Historie 2020 - 2021

Leden 2020

 • v první polovině ledna se v HB-hospodě U Samsona scházejí NAŠROTári Hraboš a Martha s vedoucím JADA BANDU, klávesistou J. Vorlíčkem (ex-EXPERIMENT, ex-FAX, ex-VM SYSTEM), a kvůli jediné podzimní akci se domlouvají na společném, zatím bezejmenném projektu, stylově rozostřeném (blues, folk-jazz-rock).

Únor 2020

 • Annonce na akci je bombastická a lákavá: HC-crossover Rachotor NAŠROTor Burrárum Burrburárum navštíví po pár měsících Prahu, kde v sobotu 1. 2. 2020 zahlučí v MC Vagon na Národní třídě ku příležitosti tradičního Narozeninového mejdanu. Oslavenci jsou pochopitelně i po roce stejní. Však jisté překvapení se přeci jen očekává, neboť na plakátech knižní nakladatel Maťa náhle změnil své tradiční 29tiny na… KULATÉ 29tiny! Zelení již tuší, co se pod touto tajemnou šifrou skrývá, ostatním to dojde až na návštěvě akce. Našrotí řvoun Hraboš se neméně obratně vyhýbá prozrazení svého věku volbou neutrálního výrazu ‚mnohotiny‘, s tím, že to již nějak přestal počítat od ztráty rodného listu. Zlí jazykové ale tvrdí, že tak činí hlavně proto, by neodradil případných dívek či žen, svolných absolvovat s ním různé pokoncertní bakchanálie a jiné kratochvíle... Očekává se velké srocení tzv. ‚závadové mládeže‘, přijít ale v podstatě může každý, krom… no, však víte koho.“

  Jenomže realita, jak to tak chodí, byla úplně jiná. V den koncertu se na FB souboru objevuje zcela jiný text: „V komplikovaných dobách dochází prostě ke komplikacím. V době čínského koronaviru, tuzemských chřipek, brexitu, SPD a jiných nemocí, není výjimkou, že se nevyhnou ani tak zoceleným jednotkám, jakou je třeba Našrot. S lítostí tedy oznamujeme, že kvůli náhle vypuknuvší chřipce v táboře skupiny, nevystoupí tato na dnešním Narozeninovém mejdanu v pražském klubu Vagon. Zahrají tak jen kapely ABH 92, Mnichovo smradiště a SBK + něco folku a blues dodá frontman Našrotu Hraboš, jen sám s kytarou. Začne cca 20:15.“ Jak bylo psáno, tak se i stalo. Hlodavec v sobotní odpoledne potrénoval (oprášil kousky, které hrál v prosinci na křtu knihy), a zhruba o půl deváté začal. „Zapěl (v překladu: zařval) a zaplel (mlátil do kytary) něco písní táborových ohňů (songů městských putyk), přičemž schválně opomněl vyžadované ‚Stánky‘. Což temně okomentoval slovy: ‚Žádný stánky nebudou. Musej vám stačit Zeppelíni, Springsteen, Velveti a Křečový Žíly.‘" A jelikož Našrotu nebylo, a punkoví A BUDE HUŘ hráli pod markou ABH92 unplugged, paradoxně nejtvrdšími soubory večera se tak staly SBOR BŘEŽANSKÝCH KASTRÁTU a MNICHOVO SMRADIŠTĚ. Inu tak.

 • v půli měsíce si bere život Josef „Charlie“ Holas, mánička z tzv. „dobronínské sekce“, příznivec NAŠROTu a jeho občasný fotograf.

 • NAŠROT v Zábřehu na Moravě. Scéna místní byla pro Ceemka smolná již před léty (viz červen 2014), a byla i nyní. Však napřed k jiným večerním všeobecnostem: zaprvé v šatně byla klandra jak v ledomorně, takže při převlékání nohy občas přirůstaly k podlaze, zadruhé zvukař slavil již druhý den narozeniny, tudíž dorazil značně podroušen, a tak se v jeho případě jednalo pouze o pokus nazvučení souboru. A pokus to byl velmi neúspěšný - veškeré snahy o toto zemřely velmi mlády. Zatřetí – z toho důvodu se tedy hlodavec na stejdži neslyšel, a hulákal po paměti, a jelikož mu teprve ten den povolily bolesti v zádech, nepouštěl se ani do nějakých větších pohybových akcí. A začtvrté již zmíněný Ceemek – aby mu během dvou po sobě jdoucích písní dvakrát praskla struna na obou kytarách, tu ještě nebylo. Inu tak. Výkon byl tudíž přímo úměrný zmíněným okolnostem. Předtím ještě hrálo HáCéčko z Kroměříže BARRICADE. Výborně. Prostě veselý večer.

Březen 2020

 • Martha nabízí Hrabošovi k prodeji elektro-akustickou kytaru Fender.

 • Čínský virus zaplavuje svět zhruba již od millenia, ale teď Si Ťin-pingova říše vytasila těžkou zbraň – wu-chanský chřipkový virus Covid-19, který postupně paralyzuje většinu států na zeměkouli. V důsledku toho se všechno zastavuje, nastává ekonomický propad, zesiluje čínská propaganda, neny sport, neny kultura, neny nyc. Jediné, co máme, tedy aspoň v České republice, je v médiích pomateně drmolící bývalý fízl, jenž konečně získal Moc vzít všechno do svých rukou, stejně jako ve své firmě, kterou kdys ukradl. Obyvatele tuzemska možná čekají těžké časy žití (anebo nežití) v systému korporátního fašismu. A jak toto vše ovlivňuje NAŠROT? Strašlivě, neboť stejně jako všechny ostatní kapely světa, nesmí vystupovat na veřejných koncertech. Ty jsou rušeny, eventuálně překládány na pozdější termíny. Nyní nezbývá nic jiného než vyčkávat a být ve střehu.

Duben - Květen 2020

 • Na přelomu obou měsíců dvě elektrické zkoušky NAŠROTu, jedna příšerná, druhá standardní. Plánovaný květnový koncert ve zkušebně, který měl být nahraný na video, je nakonec z různých důvodů odpískán.

 • Přesto se objevuje annonce na zkusmý koncert NAŠROTu unplugged v HB, ve které se píše cosi o „probouzení spících hardcoreových medvědů“, a o tom, jak se postupně staví na zadní a „radostně vyřvávají do šírého kraje: ‚Jsme zase tady! Přijďte se bát taky něčeho jiného, než nějakého mrňavého čínského kontrabandu!‘“ No, sice poněkud infantilní, nicméně marketingově ucházející…

Červen 2020

 • Dvě „rozpomínací“ zkoušky NAŠROTu unplugged. Při té příležitosti nakonec hlodavec kupuje od Marthy elektro-akustickou kytaru Fender.

 • Po několika měsících konečně koncert v HB-Oku: Fanfáre NAŠROTáre Folkáre y Orientáre nastupují v plnohodnotné unplugged-sestavě (tedy i s Ludrou a Drézou), za mix-pult se postaví Marthův otec Jiří. Vystoupení vyjde přes drobné chybičky náramně, a kapela musí přidávat i přes stanovený časový limit. Publikum pochopitelně není tak početné, jako při narvaných tradičních vánočních koncertech, přesto je návštěva slušná. Hardcoreoví medvědi se vracejí!

Červenec 2020

 • umírá Švéd (vl. jm. Jiří Špicl), jeden z hárošů HB-undergroundu a Havlíčkovy mládeže, nezapomenutelný Smrťáček z úvodu koncertů KŘEČOVEJCH ŽIL, zahradník, teolog, svérázný fotbalový brankář, hospodský kumpán a debatér, bojovník věčně sváděný démonem alkoholem, mnohokrát padnuvší i povstavší.

 • Hraboš s gitárou navštěvuje festival Magorovo vydří u Skaláka, přičemž ve večerních hodinách uspořádá mezi zaparkovanými autokary svůj vlastní soukromý koncert.

 • V Přibyslavi první zkoušky bezejmenného projektu v sestavě Jarda Vorlíček (ks), Hraboš (voc, g), Martha (bg, b), Luboš Pavlík (ds), Jakub Šnýdl (sax), hudebně se jedná o funk-latino-blues v poněkud jam-sessionové formě. (Pozn.: hlodavcův pracovní název tělesa VaHaMaS /Vorlíček a Hraboš a Martha a Spol./ ostatním zatím nesdělen)

 • Řezníky z Fanfáre NAŠROTáre Elektrikáre y Decibeláre už svrběly prsty. Konečně nějaký rachot! Vysoko v horách Českomoravské Vysočiny v obci Věstínek u Víru koná se částečně za deště punk´n´groundový Woodyfest (zaštítěn jménem Woody Guthrieho open air festiválek proti válkám, rasismu, nacismu, fašismu a bolševismu). Našrot se hudebně poněkud vymyká punkové dramaturgii, a pankáči na něj také na začátku setu posměšně řvou „dejte něco vod dýp párpl!“, ale po chvíli se po divokém pogu spokojeně válí v blátě. Na tu dlouhou pauzu jest výkon souboru vcelku solidní: občas sice nota sem, nota tam, ale energii a tlak to má - prostě převládá hlavně nadšení z faktu, že se zase může způsobovat hluk. Dále ještě rachotili ZEMĚŽLUČ, ILEGALITY (SK), JUST WÄR, BIBLBROXX, CHOROBOPOP.

Srpen 2020

 • Annonce byla jasná a zřejmá: „Rocková kalamita zvaná Fanfáre NAŠROTáre Elektrikáre y Decibeláre opustí rozrušené monokulturní lesy Vysočiny a vpadne do hlubokých hvozdů středočeských. Tam se někdy a někde, konkrétně ve městě ER (maskovaném za strašidelný český název Všetice u Netvořic), rozběhne od pátku 14. 8. 2020 na místním statku festival „Krásný ztráty“, který svým jménem zaštiťuje výrazná persona našeho bigbítu, zpěvák Michal Prokop (jenž též s kapelou FRMUS FIVE vystoupí). Našrotári jako nějací obludní Yettiové zanechají své mocné ťápoty na pódiu alternativní scény v sobotu 15. 8. 2020 v čase cca 20:30 – 21:30 v rámci tzv. „Všetické jízdy“, zaručující svým charakterem, že noc bude opravdu dlouhá. Dalšími zloději času této scény budou totiž třeba kapely JIŘÍKOVO VIDĚNÍ, STROM STÍNU, EDITH, NAUZEA ORCH.,, ZABLOUDIL, FIVE SECONDS TO LEAVE, DJ Kowi a další. Tak trochu soukromá válka alternativních subžánrů, že. Na hlavních scénách pak v průběhu festu kromě PROKOPA & FRAMUS FIVE, vystoupí trio PROKOP-ANDRŠT-HRUBÝ, IVAN HLAS TRIO, HUDBA PRAHA, LAURA A JEJÍ TYGŘI, LUBOŠ POSPÍŠIL& 5P, LANUGO, THE ATAVISTS, MONKEY BUSINESS a další. Sice trošku jako kolej Yesterday, ale kvalita, volové, kvalita! Našrotári tak nějak tuší, že se svým strašným lomozem a destrukcí pódia v rámci festu nejspíš vystoupí poprvé a naposledy. Snad nám to naši fanoušci prominou. Nic ve zlym, volové, ale taky nic v dobrym! Sejdeme se v Hospodě Na věčnosti! A vy vládní hygienici kvůli čínoviru nezvoňte, neb zvonky u dveří budou marně zvonit…“

  Díky zvukaři je zvuk souboru velmi kvalitní, snad až příliš čistý, a to jak na podiu, tak prý i v sále. Tudíž výkon hudebníků je tomu adekvátní. Negativa? Prakticky žádná. Snad jen hlodavec brblá na špatné obutí, respektive na klouzavý dlaždicový podklad. A také na fakt, že na příslušném baru je pro kapely k dispozici jako jediný nápoj pouze pivo. Vinaři a jackdanielsové mají holt smůlu. Jinak organizace akce a vůbec všechno kolem – perfektní.

 • V annonci na další koncert souboru psalo se cosi o tom, že „zásadní hlukové NAŠROTikum se bude podávat na setkání závadové mládeže“ kdesi v Krkonoších. I stalo se tak. Jednalo se o Přem-Fuck Fest v Lamperticích, přičemž jeden z pořadatelů Přemek, vykazoval známky silné podroušenosti už při odpoledním příjezdu skupiny. Naštěstí to zachraňoval druhý z organizátorů, překvapivě střízlivý a nezhulený Čáryfuk, jenž vše zprodukoval. Příjemné horské prostředí s fotbalovým hřištěm, které tvořilo jedinou rovnou plochu široko daleko, teplota akorát, a hordy mániček i punkerů. Vzhledem ke kvalitnímu zvuku na podiu, předvedl NAŠROT možná nejlepší letošní výkon (což poněkud kalí fakt, že letos těch koncertů příliš nebylo). Jelikož soubor vyrazil z HB dvěma osobními vozy (Martha a Ceemek), byl zde po koncertě činěn nátlak na brzký odjezd, takže hlodavec v časové tísni dojídal opékaný klobás téměř v běhu za autem. Velmi pěkná akce, kromě Našrotu dále ještě hráli mj. ECHT!, HANNIBAL LECTER, MAGMA HOTEL, THRASHING MACHINE atd.

Září 2020

 • Annonce na další akci proběhla v duchu „Tajemství hradula v Karpatula“, vizte: „Good pigeons are coming back, but… v případě strašlivého souboru Fanfarula NAŠROTula Elektrula și Rachotula to až zas tak přesně neplatí – vrátí se sice elektricky zahlučet na rodný šutrula (Havlíčkův Brod), ale nikoli na stará známá místa, nýbrž na místo mu zcela neznámé – objeví se totiž v brutalistní budově kulturního domu Ostrov, zvané některými ztracenými dušemi Čórtův hrád. A právě tam se odehraje v sobotu 26. 9. 2020 od 20:00 akce nazvaná „Old rockers evening“ a kromě NAŠROT, kteří budú strášát cca od 20:55, dále ještě zahrají ZNOUZECTNOST (Plzeň), ATOMOVÁ MIHULE (Žďár nad Sázavou) a NONSENSE (VelMez). Bude to večer plný hudby, na kterém se jako host bohužel neobjeví již před 115 léty zesnulý hrábě Teleke z Tölöke. Nicméně: až se se řekne Krleš, vemte ten barák šturmem! A bacha na Tómu Hluchoněmce!!“ Jenomže do čela boje proti číno-virula se mezitím dostala nová ministrula Prymula, a po nových informula na jeho tiskula, se muselo končit ve 22:00 hodinula, takže koncertula se posunula směrem nazpět. Navíc ministrula spoustu možných návštěvníků vyděsilula, takže ti na akci nepřišlula. Tak takhle nám to ta Prymula rozmrdalula…

Říjen 2020

 • Vláda vyhlašuje další nouzový stav. Což znamená zákaz srocování lidu, pochopitelně s výjimkou chrámů konzumu, tedy hypermarketů. Zároveň to znamená i absolutní zákaz koncertů pro diváky. Ale lid podzemní sere z vysoka na tyto nařízení. Ani tedy nepřekvapí, že je Hraboš v době konání tohoto stanného práva pozván na ilegální akci, konané ku příležitosti narozenin jednoho věhlasného DJ, by zde zapěl a zaplel na gitáru . Určená spojka odchytí ho i s nástrojem na ulici před jedním pražským domem, přičemž po vstupe dnu je veden soustavou sklepních chodeb, v některých místech vysokých sotva 130 cm, všude okolo potrubí a beton, potrubí a beton. Po delší cestě podzemím je uveden do tří propojených, improvizovaných mejdanových místností, kde se veselí cca pětadvacet lidí. Zde u stolu s pitím pak odehraje hlodavec několik setů v celkové dálce zhruba okolo dvou hodin. Po něm nastupují k připraveným gramcům i DJ-ové. Vyvedený, pohodový večer. Navzdory Moci. A tak to má být.

Listopad 2020

 • Skupina NAŠROT komunikuje jen přes FB. A to velmi nasraně, viz: „Díky Burešově předvolební kampani á la „best in covid“, která byla beztak neúspěšná a volby nakonec skončily pro „budelípy“ krachem, se opozdila prevence vůči číno-viru, takže teďka je to „the worst in covid“. Tím pádem Bureš po diskusi s hradním Vogonem nasadil černou ruku plukovníka Prymuluse s dalším téměř lockdownem, jenže Prymulus se nedal řídit jako firma, a tak se ho pomocí Faltýnka zase zbavil. Tudíž vše, co vláda učiní, zavání kouzlem nechtěné komiky. A agent Bureš tomu stále dopomáhá se svou upocenou snahou být vždy v médiích jakoby v čele národa, jako ten hlavní hrdina. Jenže svým blábolením vládu už tak zesměšnil, že si z něj naopak všichni dělaj prdel. Mára Prchal mu asi zapomněl sdělit, že směšný politik nemá u nikoho žádnou autoritu. A Bureš je zoufalá, směšná figurka. Jenomže právě díky jeho neschopnosti trvá nouzový stav, a tím pádem odpadají další koncerty. V případě Našrot se v listopadu jedná o Webrovka-fest v Dědově-Klučance a koncert v Nové Roli u KV. A nejspíš i o koncert v pardubické Ponorce – nicméně tam zatím ještě čekáme na Zilvarův pokyn. Ozveme se, až budeme vědět víc."

 • Nebo: Vzhledem k faktu, že včera 16. 11. měl proběhnout v Nové Roli u KV koncert Našrot, věnovaný dnešnímu svátku 17. listopadu, ale kvůli číno-viru neproběhl, pojďme si hypoteticky představit situaci, kdyby se akce opravdu uskutečnila.Pak by bylo na místě, keď už máme hen ten oný svátok, říci na úvod koncertu něco milých slov, třeba nějaké hezké poděkování. Kupříkladu takovéto:

  "Ahoj, jsme rádi, že jste se přišli podívat na náš koncert. Sice se koná v poněkud polních podmínkách, ale ono se to nějak zvládne.

  Jinak - tento koncert bychom rádi věnovali všem statečným lidem, kteří bojují za demokracii proti špatnostem světa.

  Proti čínskému viru, ať už se objevuje v jakékoliv podobě.

  Proti snahám, udělat z naší země stát korporativního fašismu.

  Proti veškerému náckovství, bolševismu, rasismu, ekonomismu, přizdisráčismu a jiným podobným ismům, včetně fanatismu náboženského.

  Proti útokům na veřejnoprávní instituce ze stran současných i bývalých politiků, tzv. švábů, zvláště proto, že tyto instituce odhalují veřejnosti jejich nekalé plány a kšefty.

  Proti rusáckému trollení, a zkorumpovaným hradním papalášům, které vede ten nejužitečnější idiot Moskvy a Pekingu.

  A samozřejmě proti vládní mafii, Palermu, zejména firemní sektě, v jejímž čele stojí asi ten nejmonstróznější parazit a zloděj, jakého jsme tu kdy měli od roku 1989.

  Všem statečným, kteří se proti tomuto zlořádu postaví, patří náš dík.

  A nyní již LET´S GO!"

Prosinec 2020

 • Eventuálně: „Jak to tak vypadá, neproběhne ani tradiční vánoční koncert Našrot unplugged, neboť lidem byl přístup na koncerty zakázán. Jak jinak kvůli číno-viru. Vzhledem k těmto a podobným importovaným darům z dálného východu, bychom rádi poslali do Pekingu srdečný pozdrav s vřelým přáním "Smrt čínskému bolševismu". Nicméně pro ty z vás, kteří jsou ochotni své oblíbené (nebo jakékoliv) hudební skupiny sledovat na sociálních sítích, bude alespoň připraven tzv. Vánoční stream. Jedná se o benefiční koncert několika kapel (Našrot, Pio Squad, Memento Mori, Anatol Svahilec), pro klučinu, jenž potřebuje peníze na zahraniční operaci. Koncertní akce proběhne pomocí streamu na facebooku v neděli 27. 12. 2020 od 19:00. Pozn.: Našrot na akci nezahraje unplugged, nýbrž elektricky a hodně nahlas.“

 • Stejně se musela akce kvůli novým opatřením vlády narychlo přesunout na sobotu. S čímž nakonec všichni zúčastnění (NAŠROT, MEMENTO MORI, PIO SQUAD, Jiří DRTIL, Anatol SVAHILEC atd.) souhlasili.  Streamový koncert – to je organizace něčeho, na co nesmí přijít publikum. Tudíž spousta věcí okolo je jinak, je to zařizování zcela jiných záležitostí, zapojování různých šňůr někam jinam než jindy, hraní jen do monitorů bez PA systému, takže zvuk na podiu je navejškovaný, bez basových tlaků, musí se čekat na znamení, kdy začít hrát, je zde přítomna nervozita z nepředpokládaného vypadnutí kamery atd. Je to takový koncert nekoncert (ne, fakt zde nebyla použita citace Kikiny) se soundem jak z tranzistoráku. Ale jsou okamžiky, kdy je třeba i toto absolvovat. Neboť tím hlavním bylo vybrat co nejvíce peněz pro Kubu Kunáška, jenž je naléhavě potřebuje na zahraniční operaci – a dobrá věc se podařila. Vánoční stream organizovaný Show Your Help dokázal přesvědčit spoustu lidí, kteří peníze poslali. A tak je to spravne, tak to má byt.

 • NAŠROTí song „I Want To Take Away From Here“ se octl na unikátní více než 100písňové benefiční kompilaci „Sanitas Animae“ (na hudební platformě Bandcamp) vedle písní skupin  a umělců jako 13 (USA), ARROWWOOD (USA),  CROWN OF ASTERIA (USA), BABEL (JAP), CONGA FURY (JAP), GODFREE HO (JAP), HISATAKA (JAP), KENKA KICK (JAP), NUILL & UN CUENTO DE HADAS (JAP), REDMAN (JAP), SPEED!! NOISE!! HELL!! (JAP), STEREO FLAVOR (JAP), THE BROKEN HEARETS CLUB (JAP), HARAM (ITA), PESTE (ITA), VETUS SUPULCRUM (NED), Vlad. MERTA, Vlasta TŘEŠŇÁK, ARAN EPOCHAL, ARE YOU LOCAL, BALACLAVA, ESGMEQ, HOOKERS, INSANIA, JOLLY JOKER AND THE P.B.U., KILL THE DANDIES, KOONDA HOLAA, KVĚTY, LYSSA, MASSOLA, Michal KYSELKA, MOŠTÁRNA, PHIL SCHOENFELT & SOUTHERN CROSS, PLEASE THE TREES, POVODÍ OHŘE, RETROPROTEST & MICHAEL´s UNCLE, SLAVES OF STADIUM ROCK, SLUT, STROM, TELESA OHNEPAL, ThANX, THE TCHENDOS ft. DJ FLUX, V.T. MARVIN a dalších.

 • Rok 2020 byl zkurvený rok. Zejména kultura a malí a střední podnikatelé to odsrali. Kdo si nahrabal nejvíc, víme. Korporáti a mafie okolo. Ze světa ale přišel jeden dobrý signál – americký kačer Donald se díky tomu, čím byl (degenem), sám sundal z nejvyšší pozice. Je zde tedy předpoklad, že rok 2021 sice taky začne pěkně zkurveně, ale třeba se v jeho průběhu zablýskne na lepší časy. A vládní bolševicko-estébácké Palermo už konečně půjde do prdele.

Leden 2021

 • Nic. Kvůli čínoviru a jeho nezvládnutí chaotikem Burešem pokračuje potlačování živé kultury.

Únor 2021

 • Nic. To samý.

Březen 2021

 • Hlodavec po roce ukončuje na FB 52dílný cyklus „Sedmý den v týdnu a sedm žen, co to umí“. Představil v něm okolo 370 zpěvaček ze světa a 14 z tuzemska.

 • Ceemek neoslavuje 50tiny, neboť z nařízení vlády chaotika Bureše, se slavit zakazuje.

 • Umírá Lumír „Zilvar“ Sokol, dramaturg a majitel pardubických rockových klubů, organizátor festivalů, mánička a kamarád NAŠROTU. Čest jeho památce!

Duben 2021

 • Po třech a půl měsících konečně proběhla zkouška NAŠROTu, takzvaná "rozpomínací". Někdo se musel rozpomínat víc, někdo míň, nicméně nakonec dopadla vcelku dobře. Ceemek se předvedl novou kytarou se sympatickým názvem PRS, kterážto značka je známa zejména z nástrojového parku Carlose Santany. Martha si zase opatřil nový baskytarový multiefekt, ale zatím se s ním nevytasil, neb prý ho potřebuje napřed prozkoumat. Jouza s Hrabošem si nic nového neobstarali, hlodavec se tedy alespoň snažil vtipně kontrovat, že si koupil nový cigára (sám pak označil vtip tento za velmi chabý). Poznámka o cigaretách ale vyprovokovala Jouzu k nečekanému coming-outu - prý již od Silvestra nekouří. Však až bude na ostatních členech souboru zase žumrat žvára, oni mu to rádi připomenou.

Květen 2021

 • Kapela jazz-rocku & fusion music BEAT ARCHITECTS, ve které hraje baskytarista Martha, vydává 4písňové EP, natočené loni ve studiu AB Records.l

Červen 2021

 • Publicista a historik R. Diestler (aka -rdd-) a Hraboš (aka Rocker H.) jdou do toho i počtvrté – na FB-stránky Viděno Dvojmo neboli „nejzhovadilejšího fotbalového blogu pod sluncem“ znovu začnou přibývat texty lihových reportérů Vinárny U Sudu, tentokrát se týkající zápasů (a s nimi spojených storek) fotbalového Eura 2020, konajícího se po celé Evropě.

 • Smutná zpráva přímo z centrály NAŠROTu – umírá Marthova manželka Soňa. R.I.P.

 • První rachocení NAŠROTu před lidmi po téměř tři čtvrtě roce – zablýskne se v Havlíčkově Brodě v romantickém prostředí Pod Chlístovskou skálou. Tam zneklidní místní floru a faunu tvrdé soubory hardcore  punku. Našrotári nastupují na valník od náklaďáku (takto umně vytvořenou stage) okolo čtvrt na půlnoc, a jejich výkon lze označit za uspokojivý. Mini-fest, na kterém hlučí ještě kapely ROZPOR (SK), JUST WÄR a RV-4, je zajímavý ještě tím, že se na něm objevuje zvýšená koncentrace hlodavcova příbuzenstva – kromě spoluorganizátora Gribana (s indiánským jménem „Ten, co rumy umí“) a fotografa Kosny-Kosny z města Bedřicha Vltavy, přikvačili ještě další, snad odkudsi z Podyjí. Pohodová atmosféra, posázavská krajina kol, celkový dojem pozitivní.

Červenec 2021

 • O fotbalové pauze mezi zápasy play-off Eura bere Martha svůj říšský vůz a společně s Hrabošem a Ludrou vyrážejí na jih ke Skalákovi na mlejn za radostmi androšského festu Magorovo Vydří. Ač vše vypadá v podstatě nevinně, v dramaturgii akce náhle vyskytne se chybějící položka, a hlodavec je moderátorem Frankiem Čuňasínem vyzván, by tuto díru zaplnil. A pěním a hrou v sladké dřevo nedělní program otvoril. Jelikož oba hudební kumpáni dávají od mimořádné situace pazour pryč, nebohý bard tak končí na stejdži sám, všemi opuštěn. I spustí do slunného odpoledne převzatý starý songy, starší, než starý gotický - od Springsteena, Zeppošů, R.E.M., Dylana, Stounů, Everlasta, Lennona, Mišíka, včetně jedné věci od NAŠROT, která se sem hodí, maje příhodný název „Blues levnýho baru“. Narychlo uklohněný koncert nakonec neskončí tak špatně, dokonce i Martha mu praví něco v tom smyslu, že, „žádná ostuda to nebyla. Možná, že tě odvezu i zpátky do Havlbrodu.“ V závěru dne dojde i na hlodavcovu noční hudební performenc mezi zaparkovanými autokary, a souběžné společné vylití chobotů.

 • Martha během výletu s Ludrou do Posázaví, zahlédne cestou zpět v jednom autobazaru u Zruče modrou dodávku volkswagenické značky. I je to love na první pohled. Zastaví, zavolá prodavače, a je nelítostný: „Kupuju!“ Sejlsmen uznale pokývá hlavou: „Přivezli ji před čtvrthodinou. Věděl jsem, že tu moc dlouho nevydrží, ale že to bude takhle rychle…to jsem nečekal.“ Martha po příjezdu do HB zavolá otci, aby ho vzal do Zruče, neboť hodlá zakoupit vůz. Stalo se. Svůj nový přírůstek do vozového parku pak nazve Hooloovoo (super-inteligentní odstín modré barvy – viz příslušná literatura, nejlépe Stopařův průvodce po galaxii). NAŠROT má tak po více než třiatřiceti letech existence svoji první vlastní dodávku!

 • Annonce na další akci byla příznačná: „Strýcové hluku havlbrodského, ukrutné řinčivé komando Fanfáre NAŠROTáre Elektrikáre y Decibeláre, opustí prudkými větry, bouřemi a dešti stíhané hvozdy Vysočiny, a vypraví se na severozápad až ke klidové nížině Polabské. Tam, poblíž pevnosti Terezínské, v opevnění Oleško pod Mrchovým kopcem postaveném, Našrotáre rozbijí svůj stan a v sobotu 24. 7. pustí se do hudební půtky v rámci HC/punk/crossoverového Oleško festu“  A taky že se pustili – a již v pět odpoledne. Ač byl stage zakryt, přesto pražící slunce z něj učinilo dusný prostor, kde z hudebníků jen lilo. Malá perlička: hlodavec si nikdy nepamatuje žádný text sám o sobě, většinou jen první verš – zbytek mu vždycky naskočí až s muzikou na podiu. Těsně před začátkem setu ale zjišťuje, že u písně „Us & Them“ má výpadek totální. Vyděsiv se, požádá nejbližšího majitele ajfonu (Ceemek), by mu příslušný text našel na našrotích webovkách. Poté, co se tak stalo, přečetl si první verš a uklidnil se. A opravdu to funguje – na podiu odmrská daný song bez jediné chyby. Rozradostněn a v euforické náladě uvede další skladbu. Začne muzika, a Hraboše poleje hrůza – vokno (nejedná se o časopis), zklamané, že poprvé neuspělo, přesunulo se tedy k následnému songu. Navíc nebohou písní, ve které vzhledem k paměťovému kolapsu zmatený frontman dvakrát zazpívá druhou sloku, je „Going To Shambalah“, již dal na koncertech snad tisíckrát. Tak to chodí. Zbytek koncertu už proběhne v pohodě, a celý set je diváctvem spokojeně aplaudován. Dále se festu účastnili THE ATAVISTS, ELEKTRIK MANN, Mr. DYNABOOM, THE FIALKY, JET 8, MAGMA HOTEL, SAINTS & SINNERS, LOUTY, THE ROCKET DOGZ, CENSORSHIT a další.

 • Pro basáka MARTHU však tímto koncertem den ještě nekončí. Svým říšským vozem se rychle přesunuje do Přibyslavi na parket v Dobré, kde před půlnocí vystoupí na festivalu Houpačka 2021 s jazz-rockovým tělesem BEAT ARCHITECTS.

 • Na dalším koncertě se NAŠROTári aka električtí „řezníci z Vysočiny“ proměňují ve folk-bluesové povaleče – v Havlbrodě hrají na hlavním (Havlíčkově) náměstí ve formě unplugged. A to komplet s hostujícími Ludrou a Drézou. Ludra je během hraní poněkud nešťasten, neboť jeho již značně opotřebované housle ve vyšších tónech odmítají kooperovat s elektrofonickým zapojením a uraženě stávkují. Což se naplno projeví zejména ve smutné, melancholické písni „Words Are Dead“, kdy houslové sólo zůstane publikem neslyšeno. Ale nedá se nic dělat – show must go on. Na popud škodolibého Marthy pak protičínskou píseň „Night In Lhasa“ hlodavec věnuje „momentálnímu obyvateli Hradu, inženýrovi Zemanovi“. Dostane se také na přídavky, a když dojdou, i na opakování některých songů. Celkově vzato - vydařené vystoupení. Po něm Ludra smutně hudruje, že vida v akci Marthu a jeho rozhodný čin v podobě koupě vozu Hooloovoo, tak nabuzen nechal si okamžitě objednat nové housle, ale zatím nemá o nich žádných zpráv. Přišly mu hned druhý den po koncertě. Tak to chodí.

Srpen 2021

 • Jelikož Ludra souboru sdělil, že na příští akci NAŠROT unplugged bude angažován jinde, byl místo něj nominován Marthův spoluhráč z BEAT ARCHITECTS Kuba, který v této formě hraní se souborem již jednou účinkoval. Jelikož se však toto stalo již kdys dávno, bylo třeba zorganizovat rozpomínací zkoušku, by si abonent na příslušné party vzpomněl. Martha tak inicioval tuto v Přibyslavi, ve zkušebně BA. Kuba pak vkusně nahradil Ludrovy housle klarinetem, ságo zůstalo zachováno. A ještě jednou zpropadená protičínská píseň „Night In Lhasa“ - hlodavec si v refrénu neodpustí provokativní vtípek, když v textově pozměněném refrainu pěje: „Free Tibet, free / people are dreaming / free Tibet, free / Si Ťin-pching is dying“.

 • Annonce na další akci byla tato: „Z temných hvozdů Vysočiny vyřítí se hlukové těleso Fanfáre NAŠROTáre Elektrikáre y Decibeláre a to směrem jihovýchodním, přičemž spanilou jízdu svou na modrém oři ukončí až vprostřed Brněnské vrchoviny. Zde na soutoku dvou řek nachází se Brno, metropole Moravy, sídlo Komety, divadla Na provázku a brněnské alternativní scény. A právě tam koná se už od pátku 20. 8. do neděle 22. 8. obrovské srocení lidu hudbymilovného, zvané Trutnoff Brnoon Open Air Festival. Modrý oř Našrotárů musí být rychlý a nezdolný, ježto traťůvka do Štatlu skrývá mnohá nebezpečenství, a navíc skupina celý festival v pátek v 17:00 svým setem otevírá.“

  Ano jedná se o bývalý Trutnovský festival přenesený do Brna, kam soubor přiveze na své první misi Marthův nový vůz Hooloovoo. Vřelé setkání členů souboru s oběma moderátory, Sucháčem a Petrem Vášou. Jelikož Našrot nastupuje na scénu po úvodní bohoslužbě, nazve tuto situaci druhý jmenovaný „setkání jina a janga“, co ten první okomentuje spíš jako setkání nebe a pekla. Set souboru jest vydařený, byť ze začátku nebe vysílá do boje Slunce, jež hudebníkům sálá přímo gsichtů. Perlička: po koncertě a sbalení věcí jde hlodavec pozdravit přátele nahoru do kopce na undergroundovou základnu, kde nachází se autokary Palivce a Čuňase. Cestou nepoznán vyslechne dva návštěvníky, evidentně příslušníky hnutí punk: „Teď budou hrát E!E – konečně pořádnej punk. Ti Našrot se mi nelíbili. Byla to na mě nějaká moc velká moderna!“ No, ty woe! Na fesťáku dále ještě hrají PRAŽSKÝ VÝBĚR, VISACÍ ZÁMEK, FLAMENGO, Michal PROKOP & FRAMUS FIVE, DUNAJ, GARAGE & Tony DUCHÁČEK, J.A.R., ČANKIŠOU, YAMABUSHI, ZÁVIŠ, VLTAVA, ŠVIHADLO, ZEMĚŽLUČ, VÍTRHOLC, ECHT!, Petr VÁŠA & TY SYČÁCI, VÍTKOVO KVARTETO, STOKERBAND, ČOČKA, Mario BIHÁRY & BACHTALE APSA, MAJEROY BRZDOVÉ TABULKY, TERNE CHAVE, MARTA & RASPUTIN, KURTIZÁNY z  25. AVE, Ondřej HAVELKA & MELODY MAKERS, SBK atd.

 • Večer po koncertě volá Ceemek Hrabošovi, že na fesťáku zapomněl svoji kabelu se stojany pod kombo. A tak následujícího dne započne po telefénech mohutná logistická operace na hledání a záchranu těchto, do níž jsou postupně zainteresováni Sucháč, produkční Hynek, a Palivec. Operace je nakonec úspěšná, a stojany se vrátí svému majiteli.

 • Hned druhý den po Brnu již naznačovaná akce NAŠROT unplugged na narozeninách jisté androšky v Želivě u Humpolce v rekreačním areálu u řeky Trnavy. Místo Ludry je - jak již řečeno - k dispozici Kuba z BEAT ARCHITECTS, akci zvučí Marthův otec Jiří. Koncert je označen za povedený. V závěru se pak Kuba v songu „Hnijící královna“ natolik odváže na ságo, že přítomným houním připomene Vráťu Brabence z PLASTIKů. Po Našrotárech zahráli ještě NEVIDIM.

 • Jelikož se na minuloročním Přem-fuck festu v Lamperticích uprostřed žacléřských hvozdů NAŠROTárům mimořádně zadařilo, byl soubor pozván i na letošní ročník. Tentokrát dal k dispozici svoji dodávku Dréza s tím, že by si po létech zadarbukoval s kapelou i v elektrickém setu. Skupina doráží na fest v pořadateli určeném čase, a dokonce je jedním z organizátorů (Čáryfukem, notně zkouřeným), přislíbeno, že vystoupí v 22:00 tak, jak bylo domluveno. Bohužel, věci se měly úplně jinak – první varování přichází v momentě, kdy nekompromisní Čáryfuk vytržením aparátu ze zásuvky brutálně ukončuje produkci před Našrotem hrající kapely. No, stane se. Našrotári tedy začnou stěhovat cajky a aparáty z Drézovy dodávky na podium. Stejně rychle ale přijíždí k podiu jiná dodávka se členy metalcoreového tělesa LOCOMOTIVE, kteří taktéž hází svoje aparáty na podium s tím, že po „ukončené“ kapele mají dle line-upu hrát oni. Touto cestou se mládenci z Vysočiny dozvídají, že fest má vlastně skoro dvě hodiny skluz, což jim Čáryfuk jaksi zapomněl vyjevit. Což překvapí i právě přišedší spřízněnou skupinu PLEXIS, která je na line-upu napsána po Našrotu. No, stane se.

  Okolo jedenácté večerní po žánrově správně hustém setu českokrumlovských metalcoristů, v čase, kdy už nastává ta správná krkonošská kosa, dochází na podiu k dalšímu střídání – Lokomotivci out, Našroti on. Ti tehdy zjišťují, že někdo z Locomotiv volá něco na našrotího bubeníka Jouzu. Bicman se otáčí, a ptá se, co se děje. Lokomotivec opáčí, že to nepatřilo jemu, ale bubeníkovi Jouzovi. „Já jsem bubeník Jouza,“ praví překvapeně Jouza. Náhle se vedle něj objeví bicman Lokomotivů a říká mu: „Já jsem bubeník Jouza!“ Což vyvolá u obou kapel mohutný smích – setkání dvou Jouzů-bubeníků na podiu při střídání kapel není zrovna příliš častým jevem. Vše vyřeší společné foto obou Jouzů. Samotný set Našrotu jeví se zpočátku jako kvalitní a hodně živelný – jen do písně „Going To Shamballah“. Tehdy skokan Hraboš při jednom ze svých letů z praktikáblu zjišťuje, že něco není v pořádku. Poskočí tedy jen tak zkusmo po podiu, a hle! Jeho levá hnáta náhle odmítá poslušnost. Zbytek koncertu hlodavec odpajdá co naprostý chromajzl. Přesto dle reakcí publika je celkový dojem z koncertu velmi dobrý. A co se týče nešťastného frontmana, pozdější lékařská zpráva zní – parciální ruptura nějákýho zadního muscula. Prostě natrženej sval někde u achilovky. Jak se říká - rock´n´rollem k trvalé invaliditě, že.

Září 2021

 • Rozkaz k prvním dvěma větám annonce zněl jasně: Víte, který soubor dělá radost všem příznivcům dance parties už dvacet let, a neměl ještě ani jednu zkoušku? Přece MARADONA JAZZ, improvizační těleso v oblastech latino-music, latino-jazzu, soulu, funku a dance music.“ Jednalo se o pozvánku na oslavu 20 let existence tělesa – která měla proběhnout (a také proběhla)  ve strahovském klubu 007. Zároveň toho večera oslavil své opožděné padesátiny i význačný člen tělesa DJ Baltazar. Toto pak před zaplněným klubem nastoupilo se dvěma ztrátami – DJ Mucho koncertoval kdesi s PLEXIS, a bubeník J. „Seňor“ Stuchlý zlomiv si žebro, nebyl schopen jakékoli své pracovní činnosti. DJ Baltazara, MC El-Hraboše a MC Adrenalina aka Pünktlicha tak doplnili - premiérově na bicí Petr Škoda (bubeník z kapely Tomáše KLUSE) a bývalý člen MJ, saxofonista El-Šimonito (vedoucí orchestru THE TAP TAP). Set byl přesto označený za vydařený, přestože ho zraněný hlodavec odpajdal jakousi pódiovou přešlapovačkou.

 • Vystoupení BEAT ARCHITECTS s basistou Marthou v rámci akci „Národní fronta Fest“ ve Žďáře n. S. Pozn: Národní fronta je žďárský barák ve kterém jsou zkušebny žďárských kapel, a jednou do roka se tyto domluví a uspořádají fesťák. Přibyslavští BA byli tak letos jedinou „zahraniční“ skupinou.

 • Vystoupení NAŠROTu v Pardubicích v tenatech klubu Ponorka, v rámci „Koncertu pro Lumíra“, který se konal na počest nedávno zemřelé významné androšské houně „Lumíra „Zilvara“ Sokola. V modré dodávce Hooloovoo pak coby dozorová inspekce vyjel se souborem na akci také Ivánek Bačina, aby dohlédl na jeho pódiovou činnost. Koncert zorganizoval Zilvarův kamarád Mildes s pozůstalou rodinou, svou promluvou ho uvedl Vl. „Lábus“ Drápal, a kromě našrotárů, kteří koncert uzavírali, vystoupily ještě skupiny OSCAR BAND (Zilvarova kapela) a PRASEČÍ FARMA. Na akci se sjely máničky z okolí blízkého (např Chrudim) či vzdáleného (mj. Hořice, Česká Skalice) a i jiných oblastí. Našrotí set byl kvitován velmi kladně, na závěr dokonce soubor předvedl prodlouženou verzi Jouzovy 7vteřinové hlukové symfonie „Koziáš“. Samotný dozorový inspektor skupinu pochválil, a slíbil, že jeho hodnotící zpráva vyzní v důsledku velmi kladně. Ještě že má soubor známé na tak vysokých postech…

Říjen 2021

 • V annonci píše se o souboru NAŠROT toto: „Z hlubokých a drsných (bohužel mnohdy již bývalých) hvozdů Vysočiny vypráví se do drsného pekla moderního (alespoň jak si to představovali bolševici) panelákového velkoměsta.“ I vypravil. Do pražské betonové džungle, uprostřed které nachází se rock klub Jižák. Brodská sekce (Martha, Ceemek, Jouza) vozem Hooloovoo s přesnou navigací, naopak vozy MHD jeho pražská sekce (Hraboš) s klasickou navigační bezradností. Nakonec se soubor v Jižáku kupodivu kompletně shledá. Samotný jeho koncert je hodnocen vcelku kladně, obejde se bez nějakých větších lapsů. Dále hráli ještě LATERS.

 • A beton podruhé, tentokráte v rodné HB-hroudě. I psáno jest na stránkách souboru: „Spolek divých muzikantů Fanfáre NAŠROTáre Folkáre y Orientáre vrací se na místo svého prvního ´unplugged´ činu. Na vůz naloží všelikých nástrojů svých (akustické gitáry, kontrabas, husle, klarinet i saxafón, bubínky z koží i rytmické dříví), a ten oslem tažený pak dorazí mezi paneláky havlíčkobrodského sídliště Pražská (dříve VÚ), kde zaparkuje před Bowling Club Barem.“ Takhle poetické to sice nebylo, navíc sídliště Pražská velikostí vypadá proti gigantickému Jižáku poněkud titěrně, ale prostředí BCB je útulné a vstřícné. Navíc Ludra, jenž akci spunktoval, nasmažil řízků. Též se představil s novými bílými houslemi, které si ve své modernosti v ničem nezadaly s Marthovým „kosmickým“ kontrabasem. Unplugged koncert souboru pak proběhl standartně, snad jen možná hlodavci občas vypadával zpěv z jedné bedny (špatný kontakt?). Roztančený dav vyžádal si několik přídavků, zopákla se „Šambala“, řízky sežrány, spokojenost na všech stranách. A tak to má být.    

Listopad 2021

 • -„Z Vysočiny na vysočinu, aneb přesun, který pro soubor Fanfáre NAŠROTáre Elektrikáre y Decibeláre nebude značit nějaký větší problém – vyrazí do kraje přibližně podobných výškových i klimatických podmínek,“ psalo se nevinně v annonci na akci. Konkrétně se jednalo o Broumovské vrchy, město Teplice nad Metují a na okraji ležící ubytovnu Klučanka, která každoročně pořádá tradiční Webrovkafest, charitativní festival na podporu dětí z dětských domovů. Soubor na místo dováží muž s indiánským jménem „Ten, který ovládá Hooloovoo“, tedy baskytarista Martha. Hlavní personou festivalu je pak folk-rockový zpěvák, a také moderátor radia Beat Pepa Lábus, jenž vystoupil snad na všech ročnících akce. Sotva se našrotári připraví k produkci, on a moderátoři odchytí hlodavce na podiu a věnují mu diplom „za zásluhy o bigbít“. Hraboš to pak komentuje tím, že předtím poslední diplom získal před mnoha desetiletími na skautském táboře za střelbu z luku do ovce, vyrobené z pytloviny vycpané slámou. Koncert souboru je pak označen za velmi vydařený, zejména pak závěr, kdy do zcela nepřipraveného publika premiérově vpálí coververzi PLASTIKů „Kanárek“, a navýší to tradičním „I´m Free“ od THE WHO.

  Jelikož soubor neodjíždí, ale přespává, shlédne ještě produkci britské party PAT FULGONI BLUES EXPERIENCE, která smaží blues-rock a hardrock včetně výborné verze hendrixovského „Voodoo Child“. Fulgoni nejenže skvěle pěje, ale vypadá jako Lennon ve svém vlasato-vousatém období, je tedy všem velmi sympatický. Po vystoupení se členové obou kapel sdruží, pochválí si vzájemně produkci, což hlodavec směrem k Fulgoniho korunuje vtipem „I´m ‚Mr. I´m Free´, and you´re ‚Mr. Voodoo Child´!“, přičemž háratý zpěvák smíchy málem spadne ze židle. Ráno po probuzení je Jouzou ostatním členům kapely, kteří spali jak zabití, sděleno, že on se vůbec nevyspal, neboť ho rušila produkce posledních ranních souborů, a hlodavcovo vydávání různých nočních zvuků, včetně samomluvy a chrápaní. Což Hraboš odmítne s tím, že nic neslyšel. Vydařená akce, na které ještě hráli mj. KABARET DR. CALIGARIHO (underground, alternative rock), Pepa LÁBUS & SPOL (folk rock), Jakub NOHA (folk rock), SPROSTÁ A UBOHÁ (alternative garage-rock), TREDIS-HARM-ANY (death metal), SCALP (HC-punk), CERMAQUE (alternative folk), POSLEDNÍ LEŽ (alternative rock), GROHREGIN (rock) atd..

 • Ten, který ovládá Hooloovoo“ (Martha), opět vykonává téměř heroický čin – odřídí před koncertem 260 km do Černošína, a po koncertě 260 km zase zpět do HB. NAŠROTári totiž v onom městečku (respektive v sále hospody) vystupují už asi potřetí na akci Antikomunist Fest, která se vymezuje bolševickému zlu, a chodí na ni diváci, kteří si nepřejí návrat do lůna temného východního Mordoru (a jiných podobných mordorů). Před produkcí dochází k informačnímu šumu: po britském folk-blues-rockovém písničkáři Justinu LAVASHovi oba zbylé soubory tedy Našrot a ČTYŘLŚTEK, bigbít z Plzně, vyčkávají, který z nich půjde na plac, přičemž čas běží. Nakonec jsou to skutečně „řezníci z Vysočiny“, a předvedou se opět v dobrém světle. Příjemná atmosféra, pohoda, voheň venku, dobrý lidi.

 • Zkouší se dva nové kousky do NAŠROTího programu unplugged: Marthova temná „Cesta“ a hlodavcovo skočná „Možná, nejspíš, asi“, která je ovšem stará asi sedm let.

Prosinec 2021

 • Tři dny před Štědrým dnem proběhne U sudu obvyklé setkání nazvané „Rozloučení s letošním fotbalovým rokem“, na kterém se tedy moc abonentů neobjeví. Přesto je přítomným spisek „Viděno dvojmo 4“ (autorů rockera H. a –rdd-a)  včetně výživného soundtracku distribuován.

 • Minulý rok byla tradice porušena, nastal tedy čas ji znovu obnovit. Jenže zmatení političtí věrozvěsti ochrany před čínovirem přesto situaci již od listopadu komplikují – nasadí totiž tzv. nouzák: návštěvnost povolena jen do sta stojících diváků, a konec živého hraní ve 22:00. Tradiční vánoční unplugged koncert Fanfáre NAŠROTáre Folkáre y Orientáre v Havlbrodském Oku v tradiční sestavě (Hraboš, Martha, Jouza, Ceemek), s jediným hostem (Ludra), a s téměř tradičním repertoárem, jest tedy vyhláškově omezen. A jako na potvoru je den vystoupení oním úplně posledním, v kterém nouzák platí. Nakonec se ale na to všichni rozhodnou srát: v sále je kolem dvou seti lidí a Našrotári končí okolo jedenácté večerní. Koncert je označen za povedený, přičemž zazní i obě novinky „Cesta“ a „Možná, nejspíš, asi“. Zvuk ven do sálu je prý dobrý, na podiu ovšem působí značně surrealisticky. Důležité je, že celkový dojem z akce je veskrze pozitivní, myšleno ve významu působení a vlivu, nikoli ve významu epidemiologickém. Jinak jako opening group vystoupila již podruhé smooth-jazzová a jazz-rocková formace BEAT ARCHITECTS.

© 2024 Našrot | Administrace | Mapa stránek | RSS
design by c.