloárech hlasy, že soubor je lepší akusticky než elektricky.

Říjen 2010

 • O rázné zaražení všech spekulací se postará samotný NAŠROT svým elektrickým koncertem v Polné u Jihlavy. Velmi divoké hody. Naprosté napravení reputace za tu bídu v Humpolci. Se souborem vystoupí jako host Ludra na housle. Po koncertě na baru jeden z fandů Hrabošovi říká: „Ty vole, lidi v tvým věku byli v devatenáctým století pokládáni za slovutné starce. Kdyby viděli, co vyvádíš na podiu, tak je z toho klepne.“ Dále ještě hráli NU PAGADI.
 • Další dotáčky NAŠROTu v Andy´s Studiu.
 • Už od léta si baskytarista Martha se svým kosmickým  kontrabasem chodívá zajamovat s partičkou, kterou krom něj tvoří ještě bubeník Jiří Libra a pianista Jarda Prachař, oba členové TRAFFIC JAM.
 • Na zkouškách NAŠROT-unplugged se začíná objevovat j.h. houslistka Zuzana z kapely QUESTION MARK, co by náhrada za Ludru, který jest příliš vytížen začínající plesovou sezónou.
 • Standardní set MARADONA JAZZ v Mladé Boleslavi.

Listopad 2010

 • NAŠROT v Blansku a vcelku dobrý výkon. Dále ještě hráli NONSENSE a ONSET.
 • Martha zakupuje 5-strunnou bezpražcovou baskytaru zn. Warwick. Šíří se zprávy, že prý by na ní měl doma i trénovat. Nikdo ze souboru však takovým nesmyslům ani za mák nevěří.
 • V Jihlavě zatím nejslabší unplugged vystoupení NAŠROT, za což může špatný zvuk. Dále ještě hrála skupina CIMPR CAMPR.
 • Ovšem za deset dnů velmi dobrý unplugged set NAŠROTU na festivalu Utínground v Přibyslavi-Utíně, který zorganizoval Shef, bývalý zpěvák KŘEČOVEJCH ŽIL. Hlavním lákadlem festu byli sice PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE, ale brodští se vůbec neztratili. Premiérově s nimi vystoupila houslistka Zuzana. Setkání se starými houněmi z dob HB-undergroundu 80.let (Kadlos, Eva, Anders, Bruno, Libor Velíšek, Žvatla Jnr., Románek Polzar, Ivan Bačina, Koala atd.) včetně ex-Plastika Jana Schneidera. U baru chutná slivovice. Dále ještě hráli TEA PACKS.
 • Ceemek vytváří obal k DVD Našrot „Live In Praha“, které by mělo vyjít v březnu dalšího roku.

Prosinec 2010

 • pár dotáček k „Našrot Unplugged“ u Andyho ve studiu.
 • Výborný koncert NAŠROTU na domácí půdě v HB (klub Effect). Opět performance pana Velíška. Dále ještě hráli QUESTION MARK, PAVILON 9 a SOICIAL PARTY. Komentář na našroťáckém facebooku se vyjadřuje i k podmínkám, které během toho dne na Vysočině panovaly: „Tak ta páteční akce v Havlbrodě se vydařila, přestože to venku vypadalo jako v hlavním městě Grónska. Kamarád mi později sdělil, že když po akci cestou domů zvracel, ty blitky ani nedopadly na zem a umrzly mu rovnou u huby. Doma v kůlně je pak musel odsekávat kladívkem a majzlíkem. To má tak někdo štěstí... Já doma ten majzlík nikde nemoh najít!“
 • DVD Našrot „Live In Praha“ je vyrobeno. Veskrze pozitivní dojmy.
 • K různým druhům opileckého zvěrstva dochází i na tradičním předvánočním setkání souboru v RC Effect během koncertu KK. Prohlášení členů NAŠROT před akcí na facebooku ve stylu - „Pozvání na panáka přijímáme jen do tří panáků neb jsme zdravotně indisponováni (panákytída). Po půlnoci možný zpěv vulgárních lidových písní.“ - je možné označit jako překonané. Na obé došlo v hojné míře. Přítomen i nakladatel Žvatla. Pění songu „Paralet“.
 • Silvestrovský nářez MARADONA JAZZ pro buddhisty diamantové cesty v jedné pražské tovární hale. Vyhrávání souboru Nydahlovým ovečkám později označeno za nejlepší set večera i noci.
 • Nový rok 2011 - Hmmm. A co má bejt?

Leden 2011

 • dokončení masteru CD „Našrot Unplugged“ v Andy´s Studiu v HB.
 • na zkouškách NAŠROTu oprášení některých letitých kousků – „21 Reasons Why White Men Can´t Sing Rap“ a „I Killed My Little Pony“.

Únor 2011

 • vyrobeno CD „Našrot Unplugged“, stejně jako u DVD i zde vytvořen obal Ceemkem. 
 • hudební publicista –rdd- dopisuje knihu „Totálně Našrot aneb Příběh naší nejlepší neperspektivní kapely“. Následují korekce a dodání fotografií, u kterých, zejména u těch starodávných, je nutné uroniti kroupu nostalgie.
 • o grafickou úpravu knihy se postará Jiří Trachtulec, kdys zvaný „Skautík“.
 • na zkouškách NAŠROTu „unplugged“ se objevují vskutku netradiční kousky – vedle knihou Návrat k Sudu proslaveného „Skeptikl songu“, ještě dávné hrabošárny, které hrával v Liberci – „Káňata“ a „Hej chlapče“.

Březen 2011

 • vytvoření promo-fotografií opět před zkušebnou ve Vršovicích – foťáku se tentokrát zhostil Marek „Máří“ Minařík, Ceemkův spolupracovník z firmy Crespo. Hraboš tvory na fotkách později pobaveně komentuje: „To se to zase povedlo: kanadský fanoušek reggae, lyžařský instruktor z Kitzbühelu, francouzský anarchista z 50.let a zastydlý hippík z Woodstocku. Hodně podivná parta.“
 • na zkoušce „unplugged“ se na Marthův popud poněkud bluesuje.
 • vychází kniha R. (-rdd-) Diestlera „Totálně Našrot aneb Příběh naší nejlepší neperspektivní skupiny“ s vloženými přidanými hodnotami: DVD „Našrot: Live In Praha“ a CD „Našrot Unplugged“. Všichni se shodují, že co se týče celkového grafického ztvárnění svazku, odvedl Žvatlův team dobrou práci.
 • velmi povedený večer v pražském klubu Vagon, okořeněný výbornými výkony souboru NAŠROT a jeho hosta, skupiny SLUT. Slavnostního polití multimediálního balíčku „tou nažloutlou tekutinou v té zelené láhvi“ se skutečně minimalistickým a anarchistickým způsobem zhostí -rdd- společně se „sluts“, zpěvákem Cecilem a kytaristou Hrádkem. Hutný rachot obou výše zmíněných part pak tento akt lemuje předtím i potom. Později přišedší režisér a kameraman Orozák dokonce Marthovi tvrdí, že jeho novou baskytaru „slyšel, už když přecházel Národní třídu“. Takže ona pozvánka na akci - „Pojďte se ponořit a posléze nechat unést nadměrným a božím hlukem obou vystupujících kapel! Nechť Thórovo kladivo znovu udeří, až pukne zem a kytarový oheň bude hořet toho večera, té noci! A od ní dál a dál v čase, až do skonání světa!“ – nakonec vůbec nelhala, protože kytarové ohně skutečné plály a basy trhaly těla (obrazně řečeno pochopitelně). Mrákotné stavy hudebníků i publika v závěru, způsobené požíváním všeho co teče nebo se kouří, už jen podtrhly vydařený večírek.

Duben 2011

 • Autogramiáda R. Diestlera (-rdd-) a NAŠROT u Žvatly v HB-knihkupectví Vysočina. Soubor nekompletní (Martha s Jouzou akci zabulají s nesmírně přesvědčivým argumentem, že „to bude na hovno“), a tak tři písně odehraje duo Hraboš & Ceemek.
 • Povedený koncert NAŠROTu v Chotěboři. Byť unplugged, sice hlučnější, ale přítomné publikum to skousne. Naopak se ozývají výkřiky „Hardcore! My chceme hardcore!", přestože je na první pohled zřejmé, že z akustických kytar toho soubor decibelově moc nevyrazí.
 • Hraboš blekotá svoje moudra v pořadu Uši Radia Beat.
 • Jakžtakž odehraný koncert NAŠROTu v Hronově. Dále ještě B-SIDE a INPAIN. V závěru akce vynikající, velmi chutný guláš – však nechvalme dne před večerem! Důsledky jeho požití se totiž u všech členů souboru objeví druhého dne v podobě jistých vnitřních potíží, neznamenajících nic jiného než absolutní, pekelnou, tsunamickou diarrhoeu. Což zní latinsky docela nebezpečně. A v češtině? Taky nebezpečně – je to totiž pekelná tsunamická SRAČKA.

Květen 2011

 • Velmi dobře zahraný koncert v Kutné hoře na HC-punk festu. Dále ještě hráli SPEICHELBROISS (GER), ABSURD TERROR, RV-4, DRUŽBA, VODOPUMPAMASOMLEJN.
 • Hraboš blekotá v pořadu Radia 1 „Inkubator“ – zde pouštěny songy z obou nosičů v knize.
 • Průměrně odehraný koncert NAŠROTU na křtu knihy + DVD + CD na domácí půdě v Havl. Brodě. Nicméně atmosféra zdá se být elektrizující a výborná. Knihu poleje pivem sám autor –rdd-. Dále ještě hráli GANJA HAZE, ILLNESS, INPAIN.
 • NAŠROT unplugged poprvé v Praze a hned v Malostranské besedě, kde si zahraje společně s Olinem NEJEZCHLEBOU a jeho BLUES SESSIONEM na speciálním vystoupení nazvaném „Blízká setkání třetího druhu“. Co se týče hudby, reakce veskrze velmi pozitivní, přestože jistý nejmenovaný hlodavec na facebooku umístil předpověď týkající se onoho večera, něco jako v tom symslu, že to „tam bude teda vypadat. Jeden Ufon vedle druhého a Olin jako zachránce lidstva. A hudby.“ Ufoni sice byli, ale lidstvo zachránily oba subjekty.
 • Výroba neoficiálního undergroundového klipu na píseň „Night In Lhasa“ určeného pouze pro YouTube – všeobecně se tvrdí, že za ním stojí Zdeněk Volf a Hraboš.

Červen 2011

 • Hudebně velmi podprůměrně zahraný koncert NAŠROT na festivalu Zámostí v Třebíči. Částečně způsoben špatným zvukem na podiu. Ale zase - Hraboš koní texty nad míru obvyklou a Martha basuje pouze tehdy, pokud se aparátu zachce. Přesto jakýsi fotograf, příznivec taneční hudby později na rave-blog napíše: „Neplánovaně jsem se zasekl na kapelce Našrot, která mi svým stylem připomínala Korny, ač teda věkově je určitě převyšuje.“ Ano, rave-birde, převyšuje. Třebaže jsi jediný v tom šírém světě, komu Korny připomíná. Za tento výkon by ovšem tito nedostali ani suchý pišingr. Dále ještě hráli ANETA LANGEROVÁ & BAND, SUNFLOWER CARAVAN, BIG BAND T, HÁJÍČKA, RICHARD MÜLLER, TATABOJS, TOXIQUE, UNITED FLAVOURS, GANG ALA BASTA, SKYLINE, LUS 3, ŠVIHADLO atd.
 • O den později v Hořicích na festivalu Zahradní Slavnost se NAŠROTu daří mnohem více. Dále ještě hráli CANDY MEATWORKS, FETCH!, NEED OF ACTIVITY, GOODBYE BLUES atd. Podpisy umělců na obnažená poprsí fanynek patřily k dalším zpříjemněním oněch chvil vzájemného porozumění. A pak už jen dědkovský slint dral se jim z úst. Tedy… umělcům.
 • Jesenických hor na festu v Karlově pod Pradědem nakonec soubor NAŠROT nedobude, neboť po hádce mezi majitelem objektu a provozovatelem festu (kdy se hrozí policií), svůj pozdní set vůbec neodehraje. Všichni členové tělesa vrhnou se tedy na chlast. V tomto ohledu se o zábavu stará zejména Mistr basů Martha. Jsa píč jednoznačně pivní, statečně se pustí do tamějšího vinného moku a zdolání každé dvojky zbytku souboru nadšeně numericky komentuje. Zastavuje se u čísla 1,6, které se pak stane magickou mantrou noci i následujícího dne. Svůj vinný exkurs zakončuje fernetem a dle odřených protějších zdí hotelové chodby pak je dokonce možné určit kudy a jakým způsobem si to v noci Mistr basů šněroval do bezvědomí hajan.

Červenec 2011

 • Začíná čas dovolených a prázdnin. A chlastaček a mejdanů.
 • Byť bez DJ Mucha, jeden z nejbouřlivějších setů MARADONA JAZZ v pražském Crossu. Divoký tanec některých diváků na podiu – chaos jak při HC koncertě. Len tie stejdž dájvingy chýbaly.
 • Hraboš začíná v Praze zkoušet s bubeníkem Komínem (Žurnalista J.) své folkové věci z 80. let na případnou autorskou desku. Jedná se zejména o songy s nepravidelnou strukturou a nějaká ta blues.
 • Jedno z nejlepších unplugged vystoupení NAŠROT doma v HB, v hospodě na fotbalovém stadionu. Proč tam? Lokál má pod svými křídly vzácný host kapely, houslista Ludra, přezdívaný přáteli též  „Vanu-nesa Mae". Premiérově tu zazní song „Blues levnýho baru“. Atmosféra kvalitní, však s jedním minusem, díky čemuž se posléze na našroťáckém facebooku objeví malý přípodotek: "Jenom bysme chtěli upozornit pana ´Divnou rybu´, lidového performera, že destrukce mikrofonu a stojanu naň se provádí zásadně na rockových koncertech a nikoli na folkových. By se taky moh´ zjevit nějakej týpek ve stetsonu a majznout tě ešusem po kebuli."
 • V Pohoří na festivalu „Aggressive Music“ předvedou NAŠROT solidní výkon. Jenom by ožralý frontman nemusel zahajovat koncert tím, že pošle publikum do prdele. To vždy poněkud rozjitří atmosféru, která má pak k vřelosti hodně daleko. Na druhou stranu je ovšem též pravda, že Našrot na nějakou „vřelost“ publika vždycky sral. Video-záznam písně „Life Is Elsewhere“ z festu se objeví na youtube. Dále ještě např. DYING PASSION, BORON, B-SIDE, INPAIN atd.
 • A pak opět mejdan na hradě Klenová, kde MARADONA JAZZ hraje pařícím Britům, jež (jako každý rok) odvážejí starší mini-coopery do Mongolska. Atmosféra mnohem divočejší než minulé léto. Nejspíš míň mini-cooperů a víc chlastu v palicích.

Srpen 2011

 • Martha si cca dva týdny cpe žaludek mořskými potvorami a vylévá tykev ve Španělsku. Po návratu  nadšen tvrdí, že kouzelné slůvko „maňana“ by mělo zdomácnět i u nás – možná by pak nebyli Češi tak zakabonění, nevrlí a vystresovaní.
 • Open air unplugged koncert NAŠROT v Humpolci. Velký hic, dvůr, bluegrass, motorky, opékaný klobás a klídeček. Ku prodeji je zde také poprvé T-shirt s příznačným sloganem „I am Našrot“.
 • Song „Jump The Party“ projektu LE PETITE MORT ex-člena bývalého H-Brodského hácéčka Ďeti, Ládi Bárty, který již léta žije v USA, pohostinsky nařve se svou „exotickou“ angličtinou Hraboš.
 • k jazz-bluesovým sessionům se schází trio Martha (basa), Ceemek (kytara) a Fríďa Jr. (klávesy), syn známé brodské houně.

Září 2011

 • Jakžtakž dobře odehraný koncert NAŠROT na punk-festu „Do řady!“ v Bílině. Už poněkolikáté se však ukazuje, že soubor je na podobných akcích vnímán coby zástupce jiné galaxie. Nehraje jenom rychle, ale i pomalu, používá víc než čtyři akordy, nezpívá česky a nemá zpěvné dechovkovité refrény, takže publikum si nemůže zabékat. Čas HC-crossoverových gurmánských hodů prostě skončil někdy před deseti lety, zato stokrát ohřívaná punková polívka sytí neustále.  Dále ještě GBH (GB), MICHAEL´s UNCLE, UŽ JSME DOMA, APPLE JUICE, N.V.Ú., ZNOUZECTNOST, DO ŘADY!, ČERTůF PUNK atd.
 • Martha si zase pořizuje novou gun – jedná se o pětistrunnou baskytaru Ibanez. Jak se všichni shodnou, její design je velmi… mhmm, rustikální.
 • U Andyho ve studiu začíná nahrávání základů starých Hrabošových kousků z 80. let. Kromě samotného tvora polního, zúčastní se tohoto ještě Komín, Ceemek, Martha a Jouza.
 • Martha oslaví své narozeniny. I napočítáš do čtyřiceti pěti, ne víc, ne míň. Čtyřicet pět bude číslo, jež spočteš, a čísel ku spočítání bude čtyřicet pět, čtyřiceti šesti se nedopočítáš, aniž čtyřiceti čtyř, snad pod podmínkou tou, že pak dopočteš se do čtyřiceti pěti. Číslo padesát budiž zapovězeno. Číslo čtyřicet pět, čtyřicátým pátým číslem v řadě budiž, byvše vysloveno, vyhni se obloukem širokým prodejnám nealkoholickým, kde dlí nepřátelé tví, jež protivni jsou zraku tvému, a vrhni se do víru thrashe brazilského do brodského Bowling Club baru. Tam zvol sobě i svým bratrům v moku něco panáků čirých i nečirých, a aj! - v hodinu pozdní v stavu mocného podroušení pil se domů nocí temnou.

Říjen 2011

 • Opět odvaz MARADONY JAZZ v pražském klubu Cross v rámci večera za legalizaci marihuany.
 • Společný koncert NAŠROT a A BUDE HŮŘ v pražském Vagonu ku příležitosti polévání Hrabošovy knihy povídek „Perštýnská vražda“. Vrchními polévači jsou (kromě autora) vydavatel knihy Lubor Maťa a spisovatel Jan Pelc. Vydařený večer s dosti kvalitním setem souboru. Koala ví. 
 • Kvalitní výkonu NAŠROTU v Opavě. Dále ještě hráli SOCIAL PARTY.
 • Tradiční šichta (do rána) MARADONY JAZZ v Mladé Boleslavi. Neuvěřitelný výkon seňora Stuchlého za bubny.
 • NAŠROT unplugged v HB na oslavě 50tin význačného brodského lidového performera L. Velíška, maskovaných pod krycím názvem 1. Mykologický ples. Byly zaznamenány velké okamžiky (viz. facebook: „Toto cestou děkujeme panu Velíškovi za úžasnou akci. Někteří lidé ani nevědí, jak se dostali domů. A někteří prý domů ještě ani nedorazili.“). Dále ještě hráli VARIACE a KEJVAVÝ KONĚ.

Listopad 2011

 • Dvojnásobný elektrický výpad NAŠROTU do Západních Čech. Napřed velmi dobrý výkon na akci v Kladrubech u Stříbra (dále hráli ještě BIT-a-NAIL, SECURITATE, HOVADO) a solidní na akci  „Antikomunist Fest“ v Lestkově. Věnováno náhle zemřelému Magorovi Jirousovi (dále hráli SLUNOVRATOVY PAPRSKY, A BUDE HůŘ, BUDULÍNEK).
 • Další hosté na Hrabošově připravované desce: Luboš Pavlík (bicí), Kovin  (foukací harmonika), Ludra (housle a ságo) a dávný spoluhráč z EXPERIMENTU  Jarda Vorlíček (klávesy). 

Prosinec  2011

 • NAŠROT unplugged ve starém café v Kutné Hoře. Setkání s přáteli z HB, podnikajícími v KH. Klídek a závěrečný hambáč. Později se na youtube objeví (tmavší) záznam songu „Blues levnýho baru“ právě z tohoto koncertu. 
 • Divácký propadák (tzv. „strakonický syndrom“) na společném koncertu SEBASTIAN a NAŠROT v Lanškrouně. Plánovaná válečná mise na záchranu slovutné tvrze Minas Lanskronil před hordami moravských lapků tak končí fiaskem.
 • Martha, Ceemek a Hraboš se na brodském hokejovém stadionu stanou svědky náklepu nepřátelských šakalů od místního Rebelu v rámci derby první, tzv. „pralesní“ ligy. 8:0 – tomu se říká masakr. Esemesky nepřítomnému –rdd- (který si přál match navštívit, ale jaksi mu to nevyšlo) ve stylu „odstřel šakalů dnes povolen“ či „genocida šakalů“ atd. Důkladné zhodnocení zápasu v hostinci U Hnáta a radost až do rána. Ovšem hned následujícího dne…
 • Smrt Václava Havla. R.I.P., Mr. President!
 • NAŠROT důstojné zakončí rok na domácí půdě v HB (Bowling club bar) divokým elektrickým koncertem. Je narváno a v sále panuje třeskutá atmosféra. Vše se odehrává přesně tak, jak jest uvedeno v reportu na bandzone, který poukazuje na blízkost NAŠROTU se známou ničivou skupinou DISASTER AREA ze Stopařova průvodce: tedy špunty do uší a protihlukové obleky, včetně stěn jsou opravdu nutné. Coby merch jest možno v prodeji zakoupit náhradní ušní bubínky a regenerátory rozsekaných mozků.  Soubor pak skutečně vystupuje v osvědčené sestavě: Jouza (megabouchací bicí souprava), Ceemek (fotonová pithara), Martha (basový detonátor) a Hraboš (děsivě hlasité zvracení, fotonová pithara). Na koncertě se objeví co hosté Ludra se svou laserovou violou a překvapivě i Dréza, hráč na neuro-darbuku. K pití je možno zakoupit pangalaktické megacloumáky. Heslo dne: NEBOJTE A PRIDTE, NYC SE WAM NESTANE! BUDETE POUZE JATI, MUCZENI A POSLEZE ZASTRELENI“ je tak téměř naplněno.V publiku po letech i přátelé z daleka – Artur, Šárka a Zé.  Kromě našroťačky hraje ještě skupina se sympatickým názvem LSD (Light Sugar Dreaming).
© 2024 Našrot | Administrace | Mapa stránek | RSS
design by c.