Historie

Další akce

so 20.07. / Hutě-Cejle u Jihlavy
Čeřínek
/ Festival Čeřínek, dále mj. hrají David Koller & Band, Gang Ala Basta, Cocotte Minute, Žlutý pes, Lety mimo, UDG, Libor Pavlata, Jaroslav Uhlíř, Brixtn, Siluety atd. Našrot vystoupí v neděli ráno cca od 1:00 do 2:00.

Historie 2022 - 2023

Leden 2022

 • V annonci na další koncert stálo – „Nyní v parafrázi Werichovy řeči z pohádky Sůl nad zlato jedno „smuteční“ oznámení: ,Až dnové jeho se naplní a sudičky dosoukají vlákno života jeho do okamžiku narozenin hutných, jež tudíž hutninami jsou zvány, a v šlojíře smuteční zahalí se dívky a ženy líbezné, neb on, pozbyv mladistvého ducha, propadne se do věku starců slovutných, tehdy velké decibelové víření hluku nastane a v zemětřas dunivý vše vůkol se ponoří. I propuknou kratochvíle bujaré, oslavy bouřlivé, k nimž bakchanálie navýsost opulentní patří.´ Tak tak, onoho času – pokud to nezhatí čínští virové boubelatí – oslaví své tradiční narozeniny pan Maťa, a netradiční pan Hraboš.“ Inu, nezhatili, a akce se velmi vydařila. Přijely máničky ze vzdálených koutů (samozřejmě HB, Hořice, Chrudim, Severní Čechy, Morava), dobrý zvuk, dobrý koncert souboru – v závěru zazněl i plastikovský song „Kanárek“: přítomný Ivánek Bačina pak popisoval určitý vnitřní rozpor některých návštěvníků: „Ty vole, voni v závěru pospíchali na vlaky a spoje, ale jakmile zaslechli Kanárka, zastavili se u vchodu, a začali se vracet do sálu!“  Po koncertě závěrečné panáky, Hraboš s přáteli do čtyř hodin U Sudu. Tradice zůstala zachována.

Únor 2022

 • Tato annonce objevila se na stránkách souboru: „Z lesů Vysočiny na jih až k Dyji, konkrétně do Znojma - tam vtrhne NAŠROTárium, strašlivá příšera z šera dávných věků, a nebude bráti ohledů. Známý iluzionista Gandalf o ní prohlásil: „Jestli si myslíte, že nestrašlivějším monstrem, se kterým jsem se kdy utkal, byl Balrog, démon děsu, jste na omylu. To nejhorší, co mě mohlo potkat, bylo stát tváří v tvář Našrotáriu. Donutilo mě, abych si proti všem jeho entitám zahrál hru zvanou Prší. A prohrál jsem!“ Baskytarista M. to komentuje suše: „Ten pouťovej kouzelník hrál jak ponocnej, tak ať se nediví.“ Frontman H. dodává: „Je to už přece jenom starší člověk, zhruba něco přes 11.000 let. Prostě je už krapet za zenitem, a podle toho to dopadlo. Ohánět se čarovným mečem proti skřetům dokáže každej hejhula, ale pouštět se do tak intelektuálně a takticky vyspělé hry jako je Prší, není žádná prdel.“ Našrotárium se v líté decibelové řeži ukáže v dobrém světle – díky výbornému zvuku na podiu všichni členové posléze potvrdí, že výkon souboru byl možná ještě lepší než před týdnem v Praze. Dále se ještě představila domácí HC-crossoverová kapela GENOTHYPE.

 • NAŠROT se představuje ve známém hippie & underground centru U Žíznivýho mnicha ve Vraclavi u Vysokého Mýta, přičemž line-up je ale v podstatě punkový (hlavním dramaturgem večera je totiž manager Cecek). Ve světle současných událostí (vojenská invaze Rusáků na Ukrajinu) se před svým koncertem soubor domluví s přítomným Frankiem Čuňasem by něco řekl k momentální situaci – toto se stane, což doplní svou řečí ještě pan Svoboda. Po pokřiku „Slava Ukrajině!“ rozjíždí Našrotári svůj hlučný set se standartním programem. Na akci dále ještě hráli BANDA, UPSIDE TOWN a EXISTENCE NOVÉ DOBY.

Březen 2022

 • Jak je napsáno v annonci souboru: „V posledních dnech se věci řítí velmi překotným způsobem, a každou chvíli se situace na frontě Evropy zásadně mění. A již z minulosti víme, že mimořádná doba si žádá mimořádné a rychlé kroky. Dva roky nás otravoval čínský ViRus, a teď, když se jeho škodlivý potenciál pomalu vyčerpává, vstoupí do toho Rus. Respektive Rusák. Psychopatický zakomplexovaný trpaslík Putin totiž nařídil okupaci nezávislého státu Ukrajiny. Ta se zatím statečně brání obrovské vojenské přesile, ale je v tíživé situaci - potřebuje hlavně zbraně, a také zdravotnickou, materiální a potravinovou pomoc, potřebuje taky finanční pomoc. V tomto případě chce svou trochou do mlýna přispět i iniciativa Show Your Help, která je specialistou na rychlá řešení – proto se během několika dnů rozhodla uspořádat v Havlíčkově Brodě KONCERT NA POMOC UKRAJINĚ.... Pozvané soubory, mezi nimiž je také NAŠROT, vystoupí bez nároku na honorář – výtěžek akce poputuje na sbírky organizacím Člověk v tísni, Post Bellum a Adra.“

  Koncert byl zorganizován cca během pěti dnů. Vedle rapperů PIO SQUAD & band, výborných multižánrových TERNE ČHAVE, a folk-šramlových TUESDAY TUNES, se na něm představí i NAŠROTárium. Koncert souboru je přijat kladně, za což může dobrý zvuk v sále. Upozornění pro hlodavce – pokud se chystáš odehrát své jediné pětadvacetivteřinové sólo na kytaru, která je ukotvena na stojanu, fakt vypadá velmi dobře, když po ní s vervou chňapneš, jako by se jednalo o bojovou zbraň. Jen by bylo dobré odebrat nástroj ze stojanu tak, abys z něj přitom nevyrval šňůru vedoucí do zesilovače. To pak ono sólo zní poněkud… neslyšitelně. Poznámka nakonec – na pomoc Ukrajině bylo vybráno 72.300 Kč.

 • Hned druhý den po Koncertě pro Ukrajinu jede Hraboš s improvizačním tělesem MARADONA JAZZ na ples Činoheráku v Ústí nad Labem. Tři hodinové sety + závěrečná dotočná s DJ Baltazarem. Hlodavec pěje až do úplného vyřvání a přitom tančí, jako by ho kousla tarantule. Heslem večera je jeho: „Je mi to jedno.“

 • Akademik Vaněk jest velkým příznivcem punku a příbuzných forem tvrdého rocku. V roce 2019 inicioval (a moderoval) v pražském KC Kaštan koncert „Stálo to za to“ věnovaný výročí 17. listopadu, takže bylo pochopitelné, že na oslavu svých kulatých narozenin, konaných v tomtéž místě, se pokusí dostat i ty samé skupiny – což se mu z větší části podařilo. Jinak „Opožděný akademikovo narozeninový mejdan“ nebyl oficiální název akce, byť je faktem, že již minimálně jednou musela být kvůli čínoviru přeložena. Ať tak, či onak – kromě NAŠROT se na podiu objevily party ČISTŔNA POKAŽDÉ JINAK a PLEXIS (kteří tu zdařile absolvovali svojí koncertní předpremiéru v nové sestavě). Co se týče Našrotu, objevily se hlasy, že jeho vystoupení bylo ještě lepší, než to lednové ve Vagonu – dle hudebníků tomu hodně napomohl sevřený hlasitý zvuk na podiu. A co se týče akademické obce (profesoři i studenti), ta napřed připravila oslavenci video-zdravici, a poté zapařila do hlubokých nočních hodin, nejvíc samozřejmě oslavenec. Inu, to víte - akademici. 

 • Marthovo double s BEAT ARCHITECTS: napřed v rámci akce ve Svratce „V plísni pro Ukrajinu! – benefiční akce“ (klub, kde se koncert konal, se totiž jmenuje Plísňák), a poté ve filmovém klubu v Přibyslavi po filmu „Malířka a zloděj“.

 • Malý, zakomplexovaný psychopatický plešatec a masový vrah z Kremlu probouzí hlodavce z asi tříleté skladatelské hibernace. Výsledkem je temná – a jak ji nazval Martha – „angažovaná“ píseň, reflektující hrůzy a smrt v ukrajinském Mariupolu. 

Duben 2022

 • Annonce souboru byla jasná: „Druhohorní elektrický dinosaurus zvaný NAŠROTárium přesune se z Vysočiny jihozápadním směrem do města na Vltavě, obklopeném rybníky, jinak rodišti Kubišky a cimrmanologa Vondrušky. A přesune se tam nikoli proto, že slovy klasika „v Českých Budějovicích by chtěl žít každý“, nýbrž proto, že v součinnosti se spřátelenou posádkou staršipu z planety INSANIA spustí v Music clubu Fabrika mohutný rachot ku potěše ušisk tamějších hlukomilců… Přijďte nastavit svoje čivy výrobcům pekelných decibelových zemětřasů, skákavých rytmů, a poslům vesmírné hudební psychedelie. Letsgou tu d Fabrika!“ Našrotárium po dlouhé době přijíždí na místo konání se značným předstihem. To znamená, že s předstihem je i nazvučeno. Také to znamená, že mohou probíhat podnětné rozhovory s kolegy ze staršipu Insania. Ovšem jak zpívají Clawfinger - „two sides to every story“: také to totiž znamená, že do začátku koncertu zbývá značný čas a na čepu je přítomen Budvar dvanáctistupňový. Někteří členové souboru tak podlehnou nástrahám jihočeské drogy, což má pochopitelně značně nepříznivé dopady na jejich hudební výkon. Zejména Jouza občas šlape nebo spíš „mlátí“ vodu – později to komentuje téměř halucinačně „Měl jsem jakoby úplně zamrzlý ruce“. Což později doplňuje sdělením, že už předtím měl nějakou „virózu“.  Ne, že by se ostatní vyvarovali chyb, každý si vybral svůj slabší moment, ale Budvar to tentokrát nad nebohým bicmanem vyhrál na plné čáře. Nicméně celkově bylo publikum spokojeno.

 • Je známo, že nepříznivé, téměř polní podmínky, dokáží vybudit jedince k mnohem kvalitnějším a hodnotnějším výkonům. A nejen jedince, ale též soubory, nevyjímaje z toho NAŠROT. Následující hospodský koncert ve Zborné u Jihlavy (věnovaný „ruské válečné lodi Mockba, jež zdárně dospěla na místo svého určení – na chuj“)  je postaven pouze na nástrojovce, dvou zpěvových bedýnkách, přičemž se hraje bez odposlechů. Soubor to ale našlápne natolik, že předvede letošní nejlepší vystoupení – skoro hodinu a půl hardcore-crossoveru jak řemen. Publikum spokojeně křepčí a vyřvává, po setu následuje kvalitní catering v gesci pana vrchního. Poté jsou rozlity a následně vypity panáky na počest přítomné Marthovy dcery Báry, která slaví význačné narozeniny. Velmi povedený večer.      

Květen 2022

 • Na začátku měsíce Hraboš ve studiu AB s pomocí producentů a muzikantů Vladimíra Budíka a Andyho Andrleho nahrává song „The Girl In Mariupol“. 

 • Soubor Fanfáre NAŠROTáre Folkáre y Orientáre byl pozván by zabrnkále na soukromém narozeninovém mejdanu „ve městě, jež se stalo zhoubou jednoho slavného středověkého padoucha nebo hrdiny“, a ano modří již vědí – tím městem je Přibyslav. Slavily Lenka a Andrea, zvučil Kuba Šnýdl, cathering příjemný, prostředí farské stodoly jako by se vylouplo z undergroundu 70. a 80. let. Koncert skupiny dospěl až do závěrečného finále, kde si s ní obligátní „Hnijící královnu“ zapěl Shef, ex-frontman HB-undergroundové legendy KŘEČOVÝ ŽÍLY. Po více než dvouhodinovém setu Našrotárů nastoupil za gramce slovutný DJ Baltazar, člen známého improvizačního tělesa MARADONA JAZZ. Narozeninový mejdan byl tak úspěšně završen.

 • NAŠROT v plné své elektrické zbroji na Fo.Go festu v Lesnici u Zábřehu, akci veskrze punk-rockové. Soubor si je ale vědom své žánrové odlišnosti, a předvede krátký, ostrý, divoký nekompromisní set, jenž je kupodivu i ortodoxními punkery přijat velmi dobře. Dobrý zvuk na podiu, celková pohoda. Jen hlodavcovo shánění točeného vína jest jako vždy na punkových akcích naprosto marné. Dále hráli S.P.S., NEŽFALEŠ, DRIÁK, BÍBLBROX a další.

 • Volného času pro boční projekty využijí jak Hraboš, tak Martha. První jede s MARADONA JAZZ na narozeninový mejdánek do Nového Boru (od naštvaných hlášek typu „ty woe, co tady proboha děláme?“, přes komplikované nazvučení, které skončí asi pět minut před začátkem koncertu, se akce nakonec rozjede do silných obrátek, a všemi členy je kvitován i skvělý zvuk). Druhý pak coby mistr basů jede s BEAT ARCHITECTS zahrát nejprve na skate akci do Jihlavy „na rampu“, a na konci měsíce následuje Praha, KC Kaštan v rámci jazzového večera. Zde se mezi publikem objeví i Marthova dcera Bára, a pijatikou předešlého večera značně znavený hlodavec.

 • Hrabošovi vychází svazeček s jeho staršími fejetony-mikroúlety pod názvem „Headliner – Viděno Sudem“. Navíc pokračuje v práci na dalších písních v AB Studiu – jedná se o drobky, které posbíral ze svého hospodského folk-bluesového období z osmdesátých let.

Červen 2022

 • Zhruba po čtvrtstoletí NAŠROT mění zkušebnu v HB. Kulturáček ve Vršovicích byl v posledních měsících častěji než v míře obvyklé okupován vyznavači šipkařské módy, takže bylo čím dál více složitější (zejména o víkendu) domluvit nějakou zkoušku. Změna byla prostě nutná. Zde se schopným síkrem ukázal být Martha, jenž zajistil zkušebnu na havlbrodském letišti.  

 • Rachotivé těleso NAŠROT podílí se svými decibely na narozeninovém večírku managera, organizátora a vydavatele Cecka, též zvaného „Malcolm McLaren z Vysočiny“. Mejdan se koná v havlíčkobrodském Oku, a dalšími gratulanty jsou kapely ATOMOVÁ MIHULE ze Žďáru n. S., BÍBLBROXX z Brna a PSYCHOHLÍNA z ledečské periferie Souboř. Koncert se našrotárům vcelku vyvede – po jejich setu přichází na podium mladý zvukař, nechápavě kroutí hlavou a praví něco v tom smyslu jako „se divím, že s tímhle už dávno nehrajete někde na stadionech“, což u našrotích dědků vyvolá upřímný smích. Hlavními tahouny noci jsou kupodivu Martha a jako obvykle Jouza. Když se na druhý den odváží cajky do nové zkušebny, zřetelně znavený bubeník se zadívá na v obalech zabalenou soupravu, a zamumlá: „Si ani nepamatuju, že jsem včera ty bicí balil.“  

 • Po dohraném setu NAŠROTu na festivalu „Koupák“ ve Strašicích se Ceemek nakloní k hlodavci a povídá: „Koukal jsem na status, který jsi do historie kapely napsal, když jsme tu hráli před patnácti rokama. Klidně ho můžeš vzít, zmáčknout Ctrl C a Ctrl V, a zkopírovat ho.“  A dí pravdu. Někdy se Našrotári prostě dostanou do pozice, kdy na ortodoxní punkové publikum zvyklé na své čtyři akordy a békací refrény, působí jejich muzika asi jako na bigbíťáky jazz. Kdy nedokáže, a ani nechce najít kódovací klíč.  A to se přihodilo i ve Strašicích. Tak to občas chodí. Dále hráli mj. VT MARVIN, APPLE JUICE, N.V.Ú., SEX DEVIANTS a další. K možnému vysvětlení dojde při cestě domů na benzince, kam soubor dorazí občerstvit se, a potkává se tam s kapelou N.V.Ú., ana tam též hoduje. Starý punkový harcovník Pavka Van Lahven přitočí se k Hrabošovi a sděluje mu: „Jsem to poslouchal, a v jedný písničce jsi zpíval.“  Oslovený pokrčí rameny: „No, to je snad normální, ne?“ Pavka: „No, zpíval. Ale tak nějak… jako moc čistě.“

 • Hraboš průběžně pokračuje v práci na dalších písních v AB Studiu.

Červenec 2022

 • V annonci se psalo toto: „V pravé poledne dějí se to věci: v Praze kdysi tento čas ohlašoval výstřel z děla, ve westernech osamělí šerifové městeček bojují s bandami vrahounů a zabijáků, Argentinci vítězí ve finále fotbalových šampionátů, a Pepik Dvořák coby polednice žádá dětí. A občas soubor Fanfáre NAŠROTáre Elektrikáre y Decibeláre nastupuje na podium.“ Což se také stane. Koncert proběhne uspokojivě – snad jen hlodavec by si měl zopakovat některé texty, a také správně vsazovat kytaru do stojanu: když pak při nějakém neuváženém pohybu umělce sebou tato práskne na podium, ladící koliky se srovnají do jedné polohy, která skutečně jen málokdy trefí původní naladění. Dle toho pak vypadá sound, který se z ní line (závěr songu „I´m Free“ je tak totálně zazděn). Přesto po setu Jouza zaslechne jakéhosi mladého příznivce punku, jak říká cosi jako: „To je dost na hovno, když program v poledne otvírá takhle dobrá kapela. Moc lepších tu asi dneska nebude.“ Cha! Asi byl během „I´m Free“ na pivu. Dále v sobotním programu hráli mj. JUST WAR, VT MARVIN, AGGRESSIVE TYRANTS, V.V.Ú., MAD SIN (GER) či LOS FASTIDIOS (FRA) atd., předtím v pátek mj. EXPLOITED (SCO).

 • NAŠROT má cca tři týdny přestávku, čehož využívá baskytarista Martha a v krátkém sledu absolvuje tři koncerty s jazzrockem BEAT ARCHITECTS. Mimo jiné i první dvoják v dějinách této kapely – o jednom víkendovém odpoledni je to štace ve Žďáře n, S. na festivalu Pod Zelenou Horou, a poté následuje přesun pomocí Hooloovoo do Hranic na Moravě na festiválek „Letiště 2022“. Po absolvování těchto gigů se Martha na zkoušce svěřuje našrotárům, že co se týče paření, jsou jazzmani naprosto nezpacifikovatelní: „Já šel spát do kempu ve dvě ráno, ostatní muzikanti přišli v pět, a náš DJ v devět ráno. Když dorazil, hulákal jsem na něj ze spánku, ať hlavně zhasne. Což ale nebylo možné, neboť to, co osvětlovalo pokoj, nebyla žárovka, nýbrž den.“ A do třetice BEAT ARCHITECTS zahráli na Havlíčkově náměstí v Havl. Brodě v rámci tradičního kulturního léta.

 • Hlodavec cca 1x do týdne v AB Studiu a situace se jeví již značně hrozivě - nejspíš se z toho všeho vyklube cosi jako „songy z bědných časů 2“.

 • Jak je psáno v annonci: „Mnoho veselí zažili členové tělesa NAŠROT v areálu trutnovského Bojiště v rámci multižánrového festivalu Trutnov Open Air. Nyní se tam po letech budou vracet, ale už na zcela jiný festival – každoroční ušní výplach pomocí punku, hardcore a extrémního metalu zvaný „Pod parou“ se totiž nedávno nastěhoval právě do Trutnova na Bojiště.“ Ano, návrat do starého prostředí byl milý, byť v pátečním brzkém odpoledni není návštěvnost „pod páry“ kdovíjaká. Nicméně kratší set, ve kterém se místo Jouzy na postu bubeníka po třech letech opět objeví Václav Soukup Jr., se souboru poměrně vydaří. Je to všechno taková rychlovka – s předstihem přijeto, rychle postaveno, rychle nazvučeno, podání výkonu, rychle sbaleno, rychle pokecáno s přítomnými Babočkou a Muchem z PLEXIS, a rychle odjeto, neboť bubeník má na Vysočině v podvečer vystoupení v rámci tělesa VARIACE. Tak to někdy chodí.

 • Hned druhý den NAŠROT z HB „se strašlivým rachotem vzlétli na křídlech kovového sokola a po krátkém letu dosedli na fotbalové hřiště v nedaleké obci Pohled, by se zúčastnili hudební akce Falcon Fest“. I stalo se, byť v určeném čase 23:00 nehráli – po skluzu programu se na podiu objevili až před jednou hodinou v noci. Ale ani sebe, ani publikum nešetřili, set (s kmenovým bicmanem Jouzou) byl označen za velmi povedený, za což dílem mohl i zvukař Houska, díky kvalitnímu nazvučení. A pečené prase, coby gastronomický bonus. Dále ještě hráli RED NOSE, VOJTAANO, BIG S a CIVILNÍ OBRANA.  

Srpen 2022

 • Pěkný koncert NAŠROT na festiválku DomečekTek v téměř domáckém prostředí baráčku u Foita na nádraží Stařeč u Třebíče. Soubor s Václavem Jr. u bicích se sotva vejde na mini-pódium, set má ale patřičný drajv i koule, což ocení i publikum. Závěr pobytu na akci zavane kouzlem nechtěné komiky – totiž Martha, jenž, aby mohl holdovat alkoholu, delegoval řízení Hooloovoo na přítele své dcery, byl neprozřetelně vyslán pro honorář. Ještě za střízliva před samotným koncertem dával k dobru dávnou historku z roku 1996 o koncertě v Domažlicích, kde pořadatel nezajistil kapele spaní, jak tomu bylo ve smlouvě, neboť „smlouvy jsou u nás cáry papíru, který tady nečtem“, a aby to tedy napravil, poslal hudebníky spát do bordelu. Po koncertě v domečku Martha, již značně podnapilý, onoho domažlického pořadatele dokonale napodobil, když nekompromisně žádal honorář o dvě tisícovky nižší, neboť si nepřečetl, kolik má kapela za koncert dostat. Zde nejspíš nachází se jedno z jader pudla, proč je tak známý soubor neustále chud. Dále ještě hráli PERMON BALET SUPERSTAR, COLP, KONTROLLA, The BUSH, LIDOPOP, NAMROUS KONSPIRACE (SK). 

 • Martha s BEAT ARCHITECTS opět po třech letech zahrají open air v humpoleckém parčíku.

 • Annonce na další akci je také vcelku jasná: „Až to skoro vypadá, že strašlivé NAŠROTárium dělá nějakou tour de Vysočina. Soubor totiž z HB opět zamíří na jih, dokonce do jejího nejjižnějšího cípu – v něm nachází se obec Police, pro lepší orientaci Police u Jemnice. A v této Polici jest zámek, v jehož areálu konají se neobvyklé kulturní akce. Kupříkladu v sobotu to bude akce s názvem „BIGBEAT & dětský den“. Asi takhle: do 16:00 to bude dětský den, a od 16:00 už jen ten bigbeat.“ Na akci soubor dovezl Martha s Hooloovoo, a vzápětí se postaral o první komplikaci – neprozřetelně do sebe narval pečené kuře. Následně chodě po areálu, a drže se za nafouklý břuch, každému sděloval, jak se přežral: Ceemek využil příležitosti a sdělil mu, že mu připomíná Kocoura z Červeného trpaslíka, když do sebe nacpal 6x „pstruh a la Creme“, a pak skučel na palandě: „Úúúúúh! To je můj konec! Jsem urybovanej k smrti!“, na což mu Martha sdělil, že přesně tak se cítí, akorát, že je „ukuřatovanej k smrti“. Aby zahnal nepříjemnost v útrobách, vyndal z futrálu basovku a začal na ni trénovat. Koncert tělesa je jako vždy divoký a hlučný (s dobrým zvukem na podiu), i když občas jakoby „kouřily kamna“. Po setu se Martha přizná, že mu to dnes moc nešlo, na což mu je odvěceno, že „kdyby před vystoupením tolik netrénoval a neunavil se, určitě by se dostavil lepší výsledek“ (no, hlodavec to taky párkrát pěkně přeťáp). Celkový dojem z koncertu je ale u publika pozitivní. A tak to má být. Dále ještě hráli J.J. NEDUHA & EXTEMPORE, LOS PERDIDOS, LUCIA PIUSSI (SK), Pepa KLÍČ, SBK, MOTL FAMILY a FREEDOM.

 • I objevila se na stránkách souboru tato annonce: „Napřed se na obloze objevily jen kouřové signály a posléze ozvaly se vzdálené bubny z indiánského ležení na Sun River - toť neklamné znamení, že hlukové těleso Fanfáre NAŠROTáre Elektrikáre y Decibeláre bylo opět povoláno do zbraně!  A to do moravské metropole, nad kterou létá modrobílá Kometa, a v jejímž centru sídlí ve svém dobrovolném exilu valašský král Polévka, a s kterou je spojena i zpívající a houslující šamanka Ivuška. Ona metropole zove se Brno, a právě tam, v ležení Na Střelnici nastane od čtvrtka 18.8. až do neděle 21.8. obrovské srocení lidu hudbymilovného, zvané TrutnOff BrnoOn Open Air Festival.“ Vše se zdálo být jasné, že? A také bylo. Soubor NAŠROT dorazil na místo srocení ve dvou frontách – napřed přijel průzkumný team, který tvořili Martha, Shef (ex-zpěvák KŘEČOVEJCH ŽIL), Dáša a Lenka, a posléze zbytek jednotky s nástrojovým materiálem v dodávce zvané Jelenobijec, řízené králem silnic L.Prajzlerem. Páteční set kapely, který tato odehrála za počínajícího soumraku v dosti úporném dusnu, byl pak označen za kvalitní, až excitující. Po něm zbytek kapely vrátil se do HB, na festu zůstal s průzkumným teamem ještě Hraboš, a to po dva dny. Martha a Shef už v první den podlehli démonu alkoholu, kterým je neustále zásobovaly obě dámy, jež basák v poryvu básnické múzy nazval „rumovými vílami“, hlodavec se sám držel na uzdě, asketicky se napájev pouze vodou. Ovšem jeho zas od sobotního rána nalíval kvalitním vínem ředitel Underground radia Palivec na androšské autokarové základně. Přesto probíhaly družné rozhovory s přáteli a umělci (moderátor Sucháč, Petr Váša, Štěpán Málek z IVVÚ, Maťa zvaný Nezdolný přesto však „zdolaný“, Olda z SBK atd.). 

  Přes všechny nástrahy festivalových tenat se našrotí zbylí pozůstalí snažili stihnout co nejvíce interpretů z festivalového programu. A nebýt deště viděli by i více. Na festu mj. zahráli SISTERS OF MERCY (UK), THE SUBWAYS (UK), REEF (UK), THE DHOL FOUNDATION (UK), CHINA SHOP BULL (UK), MICHAL PROKOP & FRAMUS FIVE, LIVIN´ FREE, HUDBA PRAHA & Michal AMBROŽ, ECHT!, KRAJINA RÓ, ČANKIŠOU, DUNAJ, Petr VÁŠA & TY SYČACI, Robert KŘESŤAN & DRUHÁ TRÁVA, Jaroslav HUTKA, ZÁVIŠ, POVODÍ OHŘE, VÍTKOVO KVARTETO, Aneta LANGEROVÁ & BAND, BUTY, MONKEY BUSINESS, Vilém ČOK & BYPOASS, TERNE ČHAVE, !V.V.Ú., COCOTTE MINUTE, KURTIZÁNY Z 25. AVENUE, DAVOVÁ PSYCHÓZA, BB Ivana MLÁDKA, MUCHA, TURNOVÁ & HRADIL, ŠVIHADLO,  VLOŽTE KOČKU, BUDOÁR STARÉ DÁMY, VÍTRHOLC, Pavel FAJT, CIRCUS PROBLEM, THE PRIMITIVES GROUP, VELVET UNDERGROUND REVIVAL, ŠKAREDÁ HOLKA, ČOČKA, SBK, VRBOVZKÍ VÍŤAZI, TYGROO, HRUBÁ HUDBA, MUTANTI HLEDAJ VÝCHODISKO  RYBOFFKA, a další. Pěkná a záslužná akce.

 • Hraboš finišuje v nahrávání skladeb pro „Songy z bědných časů 2“.

 • Někdy přijde jobovka jako blesk z čistého nebe. Někdy víte, že je to špatný, ale říkáte si, že se to zlepší. Ale většinou se to nezlepší… Jako v tomto případě. Členové souboru Našrot proto smutní, neb po těžké nemoci zemřel perkusista Dréza (vl. jm. Martin Dresler, 1977 – 2022), přes dvacet let stálý host kapely na koncertech, zpočátku elektrických, později tzv. unplugged, kde byla jeho role zcela zásadní. Kamarád, dobrý kumpán do různých mejdanových kratochvílí a taškařic, slušný člověk. Na koncertech byl s nadsázkou uváděn jako „maorský perkusista s německým jménem hrající na africký bubínek“. R.I.P., Drézo!

Září 2022

 • I objevila se na webu souboru tato povzbuzující annonce: „Našrot je znám coby rámusivé těleso, oblažující publikum decibelovou smrští ve stylu jakéhosi hardcore-crossoveru. Ale má i svou (méně známou) tvář, kdy hudebníci usednou do seslí, chopí se akustických kytar, kontrabasu, bubnu a houslí či saxofonu, a spustí folk-rock & blues v rámci vystoupení obecně zvaného unplugged. Tehdy slyšíte našrotí písně zbavené hlukového nánosu, a s překvapením zjišťujete, že obsahují zajímavé melodické postupy, které bývají jinak skryty. A navíc – spoustu songů ať už autorských, nebo převzatých, předvádí soubor pouze v této polo-akustické formě. Samotný koncert je pak rozdělen na dva poločasy po 45 minutách, po kterých následuje prodloužení, a většinou i penalty. Ty se však kopou až po vystoupení, na baru. A toto celé kompletně proběhne… v Brně v klubu Stará pekárna…. Akce je zaštítěna Popmuseem, zabývajícím se starodávnou hudbou, což je zvláštní, neboť členové Našrotu vypadají dosti mladě a zdravě. Tedy… až na zpěváka… a na basistu…vlastně i na kytaristu… bubeník ujde, ale žádná sláva to taky není… Mmmhm…Ale to nevadí, neboť zbytek kapely – je perfektní!“

  Ano, jistě - to mohli návštěvníci klubu posoudit sami, byť jich pravda mnoho nebylo. I po více než deseti letech hraní unplugged prostě vzbuzuje tato forma hraní spojená s názvem Našrot určité pochybnosti. Které navíc zvýšil hlodavec, když se zamyslel nad „krásou“ svého textu „Blues levnýho baru“, takže okamžitě zapomněl, že ho má zejména zpívat, tudíž song zcela zazdil – pro podobné jedince platí poučka Lucifera XIV. Z pohádky S čerty nejsou žerty: „Hlavně nemyslet!!!“. Až na tuto drobnou vadu na kráse byl nicméně koncert tělesa odveden solidně a s patřičnou mírou energie. A ještě další filmová vzpomínka – pamatujete na tu scénku z Kulového blesku se Smoljakem, jeho vláčkem a hlášením „Na druhou kolej přijel osobní vlak z Vizovic“, který přivezl panáky slivovice?  Po vystoupení byl Hraboš a členové Popmusea pozváni na klubové „nádraží“, a hle -. tunelem od baru náhle přijel podobný vlak naložený panáky. Slivovice byla prvotřídní.

 • Martha jako první z NAŠROTu vyslechne master Hrabošových „songů z běsných časůl 2“. Po poslechu prohlásí něco v tom smyslu, jako že „ani jedna z písní mě nesere“. Což hlodavec bere jako obrovskou pochvalu.  

Říjen 2022

 • BEAT ARCHITECTS s Marthou vystupují v rámci narozeninové akce v havlíčkobrodském Oku.

 • Hraboš vydává druhé 2CD svých nově nahraných starých folk-blues-rockových skladeb z 80.let pod názvem „Songy z bědných časů 2“. O design cédéčka se opět postará Ceemek, temné foto na obalu jest stejně jako na jedničce – a tedy z dílny Míry Lédla. Na rozdíl od jedničky, tato dvojka obsahuje i některé coververze a aktuální novinku z roku 2022, píseň „The Girl In Mariupol“.      

 • NAŠROT se letos podruhé představuje ve známém hippie & underground centru U Žíznivýho mnicha ve Vraclavi u Vysokého Mýta. Hlavním dramaturgem večera je opět manager Cecek, přičemž set-list je již mnohem více alternativnější než minule, což však mnoho lidí nepřiláká. Naopak kladem je, že kytarista Ceemek již není ohrožován rozpálenými kamny, u kterých hrál minule, neboť tyto nejsou v provozu. Našrotári se představí v dobrém světle se svým standartním anglickým setem, včetně česky zpívaných songů „Kanárek“ a „Hnijící královna“. Hlodavec zde poprvé prodává svou novinku „Songy z bědných časů 2“. Na akci dále ještě hráli BRATRSTVO KOČIČÍ PRACKY, H47E U5 a VÝSMĚCH?.

Listopad 2022

 • Po dlouhé těžké nemoci umírá Mireček Kruntorád, undergroundová mánička z tzv. „dobronínské sekce“, později Jihlavák, na konci osmdesátek člen Havlíčkovy mládeže, pozitivní člověk, příznivec NAŠROTu.

 • V hospodském sále ve Zborné u Jihlavy se NAŠROTU tradičně daří, aniž by k tomu musela být nápomocna poněkud přehnaná annonce: „Aaaah! Aaaah! NAŠROTárium už otvírá tlamu, aby vás pozřelo, Atomová Mihule zakousne se vám do nohy, a taky pozor na Mamuta! Rozdupe vás! Tak se stavte uličníci a uličnice, ju?“ Na všechna tato nebezpečenství v předsváteční středě bylo ovšem publikum zjevně připraveno – sál byl úplně narván. Koncert našrotárů byl samozřejmě věnován zemřelému Mirečkovi. A vzápětí nastaly přímo hlukové hody, které z boku skvěle kočíroval Marthův otec, zvukař Jirka. Publikum dalo se do zběsilého, téměř pogovitého pohybu, přičemž jedna postarší maňucha několikrát spadla Ceemkovi do jeho krabičkového pedal-boardu. Vše marno, hluková masáž nepřestávala. Občas sice „zakouřila kamna“, ale to v přívalu decibelů nebylo poznat. Hluk, bordel, energie, tak má vypadat pořádnej bigboš. Kromě Našrotária zahráli jihlavští punks POZOR MAMUT, a výborná alternative rocková ATOMOVÁ MIHULE ze Žďáru n. S. Velmi vydařená akce.

 • Publicista a historik R. Diestler (aka -rdd-) a Hraboš (aka Rocker H.) jdou do toho popáté – na FB-stránky Viděno Dvojmo neboli „nejzhovadilejšího fotbalového blogu pod sluncem“ znovu začnou přibývat texty lihových reportérů Vinárny U Sudu, tentokrát se týkající zápasů (a s nimi spojených storek) fotbalového MS 2022, konajícího se v Kataru.

Prosinec 2022

 • Aktivity NAŠROTária jsou tedy poněkud utlumeny. Ve fázi příprav na vánoční koncert unplugged je třeba udělat tzv. „rozpomínací“ zkoušku. Jelikož Ludra bude o vánocích zaneprázdněn (koncert s vlastní kapelou VARIACE), na ságo a klarinet ho zastoupí Kuba Šnýdl z kapely BEAT ARCHITECTS. A vzhledem k nedávnému úmrtí perkusisty Drézy se uvažuje o novém hostujícím hráči na tento post. Martha přichází se jménem Václav Lindl – na první zkoušce se ukáže, že je to dobrá volba.

 • Fotbalovým mistrem světa se stane Hrabošův oblíbený team Argentiny. Zdali nervy drásající finále a následný extatický stav zanechají na jeho psýché nějaké následky, ukáže čas.

 • Fanfáre NAŠROTáre Folkáre y Orientáre na tradičním vánočním koncertě unplugged v Havl.Brodě v klubu Oko. Koncert je věnovaný zesnulému perkusistovi Drézovi, přičemž je publiku představen jeho nástupce Václav. A samozřejmě též Ludrova saxofonová alternace Kuba. Vše probíhá bez zádrhelu, pouze hlodavec musí u některých těžších songů maskovat své nachlazení improvizovanými změnami vokálních poloh, což ale pozná jen málokdo. Ke kdesi avizovanému „polití“ jeho 2CD, nakonec nedojde, neboť není času nazbyt (neboli po monty-pythonsku „no time Toulouse“). Koncert končí everlastovsko-santanovským coverem „Put Your Lights On“, a po něm již podium ovládne výborná folk-jazz-rocková trojka DENUDACE. Celý večer lze označit za velmi povedený.

Leden 2023

 • Vstupní měsíc roku 2023 poznamenává smutná událost: umírá Petr Hošek zvaný Sid nebo Mucho (1967 - 2023), frontman punk-rockové kapely PLEXIS, která s „řezníky z Vysočiny“ od roku 1988 odehrála spoustu společných koncertů, Hrabošův kamarád z pražské Vinárny U Sudu, a člen společného projektu, improvizačního tělesa MARADONA JAZZ.

 • Annonce na první koncert NAŠROTU v roce začínala takto: Tradice společných 29tin (neustále se jimi ohánějící Maťa) a „mnohotin“ (v matematice ne-erudovaný Hraboš) se táhne už bezmála deset let (když ale Maťovi řeknete, že by mu tedy logicky mělo být 39, odpoví, že s logikou u něj můžete jít tak leda do prdele). Ovšem pozor! Letos se na tradičním místě, tzn. v MC Vagonu na pražské Národní třídě, bude v sobotu 28. ledna 2023 konat navýšený TROJNÁSOBNÝ narozeninový mejdan. A kdože bude tou třetí osobou, tím třetím vyvoleným, jenž bude přizván, by se připojil ke společné oslavě s dvěma výše jmenovanými mladými a nadějnými veterány? Neuhodnete. Nejedná se totiž o osobu, nýbrž o soubor – ano, je to smutné, ale neúprosný čas (jehož lineárnost stanovili lidští vědci, zabývající se fyzikou) v roce 2023 ohodnotí existenci divoké skupiny NAŠROT na již 35 let trvání!...“

  Celá akce je nicméně prostoupena výše zmíněným úmrtím punkera Mucha, jemuž soubor koncert věnuje. Samotný výkon Našrotárů je v podstatě dobrý, byť zvuk na podiu se poněkud podobá kouli, a hudebníci hrají v některých chvílích tak trochu po paměti. I přes některý hlasy jednotlivců, kterým se zdál koncert tělesa hodně nahlas, je publikum spokojeno. A určitě nejspokojenějším členem publika je brodský ex-hokejista a příznivec skupiny Karel Pavlíček, jenž zažil čtyřnásobnou radost – ten den vyhrála jeho Bohemka, ve volbách vyhrál jeho presidentský kandidát, koncert se mu líbil velice velmi, a koupené hlodavcovo 2CD, jenž si poslechl hned druhý den, se mu líbilo taktéž. To se to pak o pozitivním přístupu k životu mluví opravdu snadno. Na akci dále hráli SBK, A BUDE HůŘ a PENTAGRAMČEK (SK).

Únor 2023

 • Folk-bluesový soubor Fanfáre NAŠROTáre Folkáre y Orientáre hraje kompletní unplugged set na soukromé akci v Knyku – jedná se o oslavu narozenin. Soubor dorazí v sestavě i s Ludrou a Václavem Lindlem, a přestože se ze začátku zdá, že KáDéčko v Knyku neměnilo svůj elektrický systém nejmíň od osmdesátých let (stále cosi probíjí a světla vyhazují pojistky), koncert se nakonec podaří odehrát. A jestliže už kdys došlo k extempore, kdy Martha odběhl močit v průběhu koncertu, nyní se této role zhošťuje Jouza – když se k němu hudebníci otočí, ať odťuká další skladbu, muž tento za bubny chybí. „Šel chcát,“ lakonicky komentuje situaci věci znalý Ludra. Výkon kapely je nicméně kvitován kladně, včetně faktu, že hlodavcův vokál je oproti vánočnímu havlbrodskému unpluggedu o sto procent lepší. Možná je to tím, že se – stejně jako ostatní chudí a hladoví hudebníci - těší na zdejší vynikající catering.  V závěru akce tak po Ceemkově kulinářské navigaci nekompromisně nasadí „bohdalku“, za což je vysmíván Marthou (ten má tak co mluvit).   

Březen 2023

 • Záškodnická rocková jednotka Al-NAŠROT zúčastňuje se ve Znojmě místního, velmi oblíbeného „decibelobraní“, během kterého jsou konzumovány decibely v míře vyšší než obvyklé. Těchto slavnostních hodů se toho dne zúčastňují tvrdé party GENOTHYPE a ARALYON. Našrotári předvedou solidní sevřený set, byť se samozřejmě občas stane, že někteří jedinci se takzvaně „zamyslí“ a něco zkopou (Martha, Hraboš). Ceemek hraje téměř bez chyb, ukáže se zejména v ekvilibristice s pedal-boardem, kdy se mu podaří v obtížném místě songu „Bloody Oil“ vše ušlapat tak, jak má být. Asi nejlepší výkon podává bubeník Jouza, byť zlé jazyky tvrdí, že se tak stalo zejména proto, že se nedokázal dostatečně zalít pivem. Během koncertu souboru nastane krátká přestávka, neboť hlukový nápor nevydrží předzesilovač PA-systému a takzvaně „shoří“. Po nahrazení jiným, akce zdárně pokračuje. Celkový dojem? Jo, dobrý.

 • Hraboší ksicht s cigárem ležérně vloženým do koutku úst se překvapivě objeví na titulce androšského čtvrtletníku Voknoviny.

Duben 2023

 • NAŠROTári po delší době opět natáčejí. V AB studiu na Vysočině nahrávají song „Mejdan v ulicích“ na zamýšlené tribute album písní punk-rockové kapely PLEXIS, které vznikne k poctě jejího nedávno zemřelého frontmana Petra „Mucho“ Hoška.

 • Annoce na další koncert byla všeříkající: Třeskuté těleso Fanfáre NAŠROTáre Elektrikáre y Decibeláre se představí se svým elektrickým rachotem v sobotu 29.4. 2023 v Pardubicích v klubu Žlutý pes na undergroundovém setkání nazvaném „František 60´ Party" by popřálo svými nyvými písněmi zasloužilému chrudimskému androši a hippiemu Františkovi Free. Chystá se obrovský sraz tzv. „závadové mládeže vyššího věku“, rámovaný kvalitní hudbou všech možných stylů.“ Co je psáno, jest i naplněno. Našrotáři celou akci ukončují svým divokým koncertem – začnou ho i s oslavencem na podiu, přičemž mu jako dárek zahrají jeho oblíbený song „Break On Through“ od THE DOORS, který měli v repertoáru naposledy někdy na konci devadesátek. A následuje běsný set vlastních písní, ukončený plastikovským „kanárkem“ a „I´m Free" od THE WHO. Po koncertě jsou slyšet na předvedený výkon slova chvály (např „ty vole, to byl zvuk! Jako kdyby, kuwa, přijela ňáká západní kapela!“)  A pokud se psalo, že sraz „závadové mládeže“ bude obrovský, tak vskutku byl obrovský. Na akci dále zahráli např. HALLY BELLY, ŠPINAVÝ SPODNÍ PRÁDLO, DONRVETR, STOKRÁT BAND, ČOČKA, NŠO-ČI, BANDA, GOJI, EGZOT atd. Vydařený večírek!

 • K dispozici je již i fyzická podoba spisku „Viděno dvojmo 5“ (autorů hlodavce aka rockera H. a –rdd-a) i se soundtrackem. Text popisuje humorné i méně humorné zážitky obou „blogerů“ při sledování loňského MS ve fotbale v Qataru v prostorách mýtické pražské Vinárny U Sudu.  

Květen 2023

 • V annonci stručně psalo se: „Spisovatel a výtvarník Viktor Hait I. zvaný Velký bude celý měsíc květen vystavovat v Brně osm monumentů s vlastním příběhem a poetickým názvem ´Kundí svět´ – bude se tak dít v Clubu Unleaded Coffee. V rámci výstavy budou každou sobotu na tomto místě probíhat také hudební vzpomínkové soboty na Viktorovu tragicky zesnulou sestru Marii.“ V onu první „vernisážní“ sobotu po partách LAHKÁ MÚZA a JÁTRA REVIVAL spustí svůj elektrický set také NAŠROT, a podá standartní kvalitní výkon. A tak to má být.

 • Dávný Hrabošův kámoš z libereckých hospod a příznivec NAŠROT, folkař Roman VOGL slaví kulaté (samozřejmě fejkové) narozeniny v Sýkořicích u Rovenska pod Troskami. Zpočátku to vypadalo na běžnou akci, přičemž na příslušném mejdanu zahudlají společně Vogl s hlodavcem, jenže po oznámení této zprávy členům tělesa, začala u nich probíhat taková ta momentální rozhodnutí ve stylu „jedu taky“, „já taky“ atd., což oslavenec sám podpořil, a tak se tedy na narozky vypravil celý soubor. V klasickém hospodském prostředí večer zahájil svými písněmi Vogl, a posléze předvedl koncert unplugged i samotný soubor. Výborný catering, a dobrá nálada všech přítomných. Pozn: Jouza před hraním vyfotil na horizontu hrad Trosky a ihned poslal tuto své choti. Ta fotografii komentovala lakonicky: „Trosky hrají pod Troskama.“

 • Improvizační těleso MARADONA JAZZ se předvede v poněkud okleštěné podobě tria, coby jakési „latino-Cream“ (DJ Baltazar – MC El-Hraboš – Seňor Stuchlý) v Hradci Králové. Na fesťáčku „Na jednom břehu“ roztančí publikum na malé scéně. Zvuk dobrý, nicméně solidní výkon hatí nestabilní podium s důsledkem občasného přeskakování přenosky na DJ-ových deskách. To se to pak improvizuje poněkud hůře... 

Červen 2023

 • Electro-jazzrockoví BEAT ARCHITECTS (s našrotím basovým generálem Marthou), a ve spojení s rapperem MC Kolonou předvedou svůj set v rámci festivalu Zámostí v Třebíči v tzv. modrém stage.

 • Třeskutý soubor Fanfáre NAŠROTáre Elektrikáre y Decibeláre vypraví se po delší době na severovýchod. A to do kopcovitého terénu Zábřežské vrchoviny, jíž vévodí Michael´s Hill, a kde nachází se obec Drozdov. Cesta tam z Moravské Třebové jest plna nástrah a nebezpečenství, skrze hluboká lesnatá údolí a lesnaté vrchy, kde nepotkáte živáčka, a ani nemůžete, neb ten již bezpochyby zemřel. Kdosi z bloudícího souboru nazval tento kraj mimo civilizaci „koncem světa“. Kdy jste v očekávání, že lesní cesta, po níž jedete, náhle skončí, a za ní už není svět, nýbrž jen obrovský sráz do jakéhosi vesmírného NIC. Poděkování tak patří řidiči Marthovi a jeho dodávce Hooloowoo, jenž všemi nástrahami bezpečně projel, aby nakonec dorazil na zalesněný kopec nad obcí, kde se tradiční fesťáček zvaný DrozdOff, plný crossoverových skupin, konal. Po odehráni setu klasiků tuzemských žánru JOLLY JOKER & PLASTIC BEATLES OF THE UNIVERSE, nastupují Našrotári na plac před půlnocí jako poslední. I po všech těch cestovních strastech kupodivu předvedou velmi dobrý koncert, se třemi vyžádanými přídavky. Dále vystoupili např. GENETIC MUTATION, GREYBOWNES, FINE DAY FOR DEATH a THE MAD PAUSE. Opravdu „vymazlená taškařice“.

 • Improvizační těleso MARADONA JAZZ s MC El-Hrabošem po několika letech zase v pražském Cross Clubu. I když ne tak zcela – vystupuje na prostranství před klubem, kde je otevřena tzv. letní scéna. V klidu a v pohodě dá své dvě hodiny improvizace na latinská, soulová a rhythm&bluesová themata. Mezi křepčícími vrtichvosty objevuje se spousta klubových harcovníků, kteří MJ následují už více než dvacet let (objevuje se i dlouho neviděný Kočár). Zvuk dobrý, atmosféra také…

 • Annonce na další hraní našrotárů byla jasná: „Hlučná hudební jednotka z Vysočiny vyráží do Polabí na setkání hlučných souborů. Kdyby normální posluchač uslyšel tuto větu, řekl by si: to zas bude nějakej festival kraválu a rachotu. Ale pozor, vše je jinak! Po příjezdu na fest budou všem kapelám elektrické gitáry a basgitáry odebrány, do rukou jim budou vraženy španělky a kontrabasy, hudebníci nahnáni na podium, a snažte se, holenkové! Ano, ano hlučná hudební jednotka z Vysočiny opět promění se v hospodský šraml, a pod názvem Fanfáre NAŠROTáre Folkáre y Orientáre se letos podruhé představí unplugged – a to na festivalu hlučných souborů, které své sety odehrají v této poloakustické formě. Akce se nazývá Punkplugged.“ Soubor dorazil na místo konání (letní parket v Újezdu u Přelouče) dvěma vozy, s Ludrou a Václavem Lindlem, a v onom horkém odpoledni předvedl festivalový set. Jelikož byl tento kratší a logicky prořídlý, a Ludra tudíž netušil, co se bude hrát, hlodavec mu do mikrofonu vždy řekl jeden ze tří nástrojů, který má vzít do rukou (housle, ságo a cigáro – to když pauzíroval). A coby nepunková kapela, mohli si našrotári dovolit v podstatě vše – i na blues došlo. Pěknou po-koncertní tečkou bylo setkání dvou fandů argentinského fotbalu Hraboše a Čurbyho, jinak pořadatele mezinárodního festivalu nejtvrdší hudby Obscene Extreme. Čurby se též pochlubil svou dodávkou vyvedenou v argentinských barvách, a namalovanými Messim a Maradonou na karosérii, což hlodavec pochopitelně velmi ocenil.

Červenec 2023

 • Jak bylo psáno v annonci, „HC-crossoverový soubor Fanfáre NAŠROTáre Elektrikáre y Decibeláre zůstává o víkendu v divokých, byť již poněkud prořídlých hvozdech Vysočistánu…“, a tak se také stalo.  Na konci obce Modlíkov u Přibyslavi nachází se pěkný areálek pro rockové koncerty, a právě tam koná se VI. ročník festivalu Metal Open Air. Našrotári idů na scénu před jedenáctou noční ihned po spřízněné skupině INSANIA, a předvedou vcelku strhující výkon. Může za to i dobrý zvuk na podiu i venku, který zajistil zvukový mistr Kletečka. To se to pak hlučí, když je po ruce mocná dávka decibelů! Dále ještě hráli mj. ASMODEUS, ARCHEONIC, PROLAPSED, MINOR (SK), ZODIAC, NEUROTIC MACHINERY, SACRASTIC. Vydařená akce.

 • NAŠROTický rachot se svou vozovou kavalerií stále cestuje po Vysočistánu, ale geograficky se přesunuje do jihozápadního cípu Moravy. Tam totiž po několika letech opět vystupuje v oblíbeném centru „závadové mládeže“ v Meziříčku na mlejně u Skaláka, kde zuří několikadenní festival Magorovo Vydří, který již tradičně moderuje legendární Čuňas. S malou výjimkou. Našrotári se v pátek stávají součástí oslavy „10 let Underground Radia“, kterou dramaturgicky i moderátorsky zaštiťuje jeho ředitel Palivec. Soubor začíná v onen horký podvečer set přáním „dobrého soumraku“ a odpálí svůj koncert předělávkou DOORS „Break On Through“, čímž se publikum dostane ihned do varu, a vaří se a paří po celičký čas našrotího vystoupení. Skutečně vysoko nasazená laťka, která je ovšem držena všemi následujícími kapelami a projekty – dále toho dne hrají ŠPINAVÝ NÁDOBÍ, VÍTRHOLC, PRASEČÍ FARMA, MUTANTI HLEDAJÍ VÝCHODISKO a HALLY BELLY. Dle pozdějších ohlasů publika byl právě tento páteční set nejlepším na celém festivalu. Hlodavec jako vždy zůstává i přes sobotu, a v noci si hodí svůj obvyklý minikoncert na autokarové základně…. 

 • V létě v čase dovolených bývají lidé často zmatení a dezorientovaní, takže přestávají mít pojem o tom, který den právě probíhá, neb jim je to jedno. A tak když jistého pátku k večeru vyráží trojice Ceemek, Hraboš a Martha (jež je jako jediný schopen řídit superinteligentní dodávku Hooloovoo) pro čtvrtého – Jouzu –, aby pak ve zkušebně naložili aparát a vyrazili hrát, ten čtvrtý ještě vůbec netuší, že se vůbec nějaký koncert koná. Což vyplyne z telefonátu („vono se hraje dneska?!! Já myslel, že až zejtra!“). Nakonec vše dobře dopadne, a NAŠROT zamíří prakticky do stejných míst Vysočistánu, jako před týdnem – do Třebelovic u Jemnice, kde se ve známé stodole u Tofua koná festival punk a HC těles.

  Soubor začne zhruba o jedenácté večerní a předvede jeden z nejlepších výkonů v tomto roce. Možná je to způsobeno i tím, že pod podiem nejvíce paří parta nezletilých holek, ač jsou v závěru koncertu odvolány, nejspíš nějakou jejich zákonnou zástupkyní. Kvalitu setu nadšeně kvituje i letitý příznivec kapely punker Kačer, jemuž skupina zahrála jeho oblíbený song „Himaláj“, který vyžadoval, samozřejmě pod krycím názvem „Going To Shamballah“. Jouza pak hlodavci sděluje, že se bavil se zvukařem, který mu řekl, že již dlouho neslyšel u někoho tak skvělý vokál. Načež to doplnil ještě o informaci, že jedna ze slečen, o něm řekla něco ve smyslu, že zpívá jako Karel Gott. Což hlodavce tedy dvakrát nepotěšilo. Zato hladový soubor potěšil závěr akce perfektním cateringem (uzený klobás, uzený sýr, řízečky). Takže věta z annonce „pojďme společně zažít klasické hraní v nefalšované undergroundové stodole, tak jak tomu bylo v dobách, kdy největším nepřítelem bolševika byla (krom zdravého rozumu) elektrická kytara“ byla naplněna i do kulinářského puntíku. Dále ještě hráli ARALYON, P.O.P., KůROVEC, NAMROUS KONSPIRACE.

 • Martha s přítelkou Dášou rozhodnou se navštívit řecký ostrov Rhodos. Do dvou dnů po jejich příletu vůkol rozhoří se ohně a všichni turisté jsou evakuováni. Oba neúspěšní dovolenkáři jsou s ostatními umístěni do evakuačního tábora, a posléze odlifrováni zpět do Česka. „Byla to určitě zajímavá zkušenost,“ prohlásí pak baskytarista, „teď už aspoň vím, jak to chodí v utečeneckým táboře.“

 • Jazz-rock & fushion music parta BEAT ARCHITECTS s Marthou u zbraní basových hraje na fesťáku Veselý kopec v Novém Městě na Moravě. Akci zhodnotil po marthovsku lakonicky: „Jojo, bylo to fajné." 

 Srpen 2023

 • Na další koncert NAŠROTU byl vytvořen trailer a bombastická annonce, ve které se mj. psalo: „HC-crossoverový soubor z Vysočistánu zvaný Fanfáre NAŠROTáre Elektrikáre y Decibeláre, vypraví se v další své pouti na jihovýchod země, až tam, kde si Morava tyká s Austrií, tam, kde září a sálá horké pálavské slunce, a kde suchému vínu dobře se daří. Stejným směrem se z kasemat stověžaté helmbrechtnice našich měst vydá i potulný ansámbl divých muzikantů, zvaný Pražský výběr, v čele s principály a tvůrci barevných rockových komédií de´ll arte, Kocábem a Pavlíčkem. Obě soldatesky protnou sobě cestu tam, kde pod skalnatým Turoldem nachází se starobylé město Nikolsburg neboli Mikulov. Právě sem rozjedou se v pátek 4. 8. 2023 milci rocku a jeho příbuzných uměn na slavnost, která bude se konat v mikulovském amfiteátru. Bude se jednati o představení hudebně trochu odlišných těles, nicméně je všeobecně známo, že obě tato budou tropiti hluk mocný, randál strašlivý a roztodivné kousky a kejkle předváděti, takové, jež oko běžně nevidí, a ucho neslyší. Našrotári i Výběři vypustí do publika písně staré, mladší i nejmladší, prostě průřez svých tvoreb, které pomalu sčítají pětatřicet a pětačtyřicet křížků na svých hudebních bedrech…“ Dost dobrý, co? Jenomže…

  Na moravskou výpravu NAŠROTárů lze prostě použít expresivněji modifikovaný Murphyho zákon: „Když se má něco zesrat, zesere se to. A když už se to zesere, tak se to zesere totálně.“ Začalo to cestou. Nálada v teamu je totiž dobrá jen do okamžiku, kdy kapelní dodávka zvaná Hooloovoo znenadání začne na dálnici ztrácet tah a tím pádem i rychlost, a její motor počne mocně dýmit. Stačí ještě sjet do Rosic, kde hned za cedulí „Rosice“ kupodivu nachází se autodílna. Místní automechanik prohlédne motor a skepticky sděluje teamu, že vůz je kaput čili dojezdil, ať si ho odtlačí mimo dílnu, jelikož on sám má padla a zamyká vrata. Po několika telefonátech na místo koncertu následuje záchranná mise z Mikulova, na kterou se vydává vůz Pražského výběru se svým statečným šoférem. Aparát je přeložen a hudební mise tak může pokračovat. Těleso Našrot doráží do amfiteátru asi čtvrthodiny před svým koncertem. Rychlostí světla je aparát přenesen na podium, a připraven k nazvučení.

  Členové souboru jsou ovšem poněkud zaraženi z toho, že na betonovém povrchu podia nacházejí se louže po předchozím lijáku. Přesto koncert začíná jen zhruba s pětiminutovým zpožděním. Bohužel, PA systém neustále vypadává a z odposlechů i z venkovních repráků se ozývá pekelný praskot, jako kdyby na amfiteátr nalétávali nějací čerti, či kdovíjaká jiná bájná havěť. Zvukařský team přehazuje kabely do jiných zdířek, ale vždy po chvíli je praskot slyšet znova. Hudebníci se navíc obávají zkratu a toho, že dostanou pecku od elektrického proudu. Poslední song kapela dohrává pouze na svůj nástrojový aparát, přičemž frontman se snaží řvát na plný amfiteátr bez mikrofonu. Publikum oceňuje, že i přes nepřízeň osudu to soubor nezabalil, a když je konec, bubeník Výběru, jistý Hrubeš se po koncertě dožaduje vyfocení s kolegou z Našrotu, slavným Jouzou. Nemaje přístroje, selfie nakonec musí zmáčknout sám Jouza. O přestávce se zjišťuje, že Damoklův meč visí i nad samotným koncertem Pražského výběru, neboť kabely z podia do mixpultu vedou kanálkem, který je plný vody. Rychle se vysušuje podium, a kabely se přesměrovávají jinou cestou. Nakonec je Pražákům hej a svůj koncert odehrají bez zvukových poruch a naprosto skvěle. Našrotári okamžitě telefonicky zajišťují odvoz do HB, s tím, že v Mikulově přespí.

  Na druhý den přijíždějí do Mikulova kamarádi z HB s osobáky, do nichž se narve našrotí pódiový aparát včetně samotných našrotárů, a za strašlivého lijáku přes auty ucpanou dálnici i okolní autostrády, dopravují uondané hudebníky do HB.  A v neděli se basák a řidič Martha vrací s odtahovým vozem na místo prvního činu do Rosic a posléze odváží na Vysočinu nemocnou dodávku Hooloovoo. I tak někdy dopadají koncerty našeho nejlepšího neperspektivního tělesa…

  A jaké z toho plyne poučení? Vůbec žádné. Věci se prostě dějí. 

 • Další dva gigy jazzrockových BEAT ARCHITECTS s generálem Marthou u basové baterie. Napřed ve starobylé Telči v rámci „Prázdnin v Telči“, a poté v Jihlavě v rámci „Koncertů na náměstí“.

 • Kapelní mičurinec Ceemek je vykulen z mocné úrody zeleninového plodu Cucumis sativus. Vyděšeně všem esemeskuje: „Postihla mě okurkalypsa. Nechcete někdo nějaký?“ Věrného odběratele nakonec nalezne v nenažraném hlodavci. Když zpěvák v průběhu času darované hadovky zlikviduje a žádá dalších, je již kytaristou odmítnut. „Už mi jich zbylo jen pár, a ty mám pro sebe.“ 

 • Jouza se vrací z tradiční egyptské dovolené od Rudého moře, přičemž nepřivezl Marthovi a Hrabošovi slíbeného halibuta. Tito si ho pro to dobírají, ale bubeník oponuje, že zaprvé neví, kam by rybu dal, a zadruhé by tato cestou v letadle notně zasmrádla. Oba pikadoři se na něj lascivně podívají: „Ale my to tak právě máme rádi, když to pořádně smrdí.“

 • Annonce na další akci našrotického tělesa začíná téměř nostalgicky – „Po exilu u Sun River vrací se Trutnoff Open Air Festival opět do podhorských ležení na trutnovské Bojiště. A vokálně-instrumentální soubor Fanfáre NAŠROTáre Elektrikáre y Decibeláre u toho nebude chybět opět zaburácí něco hlučných songů v pomalých i rychlých rytmech…“ A vskutku je to nakonec „pořádnej indiánskej mejdan“. NAŠROT doráží na svůj nedělní koncert po vlastní ose pomocí dvou osobáků, neb dodávka Hooloovoo stále odpočívá v opravárenských docích. Odpolední teplota je dosti vysoká a v undergroundovém stanu, kde bude produkce probíhat, je dusno k zalknutí – tak pětatřicet stupňů celsia, a kdo ví, jestli ne víc. Navzdory v podstatě neexistujícím povětrnostním podmínkám a venkovnímu homeopatickému minideštíku („tož kdo tam hore chcá?“), soubor rozžhaví své dráty doběla. A to do slova a do písmene – Martha totiž buší do svého Fender Jazzu tak vehementně, až si zlikviduje kabel do zesilovače, tudíž musí následovat technická přestávka. Po ní se hned jede dál. Běsy, skřeky, skoky, rachot, tance divoké. Kdo by to v onom extrémním hicu do těch HC-dědků řekl? Celkový pocit z decibelově velmi vydatného koncertu je mezi publikem velmi pozitivní, jsou vyžadovány další přídavky (dojde i na „mrtvýho kanára“ a na „I´m Free“). Po koncertě většina bandu spokojeně odtáhne do svého kmenového ležení na Vysočině, hlodavec zůstává, a pendluje mezi androšskou autokarovou základnou a koncerty jak ve stanu, tak na hlavní scéně. Vydařený gig.

  Dále hráli: WALTARI (FIN), THERAPY? (N-IRL), ASIAN DUB FOUNDATION (UK), LAIBACH (SLO), The RUMJACKS (AUS), Andrew TOSH (JAM), PRAŽSKÝ VÝBĚR, Michal PROKOP & FRAMUS FIVE, Robert KŘESŤAN & DRUHÁ TRÁVA, MONKEY BUSINESS, VISACÍ ZÁMEK, Jaroslav HUTKA, Luboš POSPÍŠIL & 5P, DUNAJ, ČANKIŠOU, Petr VÁŠA & TY SYČÁCI, VÍTRHOLC, ZUBY NEHTY, KHOIBA, The ATAVISTS, GARAGE & Tony DUCHÁČEK, ECHT!, ZÁVIŠ, KURTIZÁNY z 25. AVE, DĚTI DEŠTĚ, !V.V.Ú., ZNOUZECTNOST, SPS, ŠVIHADLO, GANG ALA BASTA, PROUZA, VETERÁNI STUDENÉ VÁLKY, TICHÁ DOHODA, Ondřej HAVELKA & MELODY MAKERS, Phil SHOENFELT & BAND OF HEYSEK, DŘEVĚNÉ PYTLÍ V JUTOVÝCH UHLÍCH, VISION DAYS, MARTA & RASPUTIN, Lucie REDLOVÁ, KOLEKTIVNÍ HALUCINACE, FRANKIE & DEADBEATS, RÁNY TĚLA, SKETA FOTR, ZVA 12-28. STOKJERBAND, SBK, ŠKAREDÁ HOLKA atd.

 • Festival „Otevřeno“ v Jimramově, kde měli zahrát BEAT ARCHITECTS s Marthou, se z pohodového nokturna změní v lijákové peklo. Kapela, jež má hrát po půlnoci jako poslední, naň dorazí skrz stěnu dešťů. Situace se následně uklidní, ale prý poté co z jedna skupin – DUNAJ – zahraje song „Prší“, propukne opět prudký liják. Beatoví architekti tak svůj set vůbec neodehrají...

 • Havlíčkobrodské náměstí a poslední večer „havlíčkobrodského kulturního léta“ – postará se o něj soubor Fanfáre NAŠROTáre Folkáre y Orientáre se svým unplugged setem. Který je ovšem řádně okouřený, a tak to má také být. Vystoupení se souboru i přes několik drobných much vydaří velice velmi, a je publikem s povděkem kvitováno. V početném srocení lidu hudbymilovného objevují se též členové rodinných klanů Bártových a Novákových, by své hlavy (Jouzu, Ludru) kritickým uchem poslechli, a zároveň povzbudili v jejich bohulibé činnosti. Celkově vzato – povedený večer.

 • BEAT ARCHITECTS s Veselým Marthou odehrají povedený set v Humpolci na tradičním festivalu „Letní platforma“.

 Září 2023

 • Věru podivná annonce objevuje se na stránkách souboru: „Hudebně záškodnická a plně elektrifikovaná HC-crossoverová jednotka AL-NAŠROT bude se v nejbližších dnech pohybovat na tajných misích, zpočátku v psychedelických oblastech severu. Přičemž o jistém magickém vrchu, kde hlavně tato téměř „mission impossible“ bude probíhat, píše se v učených knihách toto: ‚Je to suk tvaru ploché kupy na tektonicky vyklenuté hřbetnici hrásťového hřbetu, tvořený prekambrickými chlorit-sericitickými fylity s vložkami kambrických metadiabasů. V dolní části příkřejšího vyššího jihozápadního svahu jsou výrazné nesouměrné kuželovité bazaltandezitové suky (např. M-hora s nalezištěm polodrahokamů). Vrch se zvedá při hraně širokého uzávěru údolí Vranského potoka. Ve vrcholové části se rozprostírají louky, svahy jsou převážně zalesněny, zejména smrkem.‘“  

  Co to má znamenat? Zašifrovaný vzkaz pro čtenáře Dana Browna, zajímající se o tajné rockové koncerty? Pozvánka na bigbít pro studenty a absolventy přírodovědné fakulty UK, oboru geologického?  Či po čtyřiatřiceti letech zas utajená underground akce, co by protifízlovské opatření? Nikoliv! Soukromý open air festiválek „Kopačka 2023“ na Kopanině u jedné z chalup pro několik desítek návštěvníků. Leso-luční podmínky našrotárům vždy vyhovovaly – a také zde předvedou solidní výkon, byť v době koncertu venkovní teplota silně poklesne. Publikum paří do zemdlení – jedním z návštěvníků je také sudovský štamgast, novinář rusofil S. se svým synátorem: jelikož zazní i jím vyvolávaná oblíbená skladba „Going To Shamballah“, koeficient spokojenosti s vystoupením u něj velmi stoupne  Pohodová akce, na které kromě Al-Našrotu zahráli ještě SRANDA, INTOŠ & PETR a KRISKROS KVINTET, Došlo také k dětskému představení s ohňovými loučemi. Prekambrický chlorit-sericitický fylit nenalezen z důvodu jeho nehledání.

 • BEAT ARCHITECTS s Marthou zahrají na tradiční akci ve Žďáru nad Sázavou, která se nazývá „Národní fronta fest“. 

 •  Annonce na další akci byla ještě tajemnější: „Pokud vše zdárně dopadne, AL-NAŠROT vrátí se do prořídlých hvozdů Vysočiny, kde opatří sobě elektro-akustických zbraní a vyrazí na další tajné tažení, jehož cíl je tak utajený, že ani samotná hudební jednotka nemá o něm přesných informací. Bude jen záležet na jejím odhodlání, týmové práci a důvtipu, pokud přesné místo určí a zda operace úspěšně proběhne. K tomu našrotárům nechť dopomůže akustický bůh Hertz.“ Přičemž vzápětí se objevila annonce na další - již oficiální koncert – a v něm tato poznámka: „V předchozí annonci-neannonci nechali jsme hudebně záškodnickou jednotku AL-NAŠROT bloudit v prořídlých hvozdech Vysočiny a pátrat po místě svého tajného koncertu. To jí pravděpodobně ještě nějaký čas zabere, tudíž můžeme mezitím anoncovat její další vystoupení, které již není zapsáno v kolonce neznámých misí.“

  Co to bylo za tajný koncert, za neznámou misi? A našli vůbec našroťári ono tajuplné místo? Kde to bylo? Snad ne v onom hlubokém lese, ve kterém kdys bloudili jistí sourozenci, a posléze z hladu dopustili se trestného činu v podobě krádeže střešních perníkových tašek, jež uloupili z jakési zdánlivě opuštěné nemovitosti. Přičemž, když je majitelka nemovitosti přistihla, tak any využivše lsti dotyčnou majitelku narvali do pícky (ve která nejspíš vyráběla výše zmíněný stavební materiál), a tam ji bez milosti upálili, čím svůj trestný čin eskalovali na nejvyšší label. Ó ne, nikoliv. Akce byla utajena z důvodu toho, aby se o koncertě nedozvěděli návštěvníci koncertu, a hlavně manželé Petr a Jindra, kteří zde slavili svoje význačné narozeniny. Konalo se v sále hospody U Panských v Pohledských Dvořácích u HB, a vše proběhlo, tak, jak mělo. Oslavenci byli překvapeni a dojati, a našrotári hráli fakt dobře. O hudební závěr se pak postaral DJ PEGY MAX. 

 • Těžko říci, co stojí za geniem loci Hostince U Lípy ve Zborné u Jihlavy, že se tam NAŠROTosauři vždy tak odvážou a odehrají výbornej set. Že by historické konotace? (soubor zde absolvoval svůj historicky třetí koncert, což bylo jen tak mimochodem v září 1988, tedy na měsíc přesně před pětatřiceti lety). Nebo stísněné podmínky menšího hospodského sálku? Či vlídný, kvalitní hospodský s kvalitním sortimentem jídla i pití? Letošní podzim to navíc bylo hodně nahlas, o což se postaral zvukař P. Kletečka. Jenomže nahlas tu soubor hrál vždycky. Nu, nebudem se v tom nimrat - koncert se zase vydařil, neboť místní hospoda má na našrotáry prostě pozitivní vliv. Dále vystoupili YLO AFRICKÝ SLON a SMÍŠENÝ POCITY.    

Říjen 2023

 • V annonci na další gig našrotárů bylo mj. psáno: „Po mnoha letech návrat do kaolinové oblasti -  aneb HC-crossoverová, záškodnická hudební jednotka Al-NAŠROT opustí prořídlé hvozdy Vysočistánu, a opět zahlučí v Chodově u Karlových Varů. Konkrétně v pivnici Skleník pod temnými mračny, a to v rámci večera souborů divých a rachotivých. Večerem bude se nésti krom soundu Našrotu též hudba alternative rockových skupin: postpunkových KAKKTUS (Šternberk) a HC-garage-rockového dua LUSKY (Plzeň). Očekávají se silné zážitky pro silné nervy, řádivé tance, prolitá hrdla a extatické výkřiky přítomných. K tomu nám dopomáhej elektrický bůh Rock´n´Roll.“  I dopomohl, byť druhý nejmenovaný song řezníků z Vysočiny vyzněl velmi zmatečně (členové souboru se na sebe napřed překvapeně dívali, ale vzápětí se tvářili, že to tak má být). Zbytek setu už byl slušnou smrští, což přítomné publikum ocenilo a velmi dobře se rozjelo („ty jo, v některých momentech to bylo jak Black Flag“). Vzhledem k pokoncertnímu nočnímu návratu do HB (přes 250 km) našrotári nestihli více zapařit, za což se kapelový ředitel dopravy Martha pořadatelce omluvil. V této souvislosti je též dobré připomenout, že náročná trasa byla první zatěžkávací zkouškou pro našrotí dodávku Hooloovoo po jejím nuceném odstavení v opravárenských docích po srpnovém koncertě s PRAŽSKÝM VÝBĚREM.

Listopad 2023

 •  Alternative-jazz-rock-hip-hop fusion těleso BEAT ARCHITECTS s Marthou na basech vystupuje v havlbrodském klubu Oko. Z akce je známo společné foto poněkud zmaštěných bubeníků Jouzy a Václava Jr., zvané „Vodník a Jeseter“ (Vodník – dávná Jouzova přezdívka, Jeseter – Václav Jr. v týdnu předtím spadl do vody).

 • Ojedinělá Našrotí zkouška, na které se nadhazují dvě možné budoucí skladby. Jedna z nich, rychlejší HC-punkovka později dostane název „Ham & Asshole“. 

 • K poctě Petra "Mucho" Hoška vychází kompilační album "Plexis tribute", na něž čtrnáct tuzemských skupin natočilo své verze písní skupiny PLEXIS. Desku zahajuje song "Mejdan v ulicích", kterého se zhostila nedechová kapela NAŠROŤačka.

 • Závěr annonce na další akci zněl jednoznačně: „Chystá se rojení ,závadové mládeže´, jež vyústí ve veselou ,pařbu proti totáči´. Ale…je třeba být stále ve střehu: ukňučený slovenský parazit a vůdce politické odnože Agroprdu, jede se svými podržtaškami ze sekty anonistů jednu nekonečnou kampáááň, asijský migrant mu přibzukuje, a bolševici v čele s tou hysterickou vosou vylejzaj zpod kamene. Velkýho majzla si na tyhle hajzly musíme dát! Protože – jak pravil velký Vendelín  ,přirozenou nevýhodou demokracie je, že těm, kdo to s ní myslí poctivě, nesmírně svazuje ruce, zatím co těm, kteří ji neberou vážně, umožňuje téměř vše´.“ Ano, ano, z toho již jasně vyplývá, že NAŠROTovci se zúčastnili Koncertu proti totalitě, nesvobodě a komunismu, jež se tradičně koná v pražském klubu Vagon na Národní třídě. Letošní 18. ročník dramaturgicky připravil Kestřa, a jako obvykle ho moderoval Čuňas (přičemž jednou ho vystřídal básník Šumák).

  Tím, jak soubor Našrot pro různé akce různě šíbuje s programem, opět ho postihl zcela nový „syndrom druhé písně“. Ten spočívá v tom, že kapela suverénně zahájí první skladbou, přičemž tu druhou nekompromisně zmrší. Vylhat se z toho lze obvyklou frází, že „i chyba je uměleckým záměrem“, ale sinalý pohled Jouzův, tomu tedy dvakrát neodpovídal: „Ty vole, mě tam nějak nesedí ten přechod mezi těma skladbama. Vůbec jsem nevěděl, co tam mám hrát!“ Zbytek koncertu je naštěstí zachráněn. Na předposlední song „Kanárek“, předělávku od PPU, dokonce pogují i přítomní mladí punks. Večer to byl zdařilý, dále vystoupili ještě HALLY BELLY, GIGIGANG a BLAŽENKA. 

Prosinec 2023

 • Superinteligentní odstín modré barvy Hooloovoo, takto modrá kapelová dodávka souboru NAŠROT vyhodnotila díky své superinteligenci sněhovou kalamitu na Vysočině jakožto nepřekonatelnou překážku k odjezdu na koncert X-mas Party v HK, a odmítla jet. Její kočí Martha to komentoval suše ve stylu: „Na to, proč se nevyjelo, není potřeba žádnou superinteligenci. Prostě má dost ojetý gumy.“ Zkoušel se ještě jeden vůz, ale kopec nad Svatou Annou byl neprůjezdný jsa zanesen klouzajícími nepojízdnými kamiony. Soubor tak na akci nemohl dorazit.
 • Tradiční vánoční unplugged koncert NAŠROTu v havlíčkobrodském klubu Oko. V sestavě samozřejmě s Václavem na perkuse, a „beatovým architektem“ Kubou na dechové nástroje. Všichni byli se zvukem na podiu spokojeni, jen hlodavec pořád cosi brblal. Sound v sále byl prý ale výborný, a lid posluchačský spokojený. Jediným nepříjemným okamžikem bylo v první půlce vystoupení prasknutí struny na Ceemkově Fenderu. Martha tedy okamžitě vyzval Hraboše, že si zahrají nadplán „Blues nádražního bufetu“, z první desky hospodského barda, jenž pěl song naposledy asi před deseti roky. Nakonec tento i s Jouzou nějak uklohnili. A pak už se vrátil Ceemek, a vše pokračovalo zcela normálně. Dále ještě hrála výborná folk-jazz-rocková trojka DENUDACE.

 

 

                                                                                                                                                       

© 2024 Našrot | Administrace | Mapa stránek | RSS
design by c.