Historie

Další akce

pá 28.10. / Vraclav u Vysokého Mýta
Stodola U Žíznivého Mnicha
/ Underground akce, zahrají Našrot, Bratrstvo kočičí pracky (alternative rock, Letohrad), H47E U5 (hardcore punk, Vysoké Mýto), Výsměch? (gothic rock, Polička)  atd.

Historie 2022 - 2023

Leden 2022

 • V annonci na další koncert stálo – „Nyní v parafrázi Werichovy řeči z pohádky Sůl nad zlato jedno „smuteční“ oznámení: ,Až dnové jeho se naplní a sudičky dosoukají vlákno života jeho do okamžiku narozenin hutných, jež tudíž hutninami jsou zvány, a v šlojíře smuteční zahalí se dívky a ženy líbezné, neb on, pozbyv mladistvého ducha, propadne se do věku starců slovutných, tehdy velké decibelové víření hluku nastane a v zemětřas dunivý vše vůkol se ponoří. I propuknou kratochvíle bujaré, oslavy bouřlivé, k nimž bakchanálie navýsost opulentní patří.´ Tak tak, onoho času – pokud to nezhatí čínští virové boubelatí – oslaví své tradiční narozeniny pan Maťa, a netradiční pan Hraboš.“ Inu, nezhatili, a akce se velmi vydařila. Přijely máničky ze vzdálených koutů (samozřejmě HB, Hořice, Chrudim, Severní Čechy, Morava), dobrý zvuk, dobrý koncert souboru – v závěru zazněl i plastikovský song „Kanárek“: přítomný Ivánek Bačina pak popisoval určitý vnitřní rozpor některých návštěvníků: „Ty vole, voni v závěru pospíchali na vlaky a spoje, ale jakmile zaslechli Kanárka, zastavili se u vchodu, a začali se vracet do sálu!“  Po koncertě závěrečné panáky, Hraboš s přáteli do čtyř hodin U Sudu. Tradice zůstala zachována.

Únor 2022

 • Tato annonce objevila se na stránkách souboru: „Z lesů Vysočiny na jih až k Dyji, konkrétně do Znojma - tam vtrhne NAŠROTárium, strašlivá příšera z šera dávných věků, a nebude bráti ohledů. Známý iluzionista Gandalf o ní prohlásil: „Jestli si myslíte, že nestrašlivějším monstrem, se kterým jsem se kdy utkal, byl Balrog, démon děsu, jste na omylu. To nejhorší, co mě mohlo potkat, bylo stát tváří v tvář Našrotáriu. Donutilo mě, abych si proti všem jeho entitám zahrál hru zvanou Prší. A prohrál jsem!“ Baskytarista M. to komentuje suše: „Ten pouťovej kouzelník hrál jak ponocnej, tak ať se nediví.“ Frontman H. dodává: „Je to už přece jenom starší člověk, zhruba něco přes 11.000 let. Prostě je už krapet za zenitem, a podle toho to dopadlo. Ohánět se čarovným mečem proti skřetům dokáže každej hejhula, ale pouštět se do tak intelektuálně a takticky vyspělé hry jako je Prší, není žádná prdel.“ Našrotárium se v líté decibelové řeži ukáže v dobrém světle – díky výbornému zvuku na podiu všichni členové posléze potvrdí, že výkon souboru byl možná ještě lepší než před týdnem v Praze. Dále se ještě představila domácí HC-crossoverová kapela GENOTHYPE.

 • NAŠROT se představuje ve známém hippie & underground centru U Žíznivýho mnicha ve Vraclavi u Vysokého Mýta, přičemž line-up je ale v podstatě punkový (hlavním dramaturgem večera je totiž manager Cecek). Ve světle současných událostí (vojenská invaze Rusáků na Ukrajinu) se před svým koncertem soubor domluví s přítomným Frankiem Čuňasem by něco řekl k momentální situaci – toto se stane, což doplní svou řečí ještě pan Svoboda. Po pokřiku „Slava Ukrajině!“ rozjíždí Našrotári svůj hlučný set se standartním programem. Na akci dále ještě hráli BANDA, UPSIDE TOWN a EXISTENCE NOVÉ DOBY.

Březen 2022

 • Jak je napsáno v annonci souboru: „V posledních dnech se věci řítí velmi překotným způsobem, a každou chvíli se situace na frontě Evropy zásadně mění. A již z minulosti víme, že mimořádná doba si žádá mimořádné a rychlé kroky. Dva roky nás otravoval čínský ViRus, a teď, když se jeho škodlivý potenciál pomalu vyčerpává, vstoupí do toho Rus. Respektive Rusák. Psychopatický zakomplexovaný trpaslík Putin totiž nařídil okupaci nezávislého státu Ukrajiny. Ta se zatím statečně brání obrovské vojenské přesile, ale je v tíživé situaci - potřebuje hlavně zbraně, a také zdravotnickou, materiální a potravinovou pomoc, potřebuje taky finanční pomoc. V tomto případě chce svou trochou do mlýna přispět i iniciativa Show Your Help, která je specialistou na rychlá řešení – proto se během několika dnů rozhodla uspořádat v Havlíčkově Brodě KONCERT NA POMOC UKRAJINĚ.... Pozvané soubory, mezi nimiž je také NAŠROT, vystoupí bez nároku na honorář – výtěžek akce poputuje na sbírky organizacím Člověk v tísni, Post Bellum a Adra.“

  Koncert byl zorganizován cca během pěti dnů. Vedle rapperů PIO SQUAD & band, výborných multižánrových TERNE ČHAVE, a folk-šramlových TUESDAY TUNES, se na něm představí i NAŠROTárium. Koncert souboru je přijat kladně, za což může dobrý zvuk v sále. Upozornění pro hlodavce – pokud se chystáš odehrát své jediné pětadvacetivteřinové sólo na kytaru, která je ukotvena na stojanu, fakt vypadá velmi dobře, když po ní s vervou chňapneš, jako by se jednalo o bojovou zbraň. Jen by bylo dobré odebrat nástroj ze stojanu tak, abys z něj přitom nevyrval šňůru vedoucí do zesilovače. To pak ono sólo zní poněkud… neslyšitelně. Poznámka nakonec – na pomoc Ukrajině bylo vybráno 72.300 Kč.

 • Hned druhý den po Koncertě pro Ukrajinu jede Hraboš s improvizačním tělesem MARADONA JAZZ na ples Činoheráku v Ústí nad Labem. Tři hodinové sety + závěrečná dotočná s DJ Baltazarem. Hlodavec pěje až do úplného vyřvání a přitom tančí, jako by ho kousla tarantule. Heslem večera je jeho: „Je mi to jedno.“

 • Akademik Vaněk jest velkým příznivcem punku a příbuzných forem tvrdého rocku. V roce 2019 inicioval (a moderoval) v pražském KC Kaštan koncert „Stálo to za to“ věnovaný výročí 17. listopadu, takže bylo pochopitelné, že na oslavu svých kulatých narozenin, konaných v tomtéž místě, se pokusí dostat i ty samé skupiny – což se mu z větší části podařilo. Jinak „Opožděný akademikovo narozeninový mejdan“ nebyl oficiální název akce, byť je faktem, že již minimálně jednou musela být kvůli čínoviru přeložena. Ať tak, či onak – kromě NAŠROT se na podiu objevily party ČISTŔNA POKAŽDÉ JINAK a PLEXIS (kteří tu zdařile absolvovali svojí koncertní předpremiéru v nové sestavě). Co se týče Našrotu, objevily se hlasy, že jeho vystoupení bylo ještě lepší, než to lednové ve Vagonu – dle hudebníků tomu hodně napomohl sevřený hlasitý zvuk na podiu. A co se týče akademické obce (profesoři i studenti), ta napřed připravila oslavenci video-zdravici, a poté zapařila do hlubokých nočních hodin, nejvíc samozřejmě oslavenec. Inu, to víte - akademici. 

 • Marthovo double s BEAT ARCHITECTS: napřed v rámci akce ve Svratce „V plísni pro Ukrajinu! – benefiční akce“ (klub, kde se koncert konal, se totiž jmenuje Plísňák), a poté ve filmovém klubu v Přibyslavi po filmu „Malířka a zloděj“.

 • Malý, zakomplexovaný psychopatický plešatec a masový vrah z Kremlu probouzí hlodavce z asi tříleté skladatelské hibernace. Výsledkem je temná – a jak ji nazval Martha – „angažovaná“ píseň, reflektující hrůzy a smrt v ukrajinském Mariupolu. 

Duben 2022

 • Annonce souboru byla jasná: „Druhohorní elektrický dinosaurus zvaný NAŠROTárium přesune se z Vysočiny jihozápadním směrem do města na Vltavě, obklopeném rybníky, jinak rodišti Kubišky a cimrmanologa Vondrušky. A přesune se tam nikoli proto, že slovy klasika „v Českých Budějovicích by chtěl žít každý“, nýbrž proto, že v součinnosti se spřátelenou posádkou staršipu z planety INSANIA spustí v Music clubu Fabrika mohutný rachot ku potěše ušisk tamějších hlukomilců… Přijďte nastavit svoje čivy výrobcům pekelných decibelových zemětřasů, skákavých rytmů, a poslům vesmírné hudební psychedelie. Letsgou tu d Fabrika!“ Našrotárium po dlouhé době přijíždí na místo konání se značným předstihem. To znamená, že s předstihem je i nazvučeno. Také to znamená, že mohou probíhat podnětné rozhovory s kolegy ze staršipu Insania. Ovšem jak zpívají Clawfinger - „two sides to every story“: také to totiž znamená, že do začátku koncertu zbývá značný čas a na čepu je přítomen Budvar dvanáctistupňový. Někteří členové souboru tak podlehnou nástrahám jihočeské drogy, což má pochopitelně značně nepříznivé dopady na jejich hudební výkon. Zejména Jouza občas šlape nebo spíš „mlátí“ vodu – později to komentuje téměř halucinačně „Měl jsem jakoby úplně zamrzlý ruce“. Což později doplňuje sdělením, že už předtím měl nějakou „virózu“.  Ne, že by se ostatní vyvarovali chyb, každý si vybral svůj slabší moment, ale Budvar to tentokrát nad nebohým bicmanem vyhrál na plné čáře. Nicméně celkově bylo publikum spokojeno.

 • Je známo, že nepříznivé, téměř polní podmínky, dokáží vybudit jedince k mnohem kvalitnějším a hodnotnějším výkonům. A nejen jedince, ale též soubory, nevyjímaje z toho NAŠROT. Následující hospodský koncert ve Zborné u Jihlavy (věnovaný „ruské válečné lodi Mockba, jež zdárně dospěla na místo svého určení – na chuj“)  je postaven pouze na nástrojovce, dvou zpěvových bedýnkách, přičemž se hraje bez odposlechů. Soubor to ale našlápne natolik, že předvede letošní nejlepší vystoupení – skoro hodinu a půl hardcore-crossoveru jak řemen. Publikum spokojeně křepčí a vyřvává, po setu následuje kvalitní catering v gesci pana vrchního. Poté jsou rozlity a následně vypity panáky na počest přítomné Marthovy dcery Báry, která slaví význačné narozeniny. Velmi povedený večer.      

Květen 2022

 • Na začátku měsíce Hraboš ve studiu AB s pomocí producentů a muzikantů Vladimíra Budíka a Andyho Andrleho nahrává song „The Girl In Mariupol“. 

 • Soubor Fanfáre NAŠROTáre Folkáre y Orientáre byl pozván by zabrnkále na soukromém narozeninovém mejdanu „ve městě, jež se stalo zhoubou jednoho slavného středověkého padoucha nebo hrdiny“, a ano modří již vědí – tím městem je Přibyslav. Slavily Lenka a Andrea, zvučil Kuba Šnýdl, cathering příjemný, prostředí farské stodoly jako by se vylouplo z undergroundu 70. a 80. let. Koncert skupiny dospěl až do závěrečného finále, kde si s ní obligátní „Hnijící královnu“ zapěl Shef, ex-frontman HB-undergroundové legendy KŘEČOVÝ ŽÍLY. Po více než dvouhodinovém setu Našrotárů nastoupil za gramce slovutný DJ Baltazar, člen známého improvizačního tělesa MARADONA JAZZ. Narozeninový mejdan byl tak úspěšně završen.

 • NAŠROT v plné své elektrické zbroji na Fo.Go festu v Lesnici u Zábřehu, akci veskrze punk-rockové. Soubor si je ale vědom své žánrové odlišnosti, a předvede krátký, ostrý, divoký nekompromisní set, jenž je kupodivu i ortodoxními punkery přijat velmi dobře. Dobrý zvuk na podiu, celková pohoda. Jen hlodavcovo shánění točeného vína jest jako vždy na punkových akcích naprosto marné. Dále hráli S.P.S., NEŽFALEŠ, DRIÁK, BÍBLBROX a další.

 • Volného času pro boční projekty využijí jak Hraboš, tak Martha. První jede s MARADONA JAZZ na narozeninový mejdánek do Nového Boru (od naštvaných hlášek typu „ty woe, co tady proboha děláme?“, přes komplikované nazvučení, které skončí asi pět minut před začátkem koncertu, se akce nakonec rozjede do silných obrátek, a všemi členy je kvitován i skvělý zvuk). Druhý pak coby mistr basů jede s BEAT ARCHITECTS zahrát nejprve na skate akci do Jihlavy „na rampu“, a na konci měsíce následuje Praha, KC Kaštan v rámci jazzového večera. Zde se mezi publikem objeví i Marthova dcera Bára, a pijatikou předešlého večera značně znavený hlodavec.

 • Hrabošovi vychází svazeček s jeho staršími fejetony-mikroúlety pod názvem „Headliner – Viděno Sudem“. Navíc pokračuje v práci na dalších písních v AB Studiu – jedná se o drobky, které posbíral ze svého hospodského folk-bluesového období z osmdesátých let.

Červen 2022

 • Zhruba po čtvrtstoletí NAŠROT mění zkušebnu v HB. Kulturáček ve Vršovicích byl v posledních měsících častěji než v míře obvyklé okupován vyznavači šipkařské módy, takže bylo čím dál více složitější (zejména o víkendu) domluvit nějakou zkoušku. Změna byla prostě nutná. Zde se schopným síkrem ukázal být Martha, jenž zajistil zkušebnu na havlbrodském letišti.  

 • Rachotivé těleso NAŠROT podílí se svými decibely na narozeninovém večírku managera, organizátora a vydavatele Cecka, též zvaného „Malcolm McLaren z Vysočiny“. Mejdan se koná v havlíčkobrodském Oku, a dalšími gratulanty jsou kapely ATOMOVÁ MIHULE ze Žďáru n. S., BÍBLBROXX z Brna a PSYCHOHLÍNA z ledečské periferie Souboř. Koncert se našrotárům vcelku vyvede – po jejich setu přichází na podium mladý zvukař, nechápavě kroutí hlavou a praví něco v tom smyslu jako „se divím, že s tímhle už dávno nehrajete někde na stadionech“, což u našrotích dědků vyvolá upřímný smích. Hlavními tahouny noci jsou kupodivu Martha a jako obvykle Jouza. Když se na druhý den odváží cajky do nové zkušebny, zřetelně znavený bubeník se zadívá na v obalech zabalenou soupravu, a zamumlá: „Si ani nepamatuju, že jsem včera ty bicí balil.“  

 • Po dohraném setu NAŠROTu na festivalu „Koupák“ ve Strašicích se Ceemek nakloní k hlodavci a povídá: „Koukal jsem na status, který jsi do historie kapely napsal, když jsme tu hráli před patnácti rokama. Klidně ho můžeš vzít, zmáčknout Ctrl C a Ctrl V, a zkopírovat ho.“  A dí pravdu. Někdy se Našrotári prostě dostanou do pozice, kdy na ortodoxní punkové publikum zvyklé na své čtyři akordy a békací refrény, působí jejich muzika asi jako na bigbíťáky jazz. Kdy nedokáže, a ani nechce najít kódovací klíč.  A to se přihodilo i ve Strašicích. Tak to občas chodí. Dále hráli mj. VT MARVIN, APPLE JUICE, N.V.Ú., SEX DEVIANTS a další. K možnému vysvětlení dojde při cestě domů na benzince, kam soubor dorazí občerstvit se, a potkává se tam s kapelou N.V.Ú., ana tam též hoduje. Starý punkový harcovník Pavka Van Lahven přitočí se k Hrabošovi a sděluje mu: „Jsem to poslouchal, a v jedný písničce jsi zpíval.“  Oslovený pokrčí rameny: „No, to je snad normální, ne?“ Pavka: „No, zpíval. Ale tak nějak… jako moc čistě.“

 • Hraboš průběžně pokračuje v práci na dalších písních v AB Studiu.

Červenec 2022

 • V annonci se psalo toto: „V pravé poledne dějí se to věci: v Praze kdysi tento čas ohlašoval výstřel z děla, ve westernech osamělí šerifové městeček bojují s bandami vrahounů a zabijáků, Argentinci vítězí ve finále fotbalových šampionátů, a Pepik Dvořák coby polednice žádá dětí. A občas soubor Fanfáre NAŠROTáre Elektrikáre y Decibeláre nastupuje na podium.“ Což se také stane. Koncert proběhne uspokojivě – snad jen hlodavec by si měl zopakovat některé texty, a také správně vsazovat kytaru do stojanu: když pak při nějakém neuváženém pohybu umělce sebou tato práskne na podium, ladící koliky se srovnají do jedné polohy, která skutečně jen málokdy trefí původní naladění. Dle toho pak vypadá sound, který se z ní line (závěr songu „I´m Free“ je tak totálně zazděn). Přesto po setu Jouza zaslechne jakéhosi mladého příznivce punku, jak říká cosi jako: „To je dost na hovno, když program v poledne otvírá takhle dobrá kapela. Moc lepších tu asi dneska nebude.“ Cha! Asi byl během „I´m Free“ na pivu. Dále v sobotním programu hráli mj. JUST WAR, VT MARVIN, AGGRESSIVE TYRANTS, V.V.Ú., MAD SIN (GER) či LOS FASTIDIOS (FRA) atd., předtím v pátek mj. EXPLOITED (SCO).

 • NAŠROT má cca tři týdny přestávku, čehož využívá baskytarista Martha a v krátkém sledu absolvuje tři koncerty s jazzrockem BEAT ARCHITECTS. Mimo jiné i první dvoják v dějinách této kapely – o jednom víkendovém odpoledni je to štace ve Žďáře n, S. na festivalu Pod Zelenou Horou, a poté následuje přesun pomocí Hooloovoo do Hranic na Moravě na festiválek „Letiště 2022“. Po absolvování těchto gigů se Martha na zkoušce svěřuje našrotárům, že co se týče paření, jsou jazzmani naprosto nezpacifikovatelní: „Já šel spát do kempu ve dvě ráno, ostatní muzikanti přišli v pět, a náš DJ v devět ráno. Když dorazil, hulákal jsem na něj ze spánku, ať hlavně zhasne. Což ale nebylo možné, neboť to, co osvětlovalo pokoj, nebyla žárovka, nýbrž den.“ A do třetice BEAT ARCHITECTS zahráli na Havlíčkově náměstí v Havl. Brodě v rámci tradičního kulturního léta.

 • Hlodavec cca 1x do týdne v AB Studiu a situace se jeví již značně hrozivě - nejspíš se z toho všeho vyklube cosi jako „songy z bědných časů 2“.

 • Jak je psáno v annonci: „Mnoho veselí zažili členové tělesa NAŠROT v areálu trutnovského Bojiště v rámci multižánrového festivalu Trutnov Open Air. Nyní se tam po letech budou vracet, ale už na zcela jiný festival – každoroční ušní výplach pomocí punku, hardcore a extrémního metalu zvaný „Pod parou“ se totiž nedávno nastěhoval právě do Trutnova na Bojiště.“ Ano, návrat do starého prostředí byl milý, byť v pátečním brzkém odpoledni není návštěvnost „pod páry“ kdovíjaká. Nicméně kratší set, ve kterém se místo Jouzy na postu bubeníka po třech letech opět objeví Václav Soukup Jr., se souboru poměrně vydaří. Je to všechno taková rychlovka – s předstihem přijeto, rychle postaveno, rychle nazvučeno, podání výkonu, rychle sbaleno, rychle pokecáno s přítomnými Babočkou a Muchem z PLEXIS, a rychle odjeto, neboť bubeník má na Vysočině v podvečer vystoupení v rámci tělesa VARIACE. Tak to někdy chodí.

 • Hned druhý den NAŠROT z HB „se strašlivým rachotem vzlétli na křídlech kovového sokola a po krátkém letu dosedli na fotbalové hřiště v nedaleké obci Pohled, by se zúčastnili hudební akce Falcon Fest“. I stalo se, byť v určeném čase 23:00 nehráli – po skluzu programu se na podiu objevili až před jednou hodinou v noci. Ale ani sebe, ani publikum nešetřili, set (s kmenovým bicmanem Jouzou) byl označen za velmi povedený, za což dílem mohl i zvukař Houska, díky kvalitnímu nazvučení. A pečené prase, coby gastronomický bonus. Dále ještě hráli RED NOSE, VOJTAANO, BIG S a CIVILNÍ OBRANA.  

Srpen 2022

 • Pěkný koncert NAŠROT na festiválku DomečekTek v téměř domáckém prostředí baráčku u Foita na nádraží Stařeč u Třebíče. Soubor s Václavem Jr. u bicích se sotva vejde na mini-pódium, set má ale patřičný drajv i koule, což ocení i publikum. Závěr pobytu na akci zavane kouzlem nechtěné komiky – totiž Martha, jenž, aby mohl holdovat alkoholu, delegoval řízení Hooloovoo na přítele své dcery, byl neprozřetelně vyslán pro honorář. Ještě za střízliva před samotným koncertem dával k dobru dávnou historku z roku 1996 o koncertě v Domažlicích, kde pořadatel nezajistil kapele spaní, jak tomu bylo ve smlouvě, neboť „smlouvy jsou u nás cáry papíru, který tady nečtem“, a aby to tedy napravil, poslal hudebníky spát do bordelu. Po koncertě v domečku Martha, již značně podnapilý, onoho domažlického pořadatele dokonale napodobil, když nekompromisně žádal honorář o dvě tisícovky nižší, neboť si nepřečetl, kolik má kapela za koncert dostat. Zde nejspíš nachází se jedno z jader pudla, proč je tak známý soubor neustále chud. Dále ještě hráli PERMON BALET SUPERSTAR, COLP, KONTROLLA, The BUSH, LIDOPOP, NAMROUS KONSPIRACE (SK). 

 • Martha s BEAT ARCHITECTS opět po třech letech zahrají open air v humpoleckém parčíku.

 • Annonce na další akci je také vcelku jasná: „Až to skoro vypadá, že strašlivé NAŠROTárium dělá nějakou tour de Vysočina. Soubor totiž z HB opět zamíří na jih, dokonce do jejího nejjižnějšího cípu – v něm nachází se obec Police, pro lepší orientaci Police u Jemnice. A v této Polici jest zámek, v jehož areálu konají se neobvyklé kulturní akce. Kupříkladu v sobotu to bude akce s názvem „BIGBEAT & dětský den“. Asi takhle: do 16:00 to bude dětský den, a od 16:00 už jen ten bigbeat.“ Na akci soubor dovezl Martha s Hooloovoo, a vzápětí se postaral o první komplikaci – neprozřetelně do sebe narval pečené kuře. Následně chodě po areálu, a drže se za nafouklý břuch, každému sděloval, jak se přežral: Ceemek využil příležitosti a sdělil mu, že mu připomíná Kocoura z Červeného trpaslíka, když do sebe nacpal 6x „pstruh a la Creme“, a pak skučel na palandě: „Úúúúúh! To je můj konec! Jsem urybovanej k smrti!“, na což mu Martha sdělil, že přesně tak se cítí, akorát, že je „ukuřatovanej k smrti“. Aby zahnal nepříjemnost v útrobách, vyndal z futrálu basovku a začal na ni trénovat. Koncert tělesa je jako vždy divoký a hlučný (s dobrým zvukem na podiu), i když občas jakoby „kouřily kamna“. Po setu se Martha přizná, že mu to dnes moc nešlo, na což mu je odvěceno, že „kdyby před vystoupením tolik netrénoval a neunavil se, určitě by se dostavil lepší výsledek“ (no, hlodavec to taky párkrát pěkně přeťáp). Celkový dojem z koncertu je ale u publika pozitivní. A tak to má být. Dále ještě hráli J.J. NEDUHA & EXTEMPORE, LOS PERDIDOS, LUCIA PIUSSI (SK), Pepa KLÍČ, SBK, MOTL FAMILY a FREEDOM.

 • I objevila se na stránkách souboru tato annonce: „Napřed se na obloze objevily jen kouřové signály a posléze ozvaly se vzdálené bubny z indiánského ležení na Sun River - toť neklamné znamení, že hlukové těleso Fanfáre NAŠROTáre Elektrikáre y Decibeláre bylo opět povoláno do zbraně!  A to do moravské metropole, nad kterou létá modrobílá Kometa, a v jejímž centru sídlí ve svém dobrovolném exilu valašský král Polévka, a s kterou je spojena i zpívající a houslující šamanka Ivuška. Ona metropole zove se Brno, a právě tam, v ležení Na Střelnici nastane od čtvrtka 18.8. až do neděle 21.8. obrovské srocení lidu hudbymilovného, zvané TrutnOff BrnoOn Open Air Festival.“ Vše se zdálo být jasné, že? A také bylo. Soubor NAŠROT dorazil na místo srocení ve dvou frontách – napřed přijel průzkumný team, který tvořili Martha, Shef (ex-zpěvák KŘEČOVEJCH ŽIL), Dáša a Lenka, a posléze zbytek jednotky s nástrojovým materiálem v dodávce zvané Jelenobijec, řízené králem silnic L.Prajzlerem. Páteční set kapely, který tato odehrála za počínajícího soumraku v dosti úporném dusnu, byl pak označen za kvalitní, až excitující. Po něm zbytek kapely vrátil se do HB, na festu zůstal s průzkumným teamem ještě Hraboš, a to po dva dny. Martha a Shef už v první den podlehli démonu alkoholu, kterým je neustále zásobovaly obě dámy, jež basák v poryvu básnické múzy nazval „rumovými vílami“, hlodavec se sám držel na uzdě, asketicky se napájev pouze vodou. Ovšem jeho zas od sobotního rána nalíval kvalitním vínem ředitel Underground radia Palivec na androšské autokarové základně. Přesto probíhaly družné rozhovory s přáteli a umělci (moderátor Sucháč, Petr Váša, Štěpán Málek z IVVÚ, Maťa zvaný Nezdolný přesto však „zdolaný“, Olda z SBK atd.). 

  Přes všechny nástrahy festivalových tenat se našrotí zbylí pozůstalí snažili stihnout co nejvíce interpretů z festivalového programu. A nebýt deště viděli by i více. Na festu mj. zahráli SISTERS OF MERCY (UK), THE SUBWAYS (UK), REEF (UK), THE DHOL FOUNDATION (UK), CHINA SHOP BULL (UK), MICHAL PROKOP & FRAMUS FIVE, LIVIN´ FREE, HUDBA PRAHA & Michal AMBROŽ, ECHT!, KRAJINA RÓ, ČANKIŠOU, DUNAJ, Petr VÁŠA & TY SYČACI, Robert KŘESŤAN & DRUHÁ TRÁVA, Jaroslav HUTKA, ZÁVIŠ, POVODÍ OHŘE, VÍTKOVO KVARTETO, Aneta LANGEROVÁ & BAND, BUTY, MONKEY BUSINESS, Vilém ČOK & BYPOASS, TERNE ČHAVE, !V.V.Ú., COCOTTE MINUTE, KURTIZÁNY Z 25. AVENUE, DAVOVÁ PSYCHÓZA, BB Ivana MLÁDKA, MUCHA, TURNOVÁ & HRADIL, ŠVIHADLO,  VLOŽTE KOČKU, BUDOÁR STARÉ DÁMY, VÍTRHOLC, Pavel FAJT, CIRCUS PROBLEM, THE PRIMITIVES GROUP, VELVET UNDERGROUND REVIVAL, ŠKAREDÁ HOLKA, ČOČKA, SBK, VRBOVZKÍ VÍŤAZI, TYGROO, HRUBÁ HUDBA, MUTANTI HLEDAJ VÝCHODISKO  RYBOFFKA, a další. Pěkná a záslužná akce.

 • Hraboš finišuje v nahrávání skladeb pro „Songy z bědných časů 2“.

 • Někdy přijde jobovka jako blesk z čistého nebe. Někdy víte, že je to špatný, ale říkáte si, že se to zlepší. Ale většinou se to nezlepší… Jako v tomto případě. Členové souboru Našrot proto smutní, neb po těžké nemoci zemřel perkusista Dréza (vl. jm. Martin Dresler, 1977 – 2022), přes dvacet let stálý host kapely na koncertech, zpočátku elektrických, později tzv. unplugged, kde byla jeho role zcela zásadní. Kamarád, dobrý kumpán do různých mejdanových kratochvílí a taškařic, slušný člověk. Na koncertech byl s nadsázkou uváděn jako „maorský perkusista s německým jménem hrající na africký bubínek“. R.I.P., Drézo!

   

© 2022 Našrot | Administrace | Mapa stránek | RSS
design by c.